Fal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Toma2Gm
    Toma2Gm's avatar
    Erkek

Fala inanmayın ama falsızda kalmayın..! Bu sözü duymayanınızın olduğunu sanmıyorum. Peki hiç düşündünüz mü nasıl oluyor da oluyor..?

Herkes yaşamındaki bazı dönemleri merak eder. O dönemler özel dönemlerdir. Acaba o dönemlerde neler olacaktır? Gelecek öğrenile bilinir mi? Buna imkan var mı?

Fallar çok çeşitlidir. Dünyada kullanılan yada bilinen fal sayısı binden fazladır desek abartmış olmayız.

Her Şeye rağmen gelecek yinede belli ortamlar ve metotlar içinde görülebilir.

Falların hepsinde amaç hep aynıdır. Geleceğin görülmesine çalışılır. Bunların bazıları üst düzeyde bilgi gerektiren mistik veya akült yöntemlerdir. Daha da ötesi doğuştan gelen bazı algılama yöntemleridir. Benim burada sizlere açıklayacağım fallar bunların dışında; Mistizm gerektirmeyen yöntemler olacaktır.

Fal için sizin görüşleriniz neler?
    Hiç falınıza baktırdınız?
    Baktırdıysanız tutan oldumu???

Profile Tıkla Anlarsın?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

"De ki: 'Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah'tan başka bilen yoktur" (en-Neml, 27/65)

ve "De ki: Size 'Allah'ın hazineleri elimdedir demiyorum, gaybı da bilmiyorum...." (el-En'âm, 6/50),

"Eğer gaybı bilseydim, daha fazla hayır yapardım...." (el-A 'râf, 7/188)

âyetleri buna yeterli delildir. Kendilerine "arrâf" yahut "kâhin" denilen falcıları ve bu falcılara gidip fal açtıran, onlara inanan veya destekleyenleri Peygamber (s.a.s.) ağır bir dille kınamış hatta kâfirlikle nitelemiştir.

"Her kim bir arrafa gidip de ona bir şey sorarsa, kırk gecelik namazı kabul olmaz" (Müslim, Selâm, 125) buyurmuştur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek

Sahtekarlık başka bişey değil, Üzerinde cam olmayan gözlük gibidir fal herkeze uyar :)

Safsata

eskilerden kim kaldı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Eskiden tarot bakardım yaşadığım bir kaç olay (belkide sadece psikolojik) tırsmama neden olduğu için bu zevkli uğraşı bıraktım. Tavsiye etmem günah.

Ukalalık etmeden bildiklerimi yazdım; kartlar arkana minör ve arkana majör olarak ikiye ayrılıyor, İnsanlar Asalar, Kılıçlar, Tılsımlar ve Kupalar adlarıyla 4 gruba ayrılır, astrolojide astronomiden farklı olarak dünya sabit (konumlamalar açısından örneğin doğum tarihi) sayılır. Her grupta 10 kart ve 4 tane de kişileri doğrudan temsil eden saraylı (prenses, kraliçe, prens, kral) kartlar bulunur, toplam 56 kart ruhsal, manevi bilgiyi ve günlük, rutin koşulları ve yaşamı anlatır,bu kısım daha çok kişisel deneyimlerimiz ve kendimize has dünyamızı yansıtır.

Ayrıca 22 adet (0-21 arasında)'ten oluşan arkana major kartları vardır, bunlar tamamen maneviyata ve ruhaniyete yönelik kartlardır zaman, psikolojik ve ruhsal güç gibi bilgileri bunlardan alırız.

Tarotun bakım olayına gelirsek burada en can alıcı nokta soru sormaktır, soruyu kartlara canlı bir varlıkmış gibi sorar ve desteyi üç kez kararız, kartları karıştıran kişi sağ elini kullanıyor ve sol elle ayırma işi yapıyorsa gelecekle ilgili, soru sormuştur. kişinin doğum tarihi, soruyu geçmiş yada gelecekle ilgili sorması, günün tarihi ve saati kartların anlam yönünü değiştirir (her kartın ortalama 78 anlamı vardır), kartların kelt hacına diziliş ve birbirlerinin ardından geliş şekli de anlamları etkiler.

Bunlara ek olarak tarotun en ilginç yönü kartların ne şekilde neye dayanarak dizayn edildiğinin bilinmemesidir, içinde dini tasfirler, cinlere ait tasfirler, dinler öncesi inanışlara ait tasfirler ve ritüel sahneleri barındırır. Dinen haramdır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

Falmış, astrolojiymiş falan filan bu tip şeyler yalan dolan hep. İnsan psikolojisinde yatıyor her şey... İnananın zekasından şüphe ederim.

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

fal sana ''kırmızı gibi'' der.

burdan sonra tercih senindir...

senin tuttuğun pembe yada turuncuysa... -aaa evet bildi pembeye çalan bi kırmızı da tutmuş olabilirdim ztn ikiside aynı şey dersin..

ister kırmızı dersin, ister pembe, ister turuncu, ister  mor, ister fuşya, ister bordo, ister gül kurusu...

sonuçta fallar hep çıkar..  irem su'nun bu yüzden hiç yanıldığını görmedim.

hayat ise gerçekte sanılanın aksine sadece siyah-beyazdır. gri bile değildir.

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Fal insaları geçici mutluğa sevkeder hiç bir şekilde şekilde de tasvip etmem çünkü insalara söylenen yalanlar o an insaları mutlu ettiği gibi gerçekleşmediğinde daha çok mutsuz etmektedir

Hiç fala baktırmadım inanmadığım için bende hiçbir şekilde yeri yoktur ben geleceğin hiçbir şekilde bilinemeyeceğine inanıyorum

Ayrıca Dini boyuttan bakılıyorsa Tevratta da bu konyla ilgili şöyle denmiştir;

Levililer 19:26

"'Kanlı et yemeyeceksiniz. Kehanette bulunmayacak, falcılık yapmayacaksınız."

Hezekiel 13:7

Ben söylemediğim halde, RAB'bin sözüdür diyorsunuz. Oysa gördüğünüz görümler uydurma, yaptığınız falcılık yalan değil mi?

Hezekiel 13:23

"bir daha uydurma görümler görmeyecek, falcılık etmeyeceksiniz. Halkımı elinizden kurtaracağım. O zaman benim RAB olduğumu anlayacaksınız."

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

çok pis fal bakarım. bi ara kız arkadasıma baktım. içinde huzursuzluk var dedim. bence herneyse kurtulman lazım dedim. iki haftaya ayrıldık a.q. ogun bugundur bakmıyorum. :)

dipnot: fal dinimizce kesnlikle yasaklı bir harekettir. biz de zaten bu yasağa dayanarak falı iplemediğimiz için t..şak geçmek amacıyla bakıyoz. tutupda biz kafadan senaryolar sıktıktan sonra yicek olan malların sorumluluğu kabul edilmez. bunu her fal baktığınızda karsı tarafa soylemeniz taraftarıyım. olmadık işler acılabiliyo basınıza:) (bkz. 5 satır yukarıya)

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

allahın bu konuda hükmü kesin ve net. yasak..

içtigim kahvenin telvesinden hayat hikayesi uyduracak biri bende para vericem gönlüm rahatlıyacak...

gaybın yanlızca allahın elınde oldugunu bılıyoruz daha ne dıye ugrasırız.

gerisi falcıları büyücüleri üfürükcüleri zengin etmek için çabalamamızdan ibaret.

(ki bu işi yapanların kendine faydası yok sana ne faydası olucak)

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

uhp bunu yazdı:
    -----------------------------

çok pis fal bakarım. bi ara kız arkadasıma baktım. içinde huzursuzluk var dedim. bence herneyse kurtulman lazım dedim. iki haftaya ayrıldık a.q. ogun bugundur bakmıyorum. :)

dipnot: fal dinimizce kesnlikle yasaklı bir harekettir. biz de zaten bu yasağa dayanarak falı iplemediğimiz için t..şak geçmek amacıyla bakıyoz. tutupda biz kafadan senaryolar sıktıktan sonra yicek olan malların sorumluluğu kabul edilmez. bunu her fal baktığınızda karsı tarafa soylemeniz taraftarıyım. olmadık işler acılabiliyo basınıza:) (bkz. 5 satır yukarıya)

ahaha seninki de epic fail olmuş be hacı :)

bende iyi fal bakarım :P

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

FarmVille bunu yazdı:

günah

bütün konularda tek kelimelik abuk sabuk yorumlar yapmış :/ Üye alımı kapansın :(

Toplam Hit: 3034 Toplam Mesaj: 14