folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Penceresi Isı Yalıtımı İçin Cam Filmi Öneriniz?

Ev Penceresi Isı Yalıtımı İçin Cam Filmi Öneriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Ortam yavaş yavaş ısınmaya başladı evdeki tek odaya akşama doğru güneş vuruyor ve o saatlerde odayı normalden daha sıcak seviyeye getiriyor ben de bu sene tek o pencereye cam filmi yapayım dedim.

Fakat bu filmlerin 3 farklı modeli var ısı yalıtımı için hangisi iyidir size sormak istedim.

1. Koyu siyah olanlar

2. Aynalı olanlar

3. Isı yalıtım olan şeffaf renkli ürün - Bu ürün diğerlerinden daha şeffaf ve ısıyı nasıl geçirmiyor anlamadım. Ve bu ürün dıştan falan mı yapıştırılmalı acaba?

Güneş cama vurduğunda camı elliyorum çok sıcak oluyor gerçekten. Bu filmler ne kadar etki gösterir acaba?

Tecrübeli arkadaşlar varsa yazsın lütfen.

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Koyu siyah iyidir ama hangi ürün olursa olsun öyle aman aman bir fark olacağını sanmıyorum. Cam filmi ile ısı yalıtımı olmaz (İstediğin düzeyde olmaz...)

En iyisi büyük bir karton bul ve güneş çıktığı zaman o pencereye karton koy. Çirkin görüntü olmaması için kartonu, yapışkanlı folyo ile kaplayabilirsin.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

alüminyum, ısıyı çok iyi ileten bir metal olduğu için içerisinde alüminyum bulunan malzemelerin ısı yalıtımına negatif katkıda bulunacağını düşünüyorum. adı üzerinde yalıtım yapmak istiyoruz ama ısı ileyen bir metal kullanarak, bana mantıklı gelmiyor.

şu videoya bir göz atabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=TFOxFEmgjrY

NiKoTiN
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    NiKoTiN bunu yazdı

alüminyum, ısıyı çok iyi ileten bir metal olduğu için içerisinde alüminyum bulunan malzemelerin ısı yalıtımına negatif katkıda bulunacağını düşünüyorum. adı üzerinde yalıtım yapmak istiyoruz ama ısı ileyen bir metal kullanarak, bana mantıklı gelmiyor.

şu videoya bir göz atabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=TFOxFEmgjrY

Bu video durumu güzel bir şekilde anlatmış teşekkür ederim :)

Anlatılan özellikteki filmler standartlarla kıyaslanamaz çok farkları var diyebiliriz ve çok çok pahalı.

Harbi ne yapsam kararsız kaldım

KNOWLEDGE IS POWER!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sana şöyle bir panjur lazım ama bunu yaptırması kaç para tutar bilmiyorum

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Sana şöyle bir panjur lazım ama bunu yaptırması kaç para tutar bilmiyorum

Teşekkürler hocam :) sanırım koyu yada aynalı olan filmlerden birisini alıp deneyecez çok performans olmasa da hiç olmamasından iyi sonuç verir umarım.

KNOWLEDGE IS POWER!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metalurjist
    Metalurjist's avatar
    Erkek

Hocam sonucu bizimle de paylaş lüften.

Bende aynı durumdayım(hatta daha sıkıntılı benimkisi). Evin bir cepesi sabahtan akşama kadar güneş alıyor ve en sık kullandığımız odaların ikisi ile mutfak tam bu cephede. İşin kötüsü tüm camları açsanda hiç esmiyor neredeyse. 

Yazın ev saunaya dönüyor. Odaların birinde klima var ama kapattıktan 5 dakika sonra terler akmaya başlıyor. Elektrik faturaları da malum.

O nedenle bu konuda gelecek tavsiyeleri ve fikirleri dikkatle takip ediyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek

Çaren konfor cam (Isıcam üretiyor) bir camcı ile görüş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

kalın siyah perde var bende baya işe yarıyor. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ucuzdan pahalıya çözüm önce aynalı cam filmi ardından 3 katlı ısıcam konfor veya sinerji ona bakmak lazım.. sonra panjur

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

İsi 3 sekilde tasinir, ışınım-iletim ve taşınım(umarim isimleri yanlis yazmamisimdir) neyse cam filmi ile yapmaya yaptigin sey hocam isinim yani ufonun isitma mantigi ile yaptigini engellemek,yalitim yaparsan iletimi kesersin hava giris cikisini kesebilirsen tasinimi engellersin(cift cam mantigidir bu cift camda arada hava olmadigi icin isiyi tasiyamaz)

hallederi_55 tarafından 27/May/22 23:10 tarihinde düzenlenmiştir

_ICEMAN_
Toplam Hit: 1118 Toplam Mesaj: 15
ısı cam cam filmi