folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Fanı Temizledim PC Siyah Ekranda Kalıyor :(?

Fanı Temizledim PC Siyah Ekranda Kalıyor :(?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    açıyom kasayı basıyom havayı :) ana sartın fanını elimle tutuyom hızlı dönüp bozulmasın diye fıstık gibi oluyo işte :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------
    açıyom kasayı basıyom havayı :) ana sartın fanını elimle tutuyom hızlı dönüp bozulmasın diye fıstık gibi oluyo işte :D
    10 numara olay git sanayiye araba tamircilerinde kompresör var bas onunla havayı ter temizzz :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Yaw ben termal macun kullanmıyorum yinede tıkır tıkır çalışıyor :D 5-6senelik bilgisayar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onurlncn
    onurlncn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

baris_ekin bunu yazdı:
    Yaw ben termal macun kullanmıyorum yinede tıkır tıkır çalışıyor :D 5-6senelik bilgisayar

:D 5-6 senelık bılgısayar oldugu ıcın calısıyor zaten :D yenı olsa calısmaz

10UR
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Tüh işin sırrını kapmışsın:D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

DarkSkull unda dediği gibi. işlemci fan ını söküp temizledikten sonra macunu sür. ayrıca 10 ytl değil. 3 ytl lik iğne tarzı olanlar var tek sürümlük al sür.

ama tahminim macun değil. Fan ı anakart ın soketine tam oturtamamışsın. işlemci ile arasında boşluk kalırsa bilgisayar açılmaz. bu hafif boşluğuda macun kapatmakta. korkulcak bir sorun yok. evir çevir fazla zorlamadan işlemci fanını tekrar tak. kolay gelsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

bence hdden kaynaklı birşey demedi demeyin...

yanlız bilgisayar açıllınac siyah ekran böle hafif morumsu bir ekranmı yoksa simsiyah mı veya en baştaki siyahlıktan başka bir tona geçerekmi siyah ekranda kalıyor bi bilgilendirirmsiin eger böyleyse ilacın bende

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    işlemci yeniyse ki büyük ihtimal öle macun gerekiyor benimki macunsuz dien arkadaşlar benimkide macunsuz :) intel pentium 4 eski işlemcilere macun dökmesende ısınma problemi olmuyo çok
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DoctorX
    DoctorX's avatar
    Erkek
    yahu macunla ne alaka saçmalamayın macun sadece 7-8 derecelik bi etki yapar ortamdaki ısıyı kaybetmeden işlemciye aktarmakla görevlidir olmasada olur bi sorun olmaz sadece 70 l derecelere çıkarsa işlemci yanmamak için kendisini kapatır bunun bilgisayarın açılması kapanamsıyla alakası yok.sen donanımını full dök yeniden tak ramlerine dikkat etbi format atmayı dene olamdı brinden ram bul kullan aletteeklektrik varken dokunmuşsundur eskiyse sendeki elektrik ile kısadevre yapmış olabilir ilk başta anakartı güvene alman lazımdı dokunurjken.  ankart yanmış olabilir kolay gelsin.

No Manita No Dırdır, Only Makara Only Gırgır!!! işte izlenmesi gereken bir video varsa oda bu video. http://www.youtube.com/watch?v=FrvX-rL9UTY
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

pc açılırken dahi hep siyah ekran desen ekran kartı gibi birsey yerinden oynamış slota tam oturmuyor derdim

temizlik yaparkende yanlışlıkla bir donanımı yerinden oynatmış olabilirsin bunlardan en kolayıda ram ve akran kartıdır

sanmıyorum fakat bazı arkadasların dediği gibi sen ekran kartı ram ve işlemciyi komple sök 

ve yeniden yerlerine tak vede makınayı temizlerken doctor_x in dediği gibi anti statik ortam olmalı

bulabilirsen antistatik blezikleri var bir daha onlardan kullan bordu kasadan ayırıyorsan antistatik bir

malzemenin üzerine koy vede bu tür parçalar her zaman kuru hava ile temizlenir

not : donma olayı ekran kartından yapabilir.işlemciden olsaydı makina kapanırdı ram gibi mevzular genelde reset attırır

mademki türksün systeme göster ürksün
Toplam Hit: 5050 Toplam Mesaj: 24