folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Farklı Bir Göbek Problemi(Kilo)

Farklı Bir Göbek Problemi(Kilo)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

can simiti iyidir batmazsın :)

bendede şamrel var

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam çok net cevap olarak yazıyorum; bölgesel kilo vermek diye birşey YOKTUR malesef. Her insanin genetigine bagli olarak ilk once çıkan ve en son inen bölgeleri vardır. Bu kızlarda genelde basen bölgesi biz erkeklerde de genelde göbek olur. Göbekten kurtulmak için sağlam bir cardio ve diyet e girmen lazim. Diyet derken öyle salatadan bahsetmiyorum, bol protein, enerji saglayacak kadar karbonhidrat ve saglikli yaglarla beslenmen lazim.

since 2005 // tbt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

bknz: skinny fat

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    cem-engine bunu yazdı

"skinny fat" olma ihtimalin yüksek hocam. yemek düzenine ve spor-fiziksel aktivite geçmişine bakmak lazım. Bu durumda ağırlık ve biraz kardiyo içeren spor programıyla protein ağırlıklı beslenme düzenine geçmen lazım. Geçmen dedim dikkat edersen, yani yemek düzenini kalıcı olarak değiştir ve sporu da hayatının bir parçası yap. Bunları yanlış beslenme ve hareketsiz yaşam varsayımı üzerine yazdım, eğer bu şekilde yaşamıyorsan yanılmışımdır ve muhtemelen biyolojik bir problem olabilir ama zannetmiyorum.

alkol yok denecek kadar az.ayda 1 kere belki içerim

şimdi hocam beslenmeyi değiştirip cardio, mekik ve ağırlık çalışırsak, kilo kaybetmeden göbekten kurtulur muyuz ? artı göbekten sonra kilo alımına başlarmıyız ?

Evet neden olmasın. Ben mesela senden bir iki cm daha uzunum bir buçuk ay önce 71 kiloydum, spora tekrardan gitmeye başladım. Kilom 74-75 i buldu. Düzenli ve çok yemek yiyorum ciddi anlamda, ama özellikle spor sonrası proteine abanıyorum ve yapay gıdalardan, şekerden falan uzak duruyorum. Kardiyo yapmadıgım için kilo aldım ama buna rağmen yağ oranım azaldı, kemeri bir delik daha sıkı yaptım, geçen yıldan kalan dar şortlarım dar geliyordu şimdi bollaşmaya başladılar. Yani senin vücudun hakkı 70-75 kilo arası, eğer düzenli spor yapıyorsan üst sınır 80 85 e kadar bile gidebilir kas çalışıyorsan. 

Düzgün bir spor salonua git ve beslenmeni düzelt, internetten araştır tanıdığın bilinçli kişiler varsa tavsiye falan al.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Kilo vermen lazım.

İnsan fizyolojisinde yağlar kasa dönüşmüyor malesef. Kas kütlesini arttırırken yağ oranı da bir miktar artıyor. Yağ oranını düşürürken kas kütlesi de bir miktar azalıyor. Yapıcak bir şey yok. Ancak spora yeni başlayanlarda bu oran baya düşük olabiliyor.

Eğer ben sadece kilo vereceğim diyorsan günde ortalama 150 gr protein tükettiğin bir diyet yap, kas kaybını minimum tutmak için.  Ama ben senin yerinde olsam adam gibi salona yazılırım, göbeği falan dert etmem, abanırım ağırlığa. Kas kütlesini iyice arttırdıktan sonra da katabolik diyetle göbeği eritirim hafif hafif.

while (1<2)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek

Hocam eğer bücudun su tutuyorsa şişkinlik olur

Belki ondan göbek gibi gözüküyor.eğer öyleyse tuzu şekeri bırak günlük 3 lt su iç , ödem atıcı yiyecekleri içecekleri tüket

1 haftada göbek kalmaz eğer suysa.5 kilo farkettiyor onlarca kez tecrübe ettim ama sonrası yağ yakma ... O daha zor.

Bir de tekrar suyu azaltırsan ,tuza şekere yüklenirsen eski yine su tutuyorvücut çok kosa sürede ve şişkinlik oluyor

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Hocam yüzmeyi dene günlük 3-4 km en sağlıklı spor şu sıcaklarda kalbe fazla yüklenmemeni tavsiye ederim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

hocam  büyük ihtimalle gece geç saatte bir şeyler atıştırıyorsun yemeni düzene sok yediğini azalt demiyorum düzene sok sonra koş cardio yap kilo almak istiyorsam bir de ağırlık kaldırmaya başla çok sürmeden halledersin göbeği bence

I am Jack's inflamed sense of rejection
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

genel olarak cevap verecek olursam,

öle atıştırmalarım fln yoktur, şeker çikolata fln takılmam pek.sorun aslında şu; akşam yemeğine çok yiyorum ve birden yiyorum.bundan vazgeçecem. zaten konuyu dün açmıştım bu gün başladım

su oldugunu pek sanmıyorum.

ilk başta kas yapıp daha sonra kardio başlayacam.vücut fit durduktan sonra hafif bi kilo kaybı sorun olmaz.şu anki durumda( 1 aylık süreç) kardio yapabilme ve spor salonuna gidebilme şansım yok.geçen yaz evde baya bi kas yapmıstım aynı şekilde devam edecem.1 ay sonrada spor salonuna gidecem.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Hocam sen kardiyo yerine sadece vücudu ısıtıp ağırlık çalışmaları yap haftada bir kardiyo yapsan yeter ve yediklerine dikkat et. O sana yeter zaten kilo alarak göbeği eritirsin ;)

Şafak 1152!
Toplam Hit: 1692 Toplam Mesaj: 21
göbek kilo vermeden göbek eritmek