folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Evde Ördek Beslemek

Evde Ördek Beslemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Gharzvog bunu yazdı:
    -----------------------------

peki ben bunu aldıktan sonra, kardeşim hep ördeği eline almak istiyecek ve başından ayrılmıycak muhtemelen. bunun bir zararı olur mu?

-----------------------------

çok ellemesin zaten aldığın yavru olucak.kuçağında gezdirmesin çok.kedi,köpek gibi el seven hayvan değil.suya bırakın o oynarken izleyin en güzeli :)

http://www.uzmantv.com/konu/ordek-bakimi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Kucukken cok besledim. Banyoya bi legen su koy icune at yuzsynler. Aksam cikar kuruda uyusunlar. Sabah gene suta at. Ekmek ver yerler yeter onlara. Kaz yavrusu al dayanikidir oyle hemen olmez. Bu kadarda abartma yabani hayvan bu yolunu bulur merak etme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

hahhaa vardı benimde ördeklerim 7 tane birisi ölmüştü yazın ortası leğenleri vardı iki günde bir yüzdürürdük sıraya girer vak vak vak diye leğene koştururlardı. Şunu bil dışkıları çok pis kokuyor ama dehşet şirin hayvanlar büyüdükçe çok daha güzel oluyor. Beyaz pekin ördeğiydi. Salatalık marul buğday lahana ıslak ekmek her şeyi yiyorlar 

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

ben 4 ördek besledim şimdiye kadar öleni olmadı bunlar tavuk yavrularından daha bi dayanıklı, çok sıçar ama. kutu falan işlemez bir süre sonra ufak ördeği yüzdürme üşütür. benimkiler palet yem denilen yemlerle besleniyorlardı. tavuk eti verdiğim de oldu arada bir sorun çıkmadı domatesi çok severler nedense :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Ben balkonda güvercin yavrusu besliyorum. Bulduğumda da az büyümüştü şimdi 3 haftadan fazladır bende uçmayada başladı. Demem o ki her gün ilgieneceksen, bebek gibi bakacaksan al başka türlü uzak dur. B.ku çok olur ve kokar. Beni annesimi belledi bilmiyorum ama bağdaş kurup oturduğumda uçarak, yuvarlanarak artık hangisi işine gelirse bana geliyor. Bacaklarım çizik içinde, birkaç kezde pisledi üzerime. Sabrın varsa al, yoksa uzak dur. ölürse daha çok üzülür ufaklık.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hevesin varsa al , kardeşin hevesini alsın  1 hafta sonra elinden çıkar  çok sıçıyolar  sabah akşam bok temizlersin

küfrederiz villalara kulübeden
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

öğrenci evimde 3 arkadaş 5 ördek besledik :)

yavruyken süper hayvan. civcivler gibi gerizekalı değil. civciv dediğin hayvan su içerken boğulan salak bi hayvan :D

ama ördekler çok süper hayvan çok sıcak kanlı.  biz 5 li beslediğimizden hayvanlar hep bir aradaydı. kardeş kardeş tkılıyorlardı.

birde leğen vardı normal leğen su doldurup atıyorduk içine :D ama ilk 1 hafta atmadık küçüklerdi çünkü. 1 hafta dan sonra çok iyi yüzüyorlar.

yem hiç farketmiyor. ne versen yerler. biz öğrenciyiz tabi o zamanlar özel yem nerde. arkadaşlarla pazara gidiyorduk önce kendi alışverişimizi yapıyorduk.

sonra kenalarda marul filan oluyor çöp marullar, yeşillikler filan. onları topluyorduk. bizi gören arkadaşlarımız ilk başlarda çok acıklı bakıyordu bize :D

pazardan çöp toplayan öğrenciler :D

neyse sonra biraz büyüyüdüler saldık bahçeye. karıncaları filan çok güzel yiyorlar. bide sıcak kanlı dedim ya. 5 i bir geziyordu hiç ayrılmıyorlar.

biz yürürkende sürekli peşimizde geziyorlardı hiç yanımızdan ayrılmıyorlardı :D

takip ediyorlar annelerimi sanıyorlar ne artık :D

biz sırf ördek besliycez diye salonun yarısını bu hayvanlara ayırdık. ortadan ikiye böldük. gaste serdik üstünede ot yolup atmıştık :D

yanlız boku çok pis kokuyo :D 1 ay çıkmadı kokusu. tabi büyüyünce balkona attık :D öle aşşa atlayım uçayım diye bişeyleri yoktu.

ördeklerle dışarda gezerken kız yurdu vardı kızlar filan hemen seviyorlardı :)= piyasası iyidir :D

http://screensonic.net/i/20120709113217.JPG

ahanda benim ördeğim :)

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

FOXXLY senle beraber :D 6 ördek :D nhahahaha

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

buda benim ördekler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

:F walla hacı ördek beslemek benim hayatımdaki en güzel işlerdendi.

pisliği çoktu ama harbi güzeldi.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 6439 Toplam Mesaj: 41