folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Farklı İnternet Servislerini Birleştirip Tek Çatıda Toplamak?

Farklı İnternet Servislerini Birleştirip Tek Çatıda Toplamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Speedfy diye birşey vardı ona bakın bi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Speedify diye birşey vardı ona bakın bi

Dispac proxy vardı sanırım bide

KaptaN tarafından 03/Eki/17 00:05 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-r470t-load-balance-4-port-broadband-router-10000-concurrent-session-pppoe-server-built-in-firewall-pm-bd300281

buna benzer bir cihaz alıp dediğin şeyi cok kolay bir şekilde yapabilirsin

gördüğüm kadarı ile bir çok internet cafe ülkedeki rezil internete böyle bir çözüm bulmuş

hatta 1 hattı online oyun için ayırıp ping spike olayına da çözüm oluyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

Bilal: 
    Öncelikle İnternet Hatlarını Bağlatıyorsun... Daha Sonra modemlerden mikrotik hex lite yetecek uzunlukta 4 tane cat5 yada cat6 kablosu yapıyorsun. daha sonra bu kabloları hexlite giriyorsun.. 1-2-3-4 portuna daha sonra 5 portundan da bilgisayarına giriyorsun yada swichine... yani bunu yazmakla olmaz ... 16 hat ve 400mbit (down) 32 mbit (up)  hat yonetimi yapıyorum ordan düşün.. yani olmayacak birşey değil.. he 4 adsl modem ayrı firmalar ayrı ipler ama ben tek ipden cıkıs yapmam gerekiyor diyorsanda bir adet saglam trden vpn hizmeti saglayan firmalardan vpn hizmeti alıyorsun ve tek ipli bir sistemin oluyor..

daha detaylı nasıl anlatabilirim bilmiyorum yani anlamak istediğin şeyi cozemedim :) yanlıs anlamıssam affola..

Hocam yapmak istediğim şu;

özel bi kolejde çalışıyorum ve yapısı çok kötü berbat durumda internet alt yapısıda aynı şekilde. 16 mbit destekliyor tt. iki ve ya üç tane hat çektirip birleştirsem tüm okula tek gibi interneti paylaştırabilir miyim diye düşündüm. Tek ağda birleştirmek istememin sebebi ise ortak kullanılan yazıcı var herkes her taraftan yazıcıyı kullanabilmeli.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

Bilal: 
    Öncelikle İnternet Hatlarını Bağlatıyorsun... Daha Sonra modemlerden mikrotik hex lite yetecek uzunlukta 4 tane cat5 yada cat6 kablosu yapıyorsun. daha sonra bu kabloları hexlite giriyorsun.. 1-2-3-4 portuna daha sonra 5 portundan da bilgisayarına giriyorsun yada swichine... yani bunu yazmakla olmaz ... 16 hat ve 400mbit (down) 32 mbit (up)  hat yonetimi yapıyorum ordan düşün.. yani olmayacak birşey değil.. he 4 adsl modem ayrı firmalar ayrı ipler ama ben tek ipden cıkıs yapmam gerekiyor diyorsanda bir adet saglam trden vpn hizmeti saglayan firmalardan vpn hizmeti alıyorsun ve tek ipli bir sistemin oluyor..

daha detaylı nasıl anlatabilirim bilmiyorum yani anlamak istediğin şeyi cozemedim :) yanlıs anlamıssam affola..

Hocam yapmak istediğim şu;

özel bi kolejde çalışıyorum ve yapısı çok kötü berbat durumda internet alt yapısıda aynı şekilde. 16 mbit destekliyor tt. iki ve ya üç tane hat çektirip birleştirsem tüm okula tek gibi interneti paylaştırabilir miyim diye düşündüm. Tek ağda birleştirmek istememin sebebi ise ortak kullanılan yazıcı var herkes her taraftan yazıcıyı kullanabilmeli.

evet hocam yapabilirsin sen internetleri baglattır eğer kurumsa RB951-2n var onu al ...  yada arkadasın paylastıgı hazır loadbalance cihazlar var onuda alabilirsin aynı sey ip blogu yaratıyorsun /24 /22 tarzı herkes tek agda olur.. takılırsan yapacagın zaman ozelden numaramı yazıyorum arayabilirsin gece gündüz istediğin zaman..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

video falan varmı. ya da türkçe döküman? bende öğrenmek isterim.

Caglar.Boss
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

peki kullanılan ip hangi issye ait oluyor?

ip kontrolu yapilan sitelerde diğer issler nasil req atacak?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 2391 Toplam Mesaj: 18
internet mbit tek çatı