folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Evde Pizza Yapımı?

Evde Pizza Yapımı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

http://www.youtube.com/watch?v=TjMjBQaNOD4

dene bunu hocam. işe yarıyor.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Of ulan off dolap da tam takır kuru bakır :D

%99'umuz erkek milleti olduğumuz için şöyle hazırlanışı kolay sağlam bi tarif koyan olursa benden iyi sevap point kasar.. :))

Kendine İyi Bak ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

ben bi ara niyet etmiştimde hamuru nasıl açıcam lan diye vazgeçtim :)

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    darkroques61 bunu yazdı

Of ulan off dolap da tam takır kuru bakır :D

%99'umuz erkek milleti olduğumuz için şöyle hazırlanışı kolay sağlam bi tarif koyan olursa benden iyi sevap point kasar.. :))

Hocam zor bişeyi yok ki. Hazır hamur al pideciden ekmek fırınından vs. 2 tane alsan hamur maliyeti şehire göre değişerekten maksimum 2 lira falan olur. 2 hamur da 4 kişilik pizza için ideal olur. Sos için çok özenmene gerek yok. Buradan itibaren kısaca bir tarif yazayım isteyen kullansın. 

Hamur hakkında: Olabildiğince ince olsun. Pişirme kabını da yağlayın eğer şu yapışmaz pizza için olan kablarınızdan yoksa. Yoksa sonucu hüsran olabiliyor. Hamuru pişirme kabına iyice ve ince bir şekilde yazın. Zaten nasıl elde edebileceğinizi yukarda yazmıştım. 

Sos Hakkında: Yukarda belirttiğim gibi ahım şahım bişey yapmanıza gerek yok. İster domatesi püre haline getirip kullanın, ister normal marketlerde satılan domates salçasından kullanın her şekilde oluyor.

Hazırlama Aşaması: Hamuru kaba güzelce oturttunuz hamur ince olacak şekilde. Sosu da kafanıza göre sürdünüz. Buradan sonrası malzemelerde. Ben bol malzemeli seviyorum. O yüzden zeytininden mısırına sucuğundan salamına mantarına kadar her çeşitten kullanıyorum. 

Pişirme ile ilgili notlar: Eğer ki ben mozzarella peyniri bulamam onun yerine kaşar kullanırım diyorsanız iki şey söyleyeyim kaşar peyniri ile ilgili. Eğer kaşar hafif böyle yanık gibi turumcumsu bir renk alsın diyorsanız diğer malzemelerle birlikte üzerine rendelenmiş bir şekilde dökün. Yok eğer ben öyle sevmiyorum diyorsanız tepsiyi fırına sürdükten 7-8 dakika sonra üzerine serpiştirin. 

Salam kullanacaksanız eğer salamı yine kaşarda dediğim gibi 7-8 dakika sonra üzerine serpiştirin yoksa diğer türlü tadı iğrenç olabiliyor. 

Kullandığınız peynir eğer ki tam yağlıysa ve pizzada bolca kullanacaksanız şimdiden söyleyim gereğinden fazla yağlı oluyor.

Benden bu kadar. Gece gece bu kadar şey yazdırdınız sövdüre sövdüre. 

Not: Ortalama bir fırında ortalama pişme süresi 12 ila 20 dakika arası sürüyor 240 derecede önceden ısıtılmış fırında. Size tavsiyem mükemmel süreyi yakalayabilmek adına ara sıra pizzanızı kontrol edin.

Not2: Hamuru elinize aldığınızda italyan pizzacılar gibi havada çevirmeye çalışmayın. Emin olun sonu hüsran olacak. O yüzden temiz bir zeminde elle veya merdane yardımıyla açıp inceltin hamurlarınızı.

1049 tarafından 05/Kas/14 03:45 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Eyvallah Hocam sağolasın yarın bi migros yapıp tedarik sağlayalım o zaman.. :)

Kendine İyi Bak ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ev yapımı pizza yapmak isteyenlere evde ki malzemelerle yapılabilecek basit bir tarif yazayım.

Şimdi müritcanlar. Eğer ekmek fırını yakınsa 1 adet ekmek hamuru alıyorsunuz. Ama yok yakın değilse derin bir kaba 3 su bardağı una 1 yumurta kırıp göz kararı tuz ektikten sonra o meşhur kulakmemesi kıvamına gelene kadar az az su ekleyerek yoğuruyorsunuz. daha sonra yumruktan biraz küçük parça kopartıp güzelce açıyorsunuz. Hamur ne kadar ince olursa o kadar iyi. Sonra yanmaz-yapışmak tavamızı güzelce yağlayıp açtığımız hamurun iki yüzeyini de hafifce kızartıyoruz. Nar gibi olması gerekmiyor. Biraz sertleşsin, o hamurluk birazcık olsun gitsin yeterli. Daha sonra pizza hamurumuzun bir yüzeyine sürmek için domates salçamızı az biraz sulandırıp güzelce sürüyoruz. Sonra evde veya dolapda ne varsa pizzaya gelişi güzel yağdırıyoruz. Bu nokta sizin damak tadınıza ve keyfnize kalmış. Sonrası hazırladığımız bu ŞEY'i 20 dk boyunca 250 derecede ısıttığımız fırında veya mikrodalgada 10 dakika pişiriyoruz.

Çıktığında ev yapımı pizzamız hazır. İster üstüne mayonez ketçap sıkın ister yanına cacık yapın. Nihyetinde herkesin popisi farklı...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

Edit aç öğrenci arkadaşlar varmış üzüldüm, sildim.

caagroup tarafından 05/Kas/14 13:05 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

Ck olmaz, öğrenci adamın evinde yumurta tavası makarna tenceresi dışında bi techizat bulunmaz. Size böle bişe lazım sd

http://www.youtube.com/watch?v=0VG7TM10MTQ

.. you only have you ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

annem yapıyor ama tarifi yok kendi ürettiği tarifle yapıyor hocam müsait bir zamanda sorar yazarım buraya istersen. 

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

bi çizik atalım lazım olacak :)

Toplam Hit: 7056 Toplam Mesaj: 55