folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Evdeki Pcye Uzaktan Bağlanma..

Evdeki Pcye Uzaktan Bağlanma..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata_oc
    patata_oc's avatar
    Homo
    patata216 bunu yazdı

Remote Desktop kullan.

tv kapanırsa kalırsın mal gibi, port aç

Bu sikiki dinlemeyin. Malin teki amina koydugumun uyuzu....

patata oc
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    tri bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Teamviewer ve Wake on lan.

Dünyanın her yerinden evdeki pcyi açıp bağlanabiliyorum. İşim bitince pcyi kapatıyorum.

Google Remote Desktop wol paketi gönderemiyor. Boşuna evdeki elektriği harcamayın.

teamwiewer kısmını kullanması az çok  biliyoruz ama 

bu wake on lan kısmını biraz açarmısın

bios tan ayarmı gerekli, yazılım ile mi oluyor 

tecrübenden faydalanmak isteriz hocam

tecrübelerimle sizleri aydınlatayım :P

@DevilKingtr Zaten bir döküman paylaşmış ancak oradaki dökümanda teamviewer ile ilgil bölüm yok. 

---

Teamviewer yöntemi şöyle:

Öncelikle bilgisayarı, ev ağınızda sabit ip alması için ayarlıyoruz. Sonra müdeminiz destekliyorsa modemden MAC adresi için sabit IP tanımlarsanız sağlama almış olursunuz.

Sabit WAN IP'nizin olmadığını düşünerek modeminizin desteklediği bir dinamik dns sistemine kayıt olun ve modem ayarlarını yapın. Turktelekomun modemi no-ip destekliyor, ben kullanıyorum. No-ip adresinizi ve şifresinizi yazın. Modeminiz her yeni ip de dinamik adresinizi güncelleyecek.

Modemden dışardan gelen 7 ve 9 nolu portları açmak istediğiniz bilgisayarın ip adresine yönlendirin. Dışardan gelen WOL paketlerini bilgisayara göndermek için gerekli.

Bilgisayarınızın bios'undaki wake on lan ile ilgili seçenekleri açık duruma getirin.

Teamviewer kullanıcısı olarak bir hesabınız olduğunu varsayıyyorum. Çünkü pclerimizi buraya ekleyeceğiz. Evdeki pcyi hesaba ekleyin. Evdeki pcde teamviewer seçeneklerinden genel bölümüne girin. LAN'dan uyandırma kısmına gelin. en alttaki seçeneği seçip no-ip yada diğer dinamik ipnizi yazın. Yanına da portunuzu girin. 7 ve 9 olmalı. Şu an aklımda değil. İkisini de denersiniz.

Bu ayarları yapıp evdeki pcyi kapatın.

Laptopunuzu açın, teamviewer üzerinden oturum açın. Zaten listede az önceki bilgisayar gözükecek. Sağ tıklayıp açılan menüden sağ alttaki uyandırma yazan butonu seçin. 1-2 sn. içinde evdeki pc açılmaya başlayacak.

troubleshooting:

Evdeki pc açılmazsa:

7 yazdığınız portu 9 yapın. tekrar deneyin.
    Modemden port ayarlarınızı doğru yaptığınıza emin olun.
    dinamik dns adresinizin sizin ip adresinizi gösterdiğinden emin olun. ping atıp teyit edebilirsiniz.

Not: Masaüstleri için geçerlidir.

---

Laptoplar için ağ bağdaştırıcısı ayarlarında WOL paketleri ile iligli ayarlar var ancak laptopta ihtiyacım olmadığı için denemedim. Mantık basit:

Teamviewer sizin ip adresinize paket gönderiyor, modem bu paketi bilgisayara yönlendiriyor, bilgisayarın bios'u kapalıyken bile bu paketleri dinlemeye ayarlandığı için bu paket gelince bilgisayarı çalıştırıyor.

ip adresiniz değişkense dinamik dns servislerinden yararlanıyorsunuz.
    modem sizin bilgisayarı sürekli bulabilsin diye mac ve ip adresinizi hep aynı olsun diye ayarlıyorsunuz.
    biosa girip bu dinleme özelliğini aktif hale getiriyorsunuz.

Geriye kalan teamviewer'a hangi pcyi açması için hangi ip'nin hangi portuna paket göndereceğini ayarlamak işte.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı
    tri bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Teamviewer ve Wake on lan.

Dünyanın her yerinden evdeki pcyi açıp bağlanabiliyorum. İşim bitince pcyi kapatıyorum.

Google Remote Desktop wol paketi gönderemiyor. Boşuna evdeki elektriği harcamayın.

teamwiewer kısmını kullanması az çok  biliyoruz ama 

bu wake on lan kısmını biraz açarmısın

bios tan ayarmı gerekli, yazılım ile mi oluyor 

tecrübenden faydalanmak isteriz hocam

Buradan

Hocam bunun laptop için olanı var mı? Malum masaüstü anakartları destekliyor ama laptoplara uygulayamadım.. 

laptop kapandığında wifi de kapanır. Fiziksel olarak ethernet bağlantısı gerekiyor. Oradaki numara hala güş beslemesi olmasıdır sanırım. 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

Anydesk 

Anydesk müthiş bir program sıfır sıkıntı :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı
    cache bunu yazdı

Anydesk 

Aynen anydesk candır, tavsiye ederim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    g3da bunu yazdı
    TheRunZex bunu yazdı
    cache bunu yazdı

Anydesk 

Anydesk için geçenlerde bir haber yok muydu virus mü var trojan mı bir şeyleri mi aktarıyordu vardır ama  :)

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    g3da bunu yazdı
    TheRunZex bunu yazdı
    cache bunu yazdı

Anydesk 

Anydesk için geçenlerde bir haber yok muydu virus mü var trojan mı bir şeyleri mi aktarıyordu vardır ama  :)

O Ammyy içindi hocam bunda sıkıntı yok :) Tertemiz ücretsiz lisanssız temiz :)

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
Toplam Hit: 2386 Toplam Mesaj: 18
uzak masa üstü