FAT32"Yi NTFS"Ye Nasıl Çevirebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

başlıktan de anlaşılaibliceği gibi fat32'ti ntfs'ye çevirmek istiyorum. windows'a format mormat atmadan. içindeki data'lara bişey olurmu ?

internette aratirken C: /FS:NTFS komutu gördüm işe yarar mı??

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    hoca bana sorarsan fdisk ile başka türlü olmaz. yani fat32 dosya boyut sınırlaması var oda 32-33 gb bişeydi sanırım onun üstünde bir bölme yaparsan ntfs yapabilirsin ama format şart bana göre. ondan sonra fdisk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

hiç bişey olmaz,

başlat calıştıra Convert C /FS:NTFS /V /X

yaz 5 dakka bekle biter zaten... D içinde C yerine D yaz

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flayk
    flayk's avatar
    Erkek
    partition magicle çevirebilirsin ama neden çevirmek istiyosunki

aLLeSz VooR Me LaNd fl@yk De HaNdEn DiE AaN OnZe vLaG KoMeN MoGeN BrEkEn ToeN JiJ WeG WaS HeB Ik HeT BeGrEpEn DaT Ik Me ZelF NieT WaS ZoNdEr JoU MijN GeZiChT iS OuD GeWoRdEn zOaLs WijN En DaN BeLaNgRijK GeWoRdEn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MZMZ
    MZMZ's avatar
    Erkek
    " convert c: /fs:ntfs "  bu sekilde bi kod biliyorum amma denemedim. olacaklara karısmam !

Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Hey gidi küheylan, koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın! Eski çınar şimdi noel ağacı; Dallarda iğreti yaprak utansın! Ustada kalırsa bu öksüz yapı, Onu sürdürmeyen çırak utansın! Ölümden ilerde varış dediğin, Geride ne varsa bırak utansın! Ey binbir tanede solmayan tek renk; Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın! NFK
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    peki bunun tersini yapmak istesek ntfsden fat a yani ? aynı şeyler geçerlimi ;)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    geriye dönmez...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    iyi güzel ama o komut problem yaratir mı ? data kaybı gibi mesela. şimdi bi ton dosya war laptopta onlar giderse zıçarım walla :D 4 gb üstü torrent indircem kodumun FAT32'si yeterli yer yok diyo. aslında 15 gb yer war :D

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    ntfs ten fata güvenli kipte cevirebilirsin ama.verileri siler.ben bi  ara ntfsten fata güvenli kipte çevirmiştim sıfır bilgisayardı.nedecende cevirirsem işte.ondan sora bidaa yapamadım

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    fat32 4gb üstünde ki tep parca dosyaları kayıt edemiyor:S

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yTSe_JaM
    yTSe_JaM's avatar
    Erkek
    Korkmayın bu işten yaw bu kadar eskidendi onlar artık dosdan da çok güzel çevirebiliyosun veya hiç yapamıyosan partition magic gibi programlar war renenin dediği gibi yaz iki dakika bitsin :)

Our Master Miyamoto Musashi Says: The way is in Training Know the Ways of all professions. Distinguish between gain and loss in worldly matters. Do not think dishonestly.
Toplam Hit: 3511 Toplam Mesaj: 13