Fethullah Gülen - Kuran Yetim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    efsane la :| ne güzel böğürüyorlar ağlıyorlar daha çok böğürürler :)

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

ağladım, gözyaşlarım döndü denize yine de bu yangını söndüremedim :(

kuran esirgeme kurumu kurulsun anasız babasız kuranlar sahiplenilsin

bassinyourface
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

Rock N Coke hikaye feto haci şahane! :D

wuuuuuuua uuhhaaaaaaaaaau muaaaaaaaaaaaa vuuuuuuuuuuuuuuueaha!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FTH
    FTH's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

RootB bunu yazdı:
    ya beyler bu arada hani bazı hadisler var işte Allah aşkıyla , Kur'an aşkıyla gözlerinin altı kıpkırmızı oluncaya kadar ağlamak sevap falan işte.. bunları nasıl yorumluyorsunuz? mantıklı gelmiyor dicem ama acaba ben mi tam anlayamıyorum.. bi kaç kisi acıklık getiririrse sevinirim.

iyi yorumlamıyorum, Kur'an anlaşılmak için varolmuş bir kitap. Bunu kendisi söylüyor.

"okuyup anlayasınız diye..." cümlesi birçok ayette geçiyor. bakabilirsiniz.

FTH bunu yazdı:

o rahmetden sohbetden dolayi gelir cezbe, o yuzden, islamda boyle bisi vardir... 

tartışmak istemiyorum onun için kısa cümlelerle yorum yapmayı tercih ediyorum :

İslâm'da yoktur, bazı müslüman gruplarında vardır.

konuşmaları da dinlerseniz adam "benim elimden size düştü" gibisinden ben öğrettimcilik yapmakta.

art niyet görmemek adeta imkansız.

Islamda kesin vardir, ama degisik sekilde olur, bazi musluman gruplarda gercekten vardir, ama hakiki grup olanlarda...

yasamis olan bilir..;) ama kimseye bisey inandirmaya calismiyom, ondan anlatmak istemedim, ztn baslasam kesin tartisma cikcak :)...

İslamiyet’i ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir. Bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

@FTH

Kardeşim Cezbe'nin ne demek olduğunu bilirim. Allah'ın kendine çekmesidir kulunu. Fakat bu böyle hep beraber toplanıldığında hobaa Allah Allahh diye olmaz. İnsanın tek başına zevk almasıdır ibadetlerinden. Ve temelinde de İhlas vardır yani Allah'ın rızası. Milleti toplamak yoktur. F.Gülen hakkında bir yanlış yorum yapıldığında bu insan dinden bihaber diye düşünülmektedir oysa ki F.Gülen'i karalayabilecek bi insanın dini bilgisi yerinde demektir.  Onların peşinden gidenler eksiktir dini konularda. "Hristiyanlarla amentüde ittifakımız var. Ayrıntıları bırakıp ortak değerler üzerinde yoğunlaşalım." diyen de odur. "Kuran yetim!" diyen de odur. Kuran hiçbir zaman yetim olmadı. Ben söylemekten bıkmadım yine söylerim. Ağlayanların zırlayanların peşinden gitmeyin bir hocadan ders almış, icazeti olan, hocalarının seceresi belli olanların peşinden gidin. Bu adamın hocası kim Said Nursi onun hocası kim yok rüyasında ona görev verilmiş. Arkadaşlar yapmayın. 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kur'an yetim dedi tam kapatacaktım o sesleri duyunca dayanamadım koyverdim bastım kahkahayı sonra kapattım :)

ZoRKaYa bunu yazdı:

@FTH

Kardeşim Cezbe'nin ne demek olduğunu bilirim. Allah'ın kendine çekmesidir kulunu. Fakat bu böyle hep beraber toplanıldığında hobaa Allah Allahh diye olmaz. İnsanın tek başına zevk almasıdır ibadetlerinden. Ve temelinde de İhlas vardır yani Allah'ın rızası. Milleti toplamak yoktur. F.Gülen hakkında bir yanlış yorum yapıldığında bu insan dinden bihaber diye düşünülmektedir oysa ki F.Gülen'i karalayabilecek bi insanın dini bilgisi yerinde demektir.  Onların peşinden gidenler eksiktir dini konularda. "Hristiyanlarla amentüde ittifakımız var. Ayrıntıları bırakıp ortak değerler üzerinde yoğunlaşalım." diyen de odur. "Kuran yetim!" diyen de odur. Kuran hiçbir zaman yetim olmadı. Ben söylemekten bıkmadım yine söylerim. Ağlayanların zırlayanların peşinden gitmeyin bir hocadan ders almış, icazeti olan, hocalarının seceresi belli olanların peşinden gidin. Bu adamın hocası kim Said Nursi onun hocası kim yok rüyasında ona görev verilmiş. Arkadaşlar yapmayın. 

Bunun yanında zorgaya tercüman olmuş bana :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

Fetoş hoca ordakiler level atlatıyo

2. level : http://www.youtube.com/watch?v=Hnfopq-3BkQ

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

bide cübbeli ahmet hoca var o ne ayakbilen varmı?

en meşur vaizi :|

ahiret yolcuları

http://www.youtube.com/watch?v=kXwFbPTsaGA

buda remix i (rapozof & mafsal)(skit)

http://www.youtube.com/watch?v=mIHM9XbdLjE

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

morportakal bunu yazdı:

ağladım, gözyaşlarım döndü denize yine de bu yangını söndüremedim :(

kuran esirgeme kurumu kurulsun anasız babasız kuranlar sahiplenilsin

Ne tip bi piçsin kanka sen:D

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FTH
    FTH's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:

@FTH

"Ağlayanların zırlayanların peşinden gitmeyin bir hocadan ders almış, icazeti olan, hocalarının seceresi belli olanların peşinden gidin."

su cumleni sevdim..;) bizde bundan bahsediyoruz...

ben cezbenin ne oldugunu gayet iyi biliyom, bos konusmuyom bunlari derken, bildigiim icin...

ama bunlari sadece yanlis anlasilmalardan dolayi diyom, tartisma icin degil...!

İslamiyet’i ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir. Bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir.
Toplam Hit: 13212 Toplam Mesaj: 51