folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Faşizm İle Kominizm Arasındaki Fark Ne?

Faşizm İle Kominizm Arasındaki Fark Ne?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

oldum olası bu iki kavramı birbirine taban tabana zıt die biliriz..ama biraz bakınca sanki okadar da zıt gibi gelmedi bana..aradaki tek fark biri ırk içi kardeslik öteki halkların kardesligi..ama devlet yapısı olarak bakınca 2 side sosyalist bi yapi degilmi.. ( nasyonal sosyalizm ) ee sosyalizm komunizmin bi alt basamagı degilmi??  yani fasizm komunizmin bi alt basamagı mı ?? anlamadım baya da kafam karıstı..bu iki fikrinde devlet yapısını bana anlatabilecek olan varmı??

yanlıs veya eksik bişey söylediysem cahilligime verin..

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enqaz
    enqaz's avatar
    Erkek
    alayı fos...

Türbana hayır. Yaşasın AYYAŞİZM. Yaşasın ZİNAİZM
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Hocam, faşizm herşeyden önce benim ırkım der (milletten de öte.) Irkımın selameti, zenginliğini her ne pahasına olursa olsun sağlarım der. Bir nevi kapitalizmdir. Irkı petrole susamışsa, gider bir ülkeyi işgal eder. Irkı dünyaya hakim olmak istiyorsa nazistleşir. Herşeyden önemlisi, kendisinden olmayanı öldürme/yok etme güdüsünü besler. Uzaklara gitmeye gerek yok, ülkemizde de bunları görmekteyiz. Komünist/alt basamak sosyalist e gelince der ki gel biz dünyamızı paylaşım üzerine kuralım, ortak yaşam alanı kuralım mutlu mesut yaşayalım der. Komün = paylaşım. Bunu örnek olarak Şirinler'i verebiliriz. Birileri için klasik oldu ama :).

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    samurai bunu yazdı:
    -----------------------------

oldum olası bu iki kavramı birbirine taban tabana zıt die biliriz..ama biraz bakınca sanki okadar da zıt gibi gelmedi bana..aradaki tek fark biri ırk içi kardeslik öteki halkların kardesligi..ama devlet yapısı olarak bakınca 2 side sosyalist bi yapi degilmi.. ( nasyonal sosyalizm ) ee sosyalizm komunizmin bi alt basamagı degilmi?? yani fasizm komunizmin bi alt basamagı mı ?? anlamadım baya da kafam karıstı..bu iki fikrinde devlet yapısını bana anlatabilecek olan varmı??

arkadasım sen bastan anlam karmasası içine girmişin tabi tv lerde sinemalarda bu kadar cok yahudi varki faşizm kelimesi ile adolf u eşanlamlı sanmanız normaldır bu  yuzdendir ki nasyonal sosyalizmi de faşizmin temek kuralı oldugunu söylemeniz normal fakat adolf tamamiyle sadece siyasi arenedeki kıvraklıgının bir urunudur nasyonal sosyalizm faşizm kelimesi ise mussolininin kara gömlelikerle baslattıgı harekettir yani cıkıs noktası buydu fakat okumus cahillerin agzında sakız olan faşist faşizm her vatan millet diyene yapsıtırlması sonucu milletin kafası karısıyo.

komunel yasam faşizm kadar fonsiyonel degil yani komunizm sadece teoride suana kadar hiç bir devlet bu duzene gecemedi gecenler sadece sosyalist duzende varlıklarını surdurduler ama onlarda bir bir yıkıldı ve yıkılmaya devam ediyor.yani kısaca nasyolan sosyalizm faşimz degil faşizm ise komunizmin bir lat basamgı degil senin kafan baya bi corba olmus anlasılan iyisimi sen bunu burda degil internette arastır cunku öyle daha tarafsız ve objektif bilgilere ulasabilirsin 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    faşizm ve komünizm diye kıyaslamak çok yanlış faşizm denen bir politika yoktur...Sosyalizm ve Nasyonal Sosyalizm diye kıyaslanabilir...Birisi genel bir amaç güderken diğerleri kitlesel bi menfii umar ... zaten mantıklısı budur akıllı ve orj. politika budur..banane yan komşum ermenistan ne yapıyor yunanistan da iran da neler dönüyor...bana olan etkilerinde gerekli sindirme politikası uygulanır..ata sözlerimizlede nasyonal sosyalizmi açıklamak gerekirse...her koyun kendi bacağından asılır veya bana hayrı olmayan kilisenin papazını sikeyim : ) sözüne katılıyorsanız aslen bu politikanın o kadarda mantıksız olduğunu düşünmüyorsunuz demektir  

dont think twice its all right
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:
    samurai bunu yazdı:

oldum olası bu iki kavramı birbirine taban tabana zıt die biliriz..ama biraz bakınca sanki okadar da zıt gibi gelmedi bana..aradaki tek fark biri ırk içi kardeslik öteki halkların kardesligi..ama devlet yapısı olarak bakınca 2 side sosyalist bi yapi degilmi.. ( nasyonal sosyalizm ) ee sosyalizm komunizmin bi alt basamagı degilmi?? yani fasizm komunizmin bi alt basamagı mı ?? anlamadım baya da kafam karıstı..bu iki fikrinde devlet yapısını bana anlatabilecek olan varmı??

arkadasım sen bastan anlam karmasası içine girmişin tabi tv lerde sinemalarda bu kadar cok yahudi varki faşizm kelimesi ile adolf u eşanlamlı sanmanız normaldır bu  yuzdendir ki nasyonal sosyalizmi de faşizmin temek kuralı oldugunu söylemeniz normal fakat adolf tamamiyle sadece siyasi arenedeki kıvraklıgının bir urunudur nasyonal sosyalizm faşizm kelimesi ise mussolininin kara gömlelikerle baslattıgı harekettir yani cıkıs noktası buydu fakat okumus cahillerin agzında sakız olan faşist faşizm her vatan millet diyene yapsıtırlması sonucu milletin kafası karısıyo.

komunel yasam faşizm kadar fonsiyonel degil yani komunizm sadece teoride suana kadar hiç bir devlet bu duzene gecemedi gecenler sadece sosyalist duzende varlıklarını surdurduler ama onlarda bir bir yıkıldı ve yıkılmaya devam ediyor.yani kısaca nasyolan sosyalizm faşimz degil faşizm ise komunizmin bir lat basamgı degil senin kafan baya bi corba olmus anlasılan iyisimi sen bunu burda degil internette arastır cunku öyle daha tarafsız ve objektif bilgilere ulasabilirsin 

Hocam bilip bilmeden konuşmayalım. Sosyalizmde "Her ulusun kendi kaderini tayin hakkı" diye bir kavram vardır. Bilmiyorum bundan haberin var mı? Yapılan sosyalizmdeki yanlışlarlar değil, yanlış uygulanan politikalar sonucu sosyalizmden çıkmışlardır. Bir de yıkılan sosyalizm değil, devletlerin kendileridir.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    ne faşizm ne komunizm yaşasın erotizm
    bu arada kominizm değil komunizm

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    BAAL bunu yazdı:
    samurai bunu yazdı:

arkadasım sen bastan anlam karmasası içine girmişin tabi tv lerde sinemalarda bu kadar cok yahudi varki faşizm kelimesi ile adolf u eşanlamlı sanmanız normaldır bu yuzdendir ki nasyonal sosyalizmi de faşizmin temek kuralı oldugunu söylemeniz normal fakat adolf tamamiyle sadece siyasi arenedeki kıvraklıgının bir urunudur nasyonal sosyalizm faşizm kelimesi ise mussolininin kara gömlelikerle baslattıgı harekettir yani cıkıs noktası buydu fakat okumus cahillerin agzında sakız olan faşist faşizm her vatan millet diyene yapsıtırlması sonucu milletin kafası karısıyo.

Hocam bilip bilmeden konuşmayalım. Sosyalizmde "Her ulusun kendi kaderini tayin hakkı" diye bir kavram vardır. Bilmiyorum bundan haberin var mı? Yapılan sosyalizmdeki yanlışlarlar değil, yanlış uygulanan politikalar sonucu sosyalizmden çıkmışlardır. Bir de yıkılan sosyalizm değil, devletlerin kendileridir.

kastetdigim zaten devletlerdir sosyalizmle yönetilen devletler bugun cuba bile çini örnek alıcagını ekonik duzenini kapitalist yapıaya kaydıracgını acıklamısken.bunca sene var olan sosyalizmin neden dogru politikalarla uygulanmadı acaba bunca zaman aklıllı adam mı yok bu dunyada yada sosyalimin cıkıs noltasında bu yana hiç zeki adammı dogmamıs enteresan bir nokta 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enqaz
    enqaz's avatar
    Erkek
    dünya üzerinde kayda değer bir komünist devlet olmadığı gibi faşist devlet de yoktur. baal ın dediği gibi hiç akıllı adam mı yokmuş ki artık bu tip devletleri kuramıyolarmış (ya da ne desiyse işte olmuyo sonuçta) vs vs vs...   yani alayı fos dediğim o. komünistler de faşistler de boşa yırtınıyorlar. birilerinin "en kötü, kaka, pis" dediği onlarca din devleti kurulabilmişken, bu saydığınız iki yönetim anlayışı (veya şekli, veya her ne saçmalıksa, burdan yakalamak isteyenler babayı alır) demek ki hiç bi naneye kelle olamıyor. anladınız artık...

Türbana hayır. Yaşasın AYYAŞİZM. Yaşasın ZİNAİZM
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek
    Cradle-Of-Filth bunu yazdı:
    ne faşizm ne komunizm yaşasın erotizm
    bu arada kominizm değil komunizm
     hocam farkettim ama yazdıktan sonra.. ya umarim tartisma havasi olusmaz buarada ..

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    BAAL bunu yazdı:
    ontedi bunu yazdı:
    BAAL bunu yazdı:
    samurai bunu yazdı:

arkadasım sen bastan anlam karmasası içine girmişin tabi tv lerde sinemalarda bu kadar cok yahudi varki faşizm kelimesi ile adolf u eşanlamlı sanmanız normaldır bu yuzdendir ki nasyonal sosyalizmi de faşizmin temek kuralı oldugunu söylemeniz normal fakat adolf tamamiyle sadece siyasi arenedeki kıvraklıgının bir urunudur nasyonal sosyalizm faşizm kelimesi ise mussolininin kara gömlelikerle baslattıgı harekettir yani cıkıs noktası buydu fakat okumus cahillerin agzında sakız olan faşist faşizm her vatan millet diyene yapsıtırlması sonucu milletin kafası karısıyo.

kastetdigim zaten devletlerdir sosyalizmle yönetilen devletler bugun cuba bile çini örnek alıcagını ekonik duzenini kapitalist yapıaya kaydıracgını acıklamısken.bunca sene var olan sosyalizmin neden dogru politikalarla uygulanmadı acaba bunca zaman aklıllı adam mı yok bu dunyada yada sosyalimin cıkıs noltasında bu yana hiç zeki adammı dogmamıs enteresan bir nokta 

Hocam kaynak ver de görelim. Kapitalist sistemin maşalarından duydukların tabii ki seni sevindirecek. Pehriz lahana ilişkisi. Gazeteci, haberim kötü der mi? Emperyalizmin sözcülerinden Financial Times gazetesi ise Küba hakkında iyice sallamasyonlar yaparak, kapitalistlerin ellerini okşamasına neden olmuştur. Hep dış yardım ile geçiniyormuş felan filan da. Dünyadaki birçok tıp malzemesi oradan ithal edilmektedir. Adamlar, insan sağlığıyla ticaret olmaz anlayışı için, kanser ilacının patentini ABD  de almışlardır ve isteyen fakir ülkeye ücretsiz vermektedir. Senin ülkende ise tershanelerde işçiler ölüyor, tarlada 6 milyon için 15 saat çalışıyorlar.   Hadi $$G$$ ye felan karşı çık.  Kürtler'den birçok şeyi bekliyorsun. Kalkıpta bana kör milliyetçilik yapma. Seni buralarda da görmek isteriz. Çalışanlarda vatan evlatları değil mi?

Zeki olanlara da gelince, zamanında birçoğu katliamlara uğradı. 28 ve 40 yıl ötesine gidersek idamlara, 45 yıl ve daha nicesine giderksek, sırf sosyalist ülke oldukları için yıkıma maruz kaldılar.

Bak misal bizim ülkemiz özelleştirmelerle felan emperyalizmin eline geçiyor. Emperyalizmi baştakiler büyütüyor ve diğer insanların ölmesine, katledilmesine, tecavüz edilmesine bu tip insanlar onay veriyor. Sence haksız mıyım?

Düzeltme: Cevabım buradan devam etmektedir. İleriki sayfalarda bekleme, buraya ek olarak belirttim. Bu paragraf hariç son iki paragrafı birleştirip anlarsan senin isteklerine cevap verebileceğini görebilirsin. Ayrıca üstte de belirttik, süregelen sosyalist devletlerin çöküşünü. Oradan genelleme çıkaramıyorsan cevabı bende değil, kendinde ara.

Toplam Hit: 10688 Toplam Mesaj: 45