Farid Farjad Gibi Olmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Sevgili Arkadaşlar,

Yavaş yavaş küçüklüğümde beri hayalim olan şeyleri gerçekleştirmeye başladım. Şimdi ise sırada keman çalmak var. 

Mecidiyeköy taraflarında bu konuda işin uzmanı kurs yerleri arıyorum. Bilen, daha önce bu gibi yerlere giden, şurası iyidir, adam gibi öğretir, diyebileceğiz uygun fiyatlı yerler var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Başlık çok iddalı 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

olamayacaksın.

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

bkz:cin olmadan adam çarpmak

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

bir sinif ogretmenligi mezunu arkadasim var. koy okullarindan birinde ogretmenlik yaparken muduru ile gecen konusmada "birgun egitim alaninda cigir acacak akademik islere el atacagim, X universitesinde Prof. olacagim" dediginde, mudur gulmus, "evlat, kusura bakma ama senden bisey olmaz" demis.

Dunyanin 75. en iyi universitesinde master, 34. en iyi universitesinde doktorasini yapti, simdi TR'ye diplomayla birlikte donme hazirliginda. 11 tane makalesi var. Gider gitmez kadro acilacak, Yrd.doc. olacak. Muhtemelen o bahsettigi universiteden daha iyi bir universitede Prof. olacak. 

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

ne kötü kalplisinz la! olursun kardeşim hiç olmadı birilerinin farid farjadı olursun amk, sen burda pc karşısında götünü büyüten toksik insanlara aldırma,

umarım iyi bi kurs bulursun

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Belki ondan bile iyi olabilrsin yeteri derece de istersen,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Herkes yapabileceğini konuşsun. Benim için sıkıntı yok. 

Arkadaşlar da düşüncelerini aktarmışlar. Onlara da saygı gösteriyorum. Köstek olmak yerine olumlu şeyler yazmalarını isterdim. 

Esas konuya gelecek olursak bilen gören duyan, daha önce böyle kursa giden var mı?

Pikacu tarafından 26/Mar/16 00:21 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

bir sinif ogretmenligi mezunu arkadasim var. koy okullarindan birinde ogretmenlik yaparken muduru ile gecen konusmada "birgun egitim alaninda cigir acacak akademik islere el atacagim, X universitesinde Prof. olacagim" dediginde, mudur gulmus, "evlat, kusura bakma ama senden bisey olmaz" demis.

Dunyanin 75. en iyi universitesinde master, 34. en iyi universitesinde doktorasini yapti, simdi TR'ye diplomayla birlikte donme hazirliginda. 11 tane makalesi var. Gider gitmez kadro acilacak, Yrd.doc. olacak. Muhtemelen o bahsettigi universiteden daha iyi bir universitede Prof. olacak. 

Allah lillah aşkına @yazipcikacak'ın istediğiyle ilgili hangi bağlam üzerine oturtalım senin örneği? Gel gelelim senin örneğindeki vatandaş bile henüz istediği yere gelememiş çığırını açamamış yani. Şöyle ele alalım eğer bunları yaparken veya mezun olup öğretmenlik yaparken desydi ki ben Hilary Hahn gibi olmak istiyorum ve olsaydı doğru bir örnek olabilirdi. İstediğin kadar iste ama o iş istemekle olmuyor, çalışacaksın tek işin o olacak ve çok küçük yaştan itibaren o disiplin üzere olacaksın ki olasın. Çok çok ender durumlar dışında olmadığını her sağır söyler. 

Köstek değil, eğer gerçekliğin dahilinde bir hedef belirlersen emin ol çok daha başarılı olursun. Keman dediğin alet başlı başına bir problem zaten. Sadece yetenek değil kulak gerektirir. Seviyeni bilmiyorum ama virtüözlükten bahsediyorsak bu acı gerçeği kabul etmen sana vakit kazandırır. Kemanı bırak demiyorum ama Farid Farjad olamayacaksın.

yawuz tarafından 26/Mar/16 00:27 tarihinde düzenlenmiştir

tahribat.com a can feda
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

hey kankama yüklenmeyin bi başlasın yeterki hatmeder o aleti yürü be kanka arkandayım...

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

Allah lillah aşkına @yazipcikacak'ın istediğiyle ilgili hangi bağlam üzerine oturtalım senin örneği? Gel gelelim senin örneğindeki vatandaş bile henüz istediği yere gelememiş çığırını açamamış yani. Şöyle ele alalım eğer bunları yaparken veya mezun olup öğretmenlik yaparken desydi ki ben Hilary Hahn gibi olmak istiyorum ve olsaydı doğru bir örnek olabilirdi. İstediğin kadar iste ama o iş istemekle olmuyor, çalışacaksın tek işin o olacak ve çok küçük yaştan itibaren o disiplin üzere olacaksın ki olasın. Çok çok ender durumlar dışında olmadığını her sağır söyler. 

Köstek değil, eğer gerçekliğin dahilinde bir hedef belirlersen emin ol çok daha başarılı olursun. Keman dediğin alet başlı başına bir problem zaten. Sadece yetenek değil kulak gerektirir. Seviyeni bilmiyorum ama virtüözlükten bahsediyorsak bu acı gerçeği kabul etmen sana vakit kazandırır. Kemanı bırak demiyorum ama Farid Farjad olamayacaksın.

Peki sen mizahi abinin mesajinda ki 

" istedikten sonra hersey olur " mesajini nasil anlayamadin? 

Bak bir onerim var , mesajin icinde ki ana mantigi anlamak icin soyle yap 

" Ben bu mesajda ki ama dusunceyi anlamak icin okuyorum ve konuyla bu mesajin arasinda ki baglanti nedir? " diyerek yola cik. 

eminim okuduktan sonra anlayacaksin. 

Yine de anlamassan spoiler vereyim :) 

Gercek hedef nedir? Bir iste en iyisi olmak istiyorsan bence bu hedef degildir , cunku en iyi olabilmek icin en iyiyi alt etmek zorundasin. 

Ben , bu iste cigir acacagim demekte hata eger senden once cigir acilmissa. 

Ben oyle bir cigir acacagim ki diger tum seyler unutulucak gercek bir hedeftir. 

Diye dusunuyorum , ve " allah lillah " askina diye cumleye baslamanda yanlis kirici bir yorum :) 

bu arada Allah aski icini anladim da lillah aski ne oluyor? :) 

Li arapca da edat ve " ile " anlamina geliyor 

Senin yazdigin allah lillah askinin turkce karsiligi su 

" Allah allah icin askina " yani bende bunu anlamak icin tekrar tekrar dusundum ama arada baglanti kuramadim :)

Not : korumak , savunmak amaci ile yazmadim kalbini kirdiysam hakkini helal et sadece amacim her konuda boyle olaylarin ara da tartisma cikaracak mesajlarin yazilmasi :) 

Saygi ve sevgilerim ile 

Toplam Hit: 3491 Toplam Mesaj: 24
muzik kurs farid farjad keman keman cihat askin