folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Evinde Kendine Getir Programı Yazacak Kadar Bilgisayar Toplamak

Evinde Kendine Getir Programı Yazacak Kadar Bilgisayar Toplamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

2023 un gelişi sigara yaktirdigi için elimde bir bilgisayar var 2005 yılından kalma word Office 2007 kaldırıyor. Benim niyetim artık flutter ya da dart ya da bu işin aktif ne gerekse bu işi öğrenmek programını yazmak ve güncellemesini hep kendim yapabilecek ya da bir ekibin içinde farkındalık içinde calisana,  dolaşana kadar bir eğitim için kendime bilgisayar kuracağım.

Yeni evlendim bu yaşıma kadar para vermezdim şimdi artık 29 senenin verdiği durgunluğun patlamasını yaşıyorum sanki her gün trende giderken bu fikrimi geliştiriyorum elindeki mali tıpkı getir veya benzeri uygulamalardaki gibi anlık olarak işletmek lokal bazda yüksek kar hedeflemek ve her şeyi bu programın üzerinden gerçekleştirmek için sadece ingilizce bilgim ve öğrenme isteğimle bir bilgisayar toplamak istiyor ve tavsiyeler ariyorum.buraya kadar ilgisini çekip de okuyan varsa teşekkürler her cevabı açığım sayın muridler

edit. pc yi kurdum, android studio kuruluyor şuan arka planda, sürekli birşeyler indiriyorum fakat indirdiğimi hiç kuramadım. tar.gz indirip kuramayıp snapinstall yapıyorum . youtube videosu bakmıyorum hoparlor yok, ayarlayacağım. saygılar herkese

Headhunterz tarafından 19/Oca/23 23:47 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

M1 macbook air al hocam. şu an development için çok f/p bir alet.

ios a app çıkmak için apple a ihtiyacın olacak her türlü.

eğer elinde monitör klavye fare vs varsa "m1 mac mini" alabilirsin.

https://www.pt.com.tr/mac-mini

https://www.pt.com.tr/macbook-air

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

Hocam android geliştirmek ile başlayıp ios u sadece web,WhatsApp uzerinden döndürmek ilk isteğim. Her şey için adım adım olacak. Maliyet çünkü inanin az. Şuan için sadece operatör ve play markette çıkabilmek. Biraz para kazanabildigimi gördüğüm zaman ios a girmek niyetim. Teşekkürler yorumunuz için 

Edit. Hocam flutter ve dart ios programi mi bilmiyorum bile 10 k kadar bir para harcayarak masaüstü ile çözebilir miyim

Headhunterz tarafından 20/Ara/22 21:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Dart / Flutter çalışmak için Android Studio ile çalışacaksan masaüstü bilgisayar öneririm.

Ne kadar zorlarsan zorla Laptop bilgisayarda Android Studio verimli çalışmayacaktır.

Bunun için size işlemcisi güçlü, ram i bol bir bilgisayar lazım.

Ekran kartı bunun dışında...

Benim size tavsiyem, 10 k bütçenizi biraz daha zorlayarak daha güzel bir bilgisayar almanızdır.

size önerim bilgisayarlar için hepsi burada linki

Mümkün mertebe Ryzen 7 5700G işlemcileri almaya çalışın.

4700G ile 5700G arasında yüzde 20 performans farkı var.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Headhunterz bunu yazdı

Hocam android geliştirmek ile başlayıp ios u sadece web,WhatsApp uzerinden döndürmek ilk isteğim. Her şey için adım adım olacak. Maliyet çünkü inanin az. Şuan için sadece operatör ve play markette çıkabilmek. Biraz para kazanabildigimi gördüğüm zaman ios a girmek niyetim. Teşekkürler yorumunuz için 

Edit. Hocam flutter ve dart ios programi mi bilmiyorum bile 10 k kadar bir para harcayarak masaüstü ile çözebilir miyim

hocam ilk konunu anlamamışım galiba tam olarak. 

senin amacın kendine satış yapabileceğin bir platform kurmak mı ? nihai hedefin ticaret yani doğru mu anladım? "mobil programlama öğreneyim" değil? 

o zaman hiç app yapmakla uğraşma. mobil uyumlu web sitesi üstünden halledersin her şeyini. ilerde işleri büyütürsen app yaparsın kendine.

10 k lık bilgisayar her türlü yeter sana. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.n11.com/urun/asus-vivobook-15-m1502ia-ej132-r5-4600h-8-gb-256-gb-ssd-156-dos-dizustu-bilgisayar-23286653?magaza=incehesap

şu her türlü işini görür mesela hocam. 

geçen akrabaya aldırmıştım. elinde monitör vs varsa masaüstü de bakarız.

yazılım geliştirmek için çok deli bir pcye ihtiyacın yok. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

Sağol.hocam benim için yeterli bir cevap. Allah işini rast getirsin, kolay gelsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Headhunterz bunu yazdı

Sağol.hocam benim için yeterli bir cevap. Allah işini rast getirsin, kolay gelsin.

yapacağın platform konusunda da yardım etmeye çalışırım hocam. pm atabilirsin.

mobil geliştirmedim ama web geliştirdim baya. bana tam olarak ihtiyacın olan şeylerin listesini yaparsan en kısa yolu göstermeye çalışırım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

flutter cok sikinti degil, android'i emule eden bir sistem aslinda tüm kaynaklari harciyor.

Android studio yerine de visual studio code daha hafif geliyor en azindan bana öyle. 

Orta yollu bir bilgisayar isini görecektir, cok yüksek performansa ihtiyacin yok. Sadece emulatorde test ediyorsan, sanal olarak telefonun hafizasi, bellegi, islemcisini ayarlaman gerek, onlari da senin bilgisayarindan aliyor.

Gercek telefonla test edeceksen, isin daha kolay tabi. Sadece build aninda islemciyi ve bellegi fazla kullanir

Hatta belki elindeki bilgisayar bile is görebilir hocam. Kur bir linux ve visual studio code. Flutter ve android bagimliliklarini kurup dene. Yeni bilgisayar almana gerek yok belki kim bilir :) 

https://code.visualstudio.com/docs/setup/linux 

unbalanced tarafından 20/Ara/22 23:15 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Headhunterz bunu yazdı

2023 un gelişi sigara yaktirdigi için elimde bir bilgisayar var 2005 yılından kalma word Office 2007 kaldırıyor. Benim niyetim artık flutter ya da dart ya da bu işin aktif ne gerekse bu işi öğrenmek programını yazmak ve güncellemesini hep kendim yapabilecek ya da bir ekibin içinde farkındalık içinde calisana,  dolaşana kadar bir eğitim için kendime bilgisayar kuracağım.

Yeni evlendim bu yaşıma kadar para vermezdim şimdi artık 29 senenin verdiği durgunluğun patlamasını yaşıyorum sanki her gün trende giderken bu fikrimi geliştiriyorum elindeki mali tıpkı getir veya benzeri uygulamalardaki gibi anlık olarak işletmek lokal bazda yüksek kar hedeflemek ve her şeyi bu programın üzerinden gerçekleştirmek için sadece ingilizce bilgim ve öğrenme isteğimle bir bilgisayar toplamak istiyor ve tavsiyeler ariyorum.buraya kadar ilgisini çekip de okuyan varsa teşekkürler her cevabı açığım sayın muridler

Senin gidiş yolun dart (öğrenirken html5 ve css de öğren), darttan sonra flutter (flutter öğrenirken Java script temellerini de öğren) firebird öğren başka db ile zaman harcama, bunların sonrasında angular öğren çok basittir, masa üstü için electron öğren bir hafta anca sürer. Bir yıl gibi bir sürede geçinmene yetecek yazılım seviyesine gelirsin. c, c++ geçmişin yoksa dart öğrenmeden flutter a bakma.

Androide mimo kur, hızlı bir gözden geçirme yap, temelde eksiklerin varsa kapat. Chatgpt yi de basit kod blokların da kullanabilirsin. Her gün 3 saat ayırırsan 8 aya canavar olursun, yaşına başına bakma halam 65 yaşında muhasebeci 14 aydır yazılım kasıyor kendince iyi sayılabilecek seviyeye de geldi kendi platformunda el işi ürünler satıyor şu anda. Zaman ayırman ilgilenmen her gün ilgilenmen lazım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

gerçek kahramanlar dandik bilgisayarla büyük işler başarır. o köşede kalan format atılmayı bekleyen bilgisayar gün gelir seni milyoner edebilir.

ama oyun oynama bahanesi ile pc alacaksan alma.

3 gün android kod kovalarsın sonra açıp rdr2 oynamaya başlarsın. 

kendini kandırma.

Toplam Hit: 3280 Toplam Mesaj: 23
güç ek gelir