Fiber Paket Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek

millenicom u aradım evimde türk telekom altyapısı yok superonline altyapısı var. Onun üzerinden 24 ay taahhütlü kampanyalar veriyor. 

kurulum modem ücretsiz sınırsız paketler

24 mbit 74,9 tl

50 mbit 89,9 tl

100 mbit 129,9 tl

ne tavsiye edersiniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    GNDZYRYN bunu yazdı

millenicom u aradım evimde türk telekom altyapısı yok superonline altyapısı var. Onun üzerinden 24 ay taahhütlü kampanyalar veriyor. 

kurulum modem ücretsiz sınırsız paketler

24 mbit 74,9 tl

50 mbit 89,9 tl

100 mbit 129,9 tl

ne tavsiye edersiniz?

Turkcell altyapısı üstünden Vodafone 100 megabit 100 liraya veriyordu ona bi bak derim. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

hocalar bugün yine telekomcu dayıları gördüm yanlarına yanaştım. Hemen sokağımın başında tip7 kabinet var. Taş çatlasın evime 30-40 metre uzaklıkta. Birde sokağın başındaki bir binanın kenarına kücük fiber kutu gibi bişe koymuşlar. Adam ona GPON dedi. Evine fiber istediğin an ondan gelicek dedi. O kutuya olan uzaklığım ise 20-25 metre kadar. Oradan benim binama hat gelicek. Binaya kutu konulacak oradan da evlere gelecek. Zaten bakır hat üzerinden de talepte bulunsan 50metreden kısa olduğun için tam verim alırsın dediler. Şimdi bu GPON ve metre olaylarını araştıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

hocalar bugün yine telekomcu dayıları gördüm yanlarına yanaştım. Hemen sokağımın başında tip7 kabinet var. Taş çatlasın evime 30-40 metre uzaklıkta. Birde sokağın başındaki bir binanın kenarına kücük fiber kutu gibi bişe koymuşlar. Adam ona GPON dedi. Evine fiber istediğin an ondan gelicek dedi. O kutuya olan uzaklığım ise 20-25 metre kadar. Oradan benim binama hat gelicek. Binaya kutu konulacak oradan da evlere gelecek. Zaten bakır hat üzerinden de talepte bulunsan 50metreden kısa olduğun için tam verim alırsın dediler. Şimdi bu GPON ve metre olaylarını araştıyorum.

Ya zaten o dediğin uzaklıktan bakır kabloyla bile çok rahat 90-100 megabit alırsın. Öyle illa fiber olacak diye kasmana gerek yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek

Vodafone Red hat gerekiyormuş onun için hocam.

Turkcell uçuran fiber diye bir kampanya buldum. 

Sınırsız 25 mbit internet 18.00-06.00 arasında 100 mbit hız veriyor. Ben zaten işten 18.00 da çıkıyorum. Çok mantıklı geldi. 

GNDZYRYN tarafından 12/Haz/20 19:10 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    GNDZYRYN bunu yazdı

Sınırsız 25 mbit internet 18.00-06.00 arasında 100 mbit hız veriyor. Ben zaten işten 18.00 da çıkıyorum. Çok mantıklı geldi. 

Hocam yanlış bilmiyorsam telekom ve süperonline alt yapılarını ortak kullanmıyormuş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    GNDZYRYN bunu yazdı

Hocam yanlış bilmiyorsam telekom ve süperonline alt yapılarını ortak kullanmıyormuş.

Ortak değil zaten telekom varsa telekom, superonline varsa superonline.

Altyapıya göre tarife veriyor. Taahhütsüzler telekom altyapısında. Superonline altyapısını kullanacaksa 24 ay taahhüt istiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    GNDZYRYN bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    GNDZYRYN bunu yazdı

Ortak değil zaten telekom varsa telekom, superonline varsa superonline.

Altyapıya göre tarife veriyor. Taahhütsüzler telekom altyapısında. Superonline altyapısını kullanacaksa 24 ay taahhüt istiyor.

dün telekomcu dayılar alt yapı çalışmasını bitimişler. millenicom üzerinden kontrol ettiğimde evime 83mbit geliyor. Aslında tip7 kabinet çok yakıın niye o kadar az geliyor anlamadım. Neyse fiber içinde arayacaklarmış bakalım

edit; hocalar telekomla paket alırken pazarlık yapan anlaşan var mı? Yani 50mbit hat diyelim 120'e satıyorsa siz pazarlıkla düşürebiliyormusunuz?

HanDSomE tarafından 14/Haz/20 12:55 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

dün telekomcu dayılar alt yapı çalışmasını bitimişler. millenicom üzerinden kontrol ettiğimde evime 83mbit geliyor. Aslında tip7 kabinet çok yakıın niye o kadar az geliyor anlamadım. Neyse fiber içinde arayacaklarmış bakalım

edit; hocalar telekomla paket alırken pazarlık yapan anlaşan var mı? Yani 50mbit hat diyelim 120'e satıyorsa siz pazarlıkla düşürebiliyormusunuz?

100 megabit ve üstünü istiyorsan daireye kadar olan tesisatın kablosunu Cat 5e yapman gerekiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

100 megabit ve üstünü istiyorsan daireye kadar olan tesisatın kablosunu Cat 5e yapman gerekiyor.

telekom bugün iletişim kurdu. Paketlerini ucuza almak istedim kabul etmediler. Çok görüyordum donanımforumda pazarlık yapıp fiyat inen bile oluyordu hatta millenicomdan bile. Bi şekilde telekoma abone olmadan fiberi binaya getirtmeye çalışıcam ardından millenicom100 mbit fiber alırım

Toplam Hit: 15164 Toplam Mesaj: 33
telekom internet fiber adsl vdsl türktelekom