Expertizler Hata Yapar Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ameros
    ameros's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. bir konu hakkında danışmak istiyorum.

2017 yılında sahibinden.com'da buludğum bir aracı almak üzere balıkesir'e gittim. aracı gördüm beğendim ve satın almadan önce expertize soktum. expertiz bana araç sahibinin de dediği gibi aracın sağ ön çamurluğundaki boya dışında hiç bir boyalı veya değişen bir parça olmadığını söyledi. hatta expertiz raoru hala duruyor.  2 yıl hiç kaza yapmadan kullandım ve ardından satmaya karar verdim. sahibinden'e ilan koydum. bir kişi almak için geldi ve maslak oto sanayide bir expertize gittik. expertiz aracı inceledikten sonra araç kaputunun ve sağ çamurluğun boyalı olduğunu söyledi. sağ ön çamurluğu biliyordum ama kaputtan boyalı çıkması ben dumura uğrattı. adam da arabayı almaktan vazgeçti. şimdi sormak istedğim şey şu, expertizin yanılma ihtimali var mı? Bu arada şunu söyleyeyim. balıkesir'de arabayı alırken gideceğimiz expertizi ben belirledim. aracın eski sahibinin istediği yere gitmek gibi bir şey yapmadım zaten o da böyle bir şey istememişti. yani aracın eski sahibi ve expertizin tanıdık olduğunu düşünmüyorum.

Hepimiz Onaylanma Bağımlısı Keşleriz...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Güzel para var diye sanayide kalfalık yapmış tipler kredi çekip ekspertizci açıyor. Youtube'ta Tarcanlar var onları takip ediyorum. Çok araç geliyor dediğin şekilde.

Örnek :

https://www.youtube.com/watch?v=4lhB8rHEWSM

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hocam eğer tanıdık değil diyorsan dava aç expretize 

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

hocam eğer tanıdık değil diyorsan dava aç expretize 

adam arabayı 2 sene kullanmış dava açtığı expertiz sen bunu 2 sene kullandın ben nereden bileyim kaza yapıp boyatmadığını derse nasıl kanıtlayacak ?

Hatasız Kod Olmaz... :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Güzel para var diye sanayide kalfalık yapmış tipler kredi çekip ekspertizci açıyor. Youtube'ta Tarcanlar var onları takip ediyorum. Çok araç geliyor dediğin şekilde.

Örnek :

Şu boya ölçüm cihazının çalışma mantığını kim bana anlatabilir ? Ultrasonik falan mı bişeyler var nasıl ölçüm yapıyor.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Örnek :

Şu boya ölçüm cihazının çalışma mantığını kim bana anlatabilir ? Ultrasonik falan mı bişeyler var nasıl ölçüm yapıyor.

Gönderdiği sinyalllerle kalibrasyon değerinin altında sinyaller aldığında verdiği değeri belirtiyor standart:2.6 mm çıkıyor 1.6 mm gibi .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Örnek :

Boyanın kalınlığını ölçüyor hocam. Zamanında alım satım yaparken benim de vardı. Sonra sattım. Wurth markaydı sanırım iyi is görüyor ayak üstü bakılan arabalarda vs. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Örnek :

araba sacı ile astar boya vernik duruma göre macun kalınlığıa bakıyor oradan az çok anlaşılıyor, @mkyb nin video paylaşımında mevzu biraz gözde bitiyor bir arabam vardı sağ arka kapıyı ben değiştiridm boyuyan usta mikron değerini tutturmuş eleman orjinal yazdı yazma bu değişen alt astara bak siyah az bişey kazı dedim :) iyi boya ustası gözle anlıyor o dalga nozul çağını sanayide tuturamazlar.

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

İnsanın olduğu her yerde hata olabilir neden olmasın 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Benzer bir şey başıma geldi, yeni yapılan boya tek başına fazla sırıtmasın diye yan parçaya da vernik atıp parlatıyorlar biraz ama tam parçaya atmıyorlar, boyalı parçaya yakın kısımdan diğer tarafa doğru geçişli atıyorlar.

Sami Tarcan kendi dedi 20 seneden fazladır boya kaporta işi yaptım diye, e o adam anlamıcak da kim anlıcak? Elbette yeni bir taktik bulunmadıkça yapılan kaynağı, atılan boyayı anlar. 

Mikron tutturmayı başaran ustalar var ama yine iyi bir göz anlar diye düşünüyorum.

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Aynısı daha dün başıma geldi.2 yıl önce aracı babam için aldık.Gittik adamla buluştuk,6. sanayiye girdik ve rastgele bir expertize girdik.Araca bakıp,araç tamamen orjinal sadece tekerleri değiştirip binebilirsin dediler.Neyse 2 yıl kullandık bu aracı,değiştirmeye karar verdik.Alıcı ile buluşup,önce expertiz ardından notere gidecektik.Expertize bi girdik,kaputu değişmiş arabanın.E adam da haliyle 5 bin lira daha az verebileceğini söyledi,biz de satmadık.Aklım almıyor ya,nasıl bunu yapabiliyorlar?Tertemiz diye bildiğimiz,2 senedir iyi baktığımız aracımızın kaputu değişmiş..E haliyle şuan çok daha az paraya satmak zorundayız.Expertizi aradık,adam diyor 2 senedir araç sende yani sendeyken olmadığı nereden bileyim?E be orospu çocuğu...

Poet tarafından 25/Eyl/19 08:19 tarihinde düzenlenmiştir

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
Toplam Hit: 2275 Toplam Mesaj: 19
araba araba araç ikince el araç expertiz