folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Excel De Dosyadan Veri Çekiyorum Ama Dosya İsmi Tarih

Excel De Dosyadan Veri Çekiyorum Ama Dosya İsmi Tarih

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bunun benzerini aynı dosyanın başka sayfası için yapabiliyor muyuz? Ben beceremedim.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

ulen ne güzel adamlarsınız ya :)))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Bunun benzerini aynı dosyanın başka sayfası için yapabiliyor muyuz? Ben beceremedim.

adamım tam olarak ne yapmak istiyosun? sadece aynı dosyanın 2. veya 3 sayfasını açtırmak istiyorsan kodun sonundaki sayfa numarasını değiştir

="=["&METNEÇEVİR(A2;"GG.AA.YY")&".xlsx]Sayfa2!$c$1 " gibi  

A1 e tarihi yaz sonra aşağıya çekerek tarihi götürmek istediğin yere kadar götür ardından B2 ye bu kodu yapıştır Bu kod A2 den itibaren tarihleri alıp =[05.05.17.xlsx]Sayfa1!$c$1 şu hale getirecek. Sonra B2 den aşağıya kadar olan bu yeni kodlarımızı kopyalayıp C sütununa değer olarak yapıştır.

Pisibaliqi tarafından 01/Kas/17 14:08 tarihinde düzenlenmiştir

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

yalnız dikkat edilmesi gereken bişey var. bunu arkadaşlarla paylaşayım. formülü değerler diyerek yapıştırdığınız hücrenin türü genel olması lazım yoksa yazılar öyle kalıyo :D

ha birde bi sıkıntı var (yada ben beceremedim bilmiyorum) değerleri yapıştırdığın zaman hücreyi düzenleme moduna girip enter a basmak gerekiyor dosya bul yeri açılınca esc ye basıyorum. bu işlemi her hücre için tekrarlıyorum. bunun bir kolay yolu var mıdır.? hücrelerin içeriğini yenile gibisinden yada hücredekilerin değerini bul gibisinden...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

yalnız dikkat edilmesi gereken bişey var. bunu arkadaşlarla paylaşayım. formülü değerler diyerek yapıştırdığınız hücrenin türü genel olması lazım yoksa yazılar öyle kalıyo :D

ha birde bi sıkıntı var (yada ben beceremedim bilmiyorum) değerleri yapıştırdığın zaman hücreyi düzenleme moduna girip enter a basmak gerekiyor dosya bul yeri açılınca esc ye basıyorum. bu işlemi her hücre için tekrarlıyorum. bunun bir kolay yolu var mıdır.? hücrelerin içeriğini yenile gibisinden yada hücredekilerin değerini bul gibisinden...

:D bak şimdi veri olarak yapıştırdığın sütunun yukardan adına tıklayıp tüm sütunu seçili hale getir

Sonra en yukarıdan VERİ ardından Metni Sütunlara Dönüştür açılan penceredende hiçbir değişiklik yapmadan SON butonuna tıkla

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı
    serhat8102 bunu yazdı

:D bak şimdi veri olarak yapıştırdığın sütunun yukardan adına tıklayıp tüm sütunu seçili hale getir

Sonra en yukarıdan VERİ ardından Metni Sütunlara Dönüştür açılan penceredende hiçbir değişiklik yapmadan SON butonuna tıkla

Biyerlerde yanlış yapıyorum galiba. Dosyayı seçmemi istiyo. Dosyayı seçmezsem #BAŞV! sonucunu veriyo doyayı seçtiğimde ise sonucu veriyor ancak formül çubuğunda bir değişiklik yapmıyor. Kodda sıkıntı yok. Ağ üzerinden olduğu için olabilir mi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi böyle excel falan uğraşmayın size uygun fiyatlı bir uygulama yazalım, üzerine istediğiniz türde de rapor ekranları koyalım güzel güzel kullanın. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

abi böyle excel falan uğraşmayın size uygun fiyatlı bir uygulama yazalım, üzerine istediğiniz türde de rapor ekranları koyalım güzel güzel kullanın. 

İlle de excel olcak yoksa proğramlarımız var

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

@Pisibaliqi Başka bir dosyadan değil, aynı dosyadan çekmeye çalışıyordum. Google Spreadsheet'de indirect formülü ile çözdüm. Normal excel'de de çalışır heralde.

---

sLeymN bunu yazdı

Krizi fırsata çevirmeye örnek :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    serhat8102 bunu yazdı

Biyerlerde yanlış yapıyorum galiba. Dosyayı seçmemi istiyo. Dosyayı seçmezsem #BAŞV! sonucunu veriyo doyayı seçtiğimde ise sonucu veriyor ancak formül çubuğunda bir değişiklik yapmıyor. Kodda sıkıntı yok. Ağ üzerinden olduğu için olabilir mi

Adamım dosya bende olmadığı için net bişey diyemiyorum ancak çalışması lazım :/ 

Son bir yöntem olarak find&replace dene istersen

ctrl+F tuşuna bas - değiştire tıkla aranan değere = koy yeni değeride yine = yap birde böyle dene bakalım olacak mı?

Bu da olmaz ise değer olarak yapıştır dediğin hücreye F2 ile basıp entera basınca çalışıyor mu? olmazsa buna sendkeys ile ufak bi makro yazdırabilirsin hatta nette örnekleri vardır hatta şöyle bi kod buldum Bunda ki H sütun değeri sen hangi sütundakileri yeniletmek istiyosan o sütunu yazacan alt+f11 ekranı ile vba geçip yapıştır

kodun mantığı basit x adında bir long türünde bir değişken oluşturuyor sonra döngüye sokup x değerini 1 den satır sayısına kadar döndürüyor daha sonra Cells ve select ile X satır numaralı H sütununu seçtiriyor seçilen hücrede sendkeys ile önce f2 ye ardından entera bastırıyor daha sonrada X in diğer değerine geçmek için next diyor. Bu da olmazsa senin derdini bi şişe rakı çözer :D

Sub HÜCRE_YENİLE()
        Dim X As Long
        For X = 1 To Rows.Count
            DoEvents
            Cells(X, "H").Select
            SendKeys "{F2}", True
            SendKeys "{ENTER}", True
        Next
    End Sub

Toplam Hit: 3372 Toplam Mesaj: 24
excel otomatik dosyadan veri çekme dosya ismi çoğaltma