folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Fiber Tarifeler ( Soru )

Fiber Tarifeler ( Soru )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar,

olduğum binaya nihayet fiber geldi. Turk.net düşünüyordum fakat sadece fiber alabiliyorum. Vdsl veya adsl olmuyor. O Yüzden türk.net işi yattı. firmayı aradım çünkü fiber alabilirsiniz bizimde artık fiber paketimiz yok dedi sitesinde olmasına rağmen. Türktelekom ve süperonline kazık ötesi ve neredeyse 30 yıl tahattut yapacaklar. Forumdan bir hocamız https://www.netspeed.com.tr/fiber-tarifeler/ önermişti ilk aklımda burası var. Başka alternatif sadece fiber hizmeti veren özellikle tahattut yapmayan tanıdık bildik firma şirket var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam fiber dedikleri VDSL oluyor zaten.

eğer sizin oraya gerçek fiber optik kablo çektilerse hızınız Mb ile değil Gb ile ölçülür :)

turk.net aboneliği için 1 aylık bedava kullanım linki verebilirim.

https://turk.net/p/NCN88WS88OQN/

LynXMaSTeR tarafından 10/Nis/18 19:24 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

eğer sizin oraya gerçek fiber optik kablo çektilerse hızınız Mb ile değil Gb ile ölçülür :)

Yok hocam direkt fiber kablo cektiler. Adsl ve vdsl hizmeti yok. Sadece fiber paket secebiliyorum. Turk.net de aradim adrese baktilar. Fiber paketimiz yok bizden hizmet alamazsiniz dediler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fiber tamamda hangi firmaya ait fiber ? Turkcel SOL ise Vodafone ile anlaşması var. Vodafone fiber bağlatabilirsin.

http://www.vodafone.com.tr/Net/evde-internet.php

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Fiber tamamda hangi firmaya ait fiber ? Turkcel SOL ise Vodafone ile anlaşması var. Vodafone fiber bağlatabilirsin.

http://www.vodafone.com.tr/Net/evde-internet.php

hocam Türktelekom'a ait

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Yok hocam direkt fiber kablo cektiler. Adsl ve vdsl hizmeti yok. Sadece fiber paket secebiliyorum. Turk.net de aradim adrese baktilar. Fiber paketimiz yok bizden hizmet alamazsiniz dediler.

vay arkadaş fiberi bile gıdım gıdım veriyolar, ülkenin haline bak..

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

vay arkadaş fiberi bile gıdım gıdım veriyolar, ülkenin haline bak..

hocam fiber verse nolacak faiş ücretler var. illa 24 ay kendilerine bağlayacaklar. yasal olarak bu sürenin 12 ay indirilmesi gerekiyor. fiber geldiğinde üzülücem neredeyse. Kiracıyım. zaten 2 ay geçmiş. 10 ay daha alıp sonrasına bakıcam. sanırım netspeed bir tek kafama uyan site

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yav fiberde bile yalın internet veya telefon ücreti alıyorlar sanki hat işgal ediyormuşuz gibi ohoo :D

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Turkcell Superonlineda çalışıyorum 

-Fiberde sabit hat ucreti alınmaz hat cunçü zorunlu değil tahsis

- en yaygin fiber TSOL a ait vodofone bizim yapimizi kullanir. Onlar satış yaptığı zaman bizim bölge bayiisi arar onay alir randevusunu vb tun islemleri tsol yapar teknik ekip de tsol a aittir çalıştığım bayiide araba alindi vodofon reklami giydirildi bizim tsol personelleri gidip kuruyor

-Vodofon fober üzerinden gelen başvurulur bayoo tarafından genelde yavaşlatirilir. 

Evet maleseff fiberi bile damlayla veriyoruz ve uzerine akk uyguluyoruz suan mesela

24 mbps ,35 akk =59 TL

25 mbps akksiz (PLATİN PAKET OLARAK GECER BU PAKET) =89 TL

Ve 100 mbps uzeri akilli kota denen bişey var mesela

100mbps /200 gb =89 TL 200 GBden sonra hizmet kapaniyor kufur gibi bisey

TSOL almak isteyen olursa paketler konusunda işlemler konusunda yardimci olurum

Memento Mori
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

24 aylık taahhütler zaten kanunen geçersiz. İlk 1 yılı doldurunca ceza ödemeden iptal etme hakkın oluyor hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

24 aylık taahhütler zaten kanunen geçersiz. İlk 1 yılı doldurunca ceza ödemeden iptal etme hakkın oluyor hocam. 

Kanunu yanlış okuyorsunuz. 12 aydan uzun taahhüt alınmaz demiyor. 12 aydan uzun süreli sözleşmelerden caymanın cezası olmaz deniyor. Taahhüt ile ilgili bir kavram söz konusu değil. Yani size cayma cezası ödetemezler. Ancak taahhüt karşılığı aldığınız indirimleri ya da taahhüt kapsamında verdiğiniz ödeme sözünü tutmanızı isterler ki bu gayet kanuna uygun.

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 7408 Toplam Mesaj: 19
hiper fiber vdsl türktelekom netspeed