folder Tahribat.com Forumları
linefolder Domain - Hosting - Reseller - Dedicated Server - Virtual Server - IRC Shell - Seedbox
linefolder Farklı Domain Uzantıları.... İmaj, Seo, Alişkanliklar Ve Geleceği

Farklı Domain Uzantıları.... İmaj, Seo, Alişkanliklar Ve Geleceği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yaklasik 5-6 senedir bir domain vardi aklimda almak istediğim.

Fakat bir japon almiş duruyor ve istikrarla yeniliyor adam ama bir  sitede kurmuyor :) geçen aklima geldi yine  bakarken yeni domainleri kurcaladim biraz.

Gayet güzel şeyler var ancak millet alişmiş "com. Net" 

Araştiracaktim ancak  nerden başlanir bilemedim. Fikrinizi almak istiyorum

Niye yeniler yaygınlaşmıyor ? Alişkanlik mi yoksa teknik seo durumlarıyla mı alakalı?

İmajda. " com"  olursa daha güvenilir gibi bir düşünce mi var.

Uzanti seçerken neye dikkat etmek lazım. Anlamlarini yazmayin biliyorum.:)

Atiyorum örnek : 

"derdini.de  " :)  diye bir site kursam bu güzel duruyor ancak "de"  almanya olduğu için aramalarda daha çok o ülkeden mi  ziyaretçi gelir.

Yada "gel.in" hindistan

Tea.ch  öğret isvicre

Gold.au     avustralya

"Tahribat.best " ,  faydali.solutions, ...

Xyz yi şimdi hediye dağıtıyorlar. Niye bu çok öne çıkarilmak isteniyor. Autocad.xyz hoş olurdu yada koordinat.xyz ... Ama diger alanlar??

Tr ve tc arasindaki fark nedir

Blog.google.com ön ek nasil olusturuluyor ? 

Gibi gibi...

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kurtismail
    Kurtismail's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bana göre .com biraz daha ticari ve güven verici duruyor ve ilk dimaglarımıza kazınmış olmasıda etkili..

Işık Savaşçısı...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Kurtismail bunu yazdı

Bana göre .com biraz daha ticari ve güven verici duruyor ve ilk dimaglarımıza kazınmış olmasıda etkili..

Haklisin 

Nereye kadar ama ?  com da birsey kalmadi artik. Ben ilerisinde neler olur bir öngörü istiyorum. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Blog.google.com gibi şeyler panelden ayarlanıyor ve bunlara subdomain (alt domain) deniliyor. 

Diğer konularda çok daha bilgili arkadaşlar var, o yüzden ses etmeyeyim. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Kurtismail bunu yazdı

Haklisin 

Nereye kadar ama ?  com da birsey kalmadi artik. Ben ilerisinde neler olur bir öngörü istiyorum. 

aslında güzel domainler var fakat seo dan ziyade kullanıcının bakış acısı diyelim adam alışmış .com a diğerlerine güvenmiyor

sen domaini al sub domain(ön ek) konusunda bana mesaj at elimden geldiğince yardımcı olurum

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

de ch in au ülke uzantıları olup diğer ülke domainlerinin çoğunda olduğu gibi tescil sırasında kimlik adres pasaport vs vs gibi farklı belgeler istenmekte o yüzden tescil etmek biraz zor.Şöyle ki com.tr uzantılı domain tescil etmek istediğinde isim soyisim ise kimlik marka ise marka tescil ve / veya tescil başvuru belgesi - vergi levhası vs gibi belgeler olması gerekiyor.

TR ile TC arasındaki fark ise TR Türkiye'nin icann tarafından verilen resmi uzantısı iken tc ise aha bu adaların uzantısı :)

Subdomain olayına gelince herhangi bir hosting yönetim paneli üzerinden 30 sn'de halledilir.

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    KotomineKirei bunu yazdı

Blog.google.com gibi şeyler panelden ayarlanıyor ve bunlara subdomain (alt domain) deniliyor. 

Diğer konularda çok daha bilgili arkadaşlar var, o yüzden ses etmeyeyim. 

:) Diger domain ki nusunda yazinca  hatirladim :) sagol

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    TheAvenqer bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    Kurtismail bunu yazdı

Haklisin 

aslında güzel domainler var fakat seo dan ziyade kullanıcının bakış acısı diyelim adam alışmış .com a diğerlerine güvenmiyor

sen domaini al sub domain(ön ek) konusunda bana mesaj at elimden geldiğince yardımcı olurum

Teşekkür ederim .. site uzantisinda karar kılmadim daha. Sub sonraki iş şimdilik.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    trooper bunu yazdı

de ch in au ülke uzantıları olup diğer ülke domainlerinin çoğunda olduğu gibi tescil sırasında kimlik adres pasaport vs vs gibi farklı belgeler istenmekte o yüzden tescil etmek biraz zor.Şöyle ki com.tr uzantılı domain tescil etmek istediğinde isim soyisim ise kimlik marka ise marka tescil ve / veya tescil başvuru belgesi - vergi levhası vs gibi belgeler olması gerekiyor.

TR ile TC arasındaki fark ise TR Türkiye'nin icann tarafından verilen resmi uzantısı iken tc ise aha bu adaların uzantısı :)

Subdomain olayına gelince herhangi bir hosting yönetim paneli üzerinden 30 sn'de halledilir.

Türkiye cumhuriyeti diye cazip gelmisti bir an. Şirket kursam coco adasinda sanacaklar :))

Zaten isin dogrusu şirket uzantisina yakisir birsey olsun diye arastiriyorum. Gerci bir noktada o kadar önemli degil. Darpa.mil  ??? Com değil kalitesiz mi olmuş bence hayir. Yani yapilan iş iyiyse çok takılacağını sanmiyorum ama yinede bilgili olmakta fayda var :) teşekkür ederim. 

* Tek tek yazdim ama mobildeyim o yuzden 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

com net org dolu ise gen.tr alabilirsin. içeriğin gücüne göre domain uzantısının pek bi önemi yok google ın gözünde sen içeriğinle adamı geç sittin sene uzantıdan dolayı adam önüne çıkamaz googleda. kullanıcı açısından ise bişey aramak için herkes google dan bakıyor sen araştıracağın bi konuyu gelipte tahribatın aramasını kullanarak kaç kere arıyosun? insanlar google a güveniyor eğer google seni 1. sıraya koyduysa her türlü tıklanacaksın kimsede bu sitenin uzantısı .askhfsıdgahndsfgklasjdgal diye girmem demez içeriği kaliteli ise

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    GUS bunu yazdı

com net org dolu ise gen.tr alabilirsin. içeriğin gücüne göre domain uzantısının pek bi önemi yok google ın gözünde sen içeriğinle adamı geç sittin sene uzantıdan dolayı adam önüne çıkamaz googleda. kullanıcı açısından ise bişey aramak için herkes google dan bakıyor sen araştıracağın bi konuyu gelipte tahribatın aramasını kullanarak kaç kere arıyosun? insanlar google a güveniyor eğer google seni 1. sıraya koyduysa her türlü tıklanacaksın kimsede bu sitenin uzantısı .askhfsıdgahndsfgklasjdgal diye girmem demez içeriği kaliteli ise

Haklisiniz.

Ben durumu tam aciklamadim.eğer normal site olsa zaten takmam. Cok guzel domain- fikir  olarak listem var.

Bunu cok irdelememdeki durum şu. Bir şirket ismi olacak.   İngilizce ve turkcesi yazilimi birbirine çok yakin. Her ikiside olur ancak

Turkcesinin  comcom tr,  net gov hep alinmis hemde japon alan :)  web.tr var , net.tr, tc ..

İngilizce alayim dedim com.tr var ama com başkasinda :(  web.tr  biz var

Coca cola diyelim adamlar com com.tr hepsini almiş  ben şimdi şirket kursam

tahribat. Com başkasinda

tahribat .com.tr bende ,  bir tuhaf olmaz mı. 

Yada tah-ribat seklinde alirsam hepsi var. Arada ayraç bilemiyorum :)

Kafam karisik. Sirket olarak düşünün.

Toplam Hit: 2798 Toplam Mesaj: 12
seo net com tc ülkeler domain. uzantilar aliskanlik