Film Sitesi Açmak [Soru]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    looades bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

Bu konular daha önce çok tatışıldı burada hocam. 

Eğer ilklere oynamak istiyorsanız zaten host+domain dışardan alırsınız ve filmleri vs siz kendiniz farklı kaynak sitelere upload eder siteye eklersiniz. 

Her halükarda filmleri vk , mail.ru vs vs  gibi sitelere ekleyip kendi sitenizde göstereceksiniz. Yayıncı statüsünde olacağınız için telif hakkı sahibi size mesaj atıp 3 gün içinde kaldırın yoksa şeklinde mesajlar atacak sizde artık içeriği kaldırıp kaldırmamaya karar vereceksiniz. Size ikazda bulunmadan direk dava aç-a-mıyorlar.  Belirtilen süre içinde filmi kaldırırsanız zaten sıkıntı yok. Aksi durumda dava açabiliyorlar. Gerçi son dönemde ICANN bilmem nesinden direk google den sayfanızın gösterimden kaldırılmasını da talep etmek moda olmuş durumda.

Para kazanmak istiyorum dersen biraz uğraştıracak bir alan , film siliniyor tekrar eklemen gerekiyor , telif hakkı şeyleri vs vs 

Hocam teşekkür ederim yorumunuz için. Evet hocam ilklere oynamak istiyorum film sitesiyle beraber birde dizi sitesi açmayı düşünüyorum. Hocam uğraşırımda. Mailleri kontrol edip filmleri kaldırırım. Aklıma takılan bir kaç sorum var. 

1- Hosting ve domaini nerden almamı önerirsiniz ? (Alırken kendi bilgilerimimi kullanmalıyım yoksa rastgele bilgilermi kullanıyım ?  Yada yurt dışındaki tanıdıklar üzerine mi alıyım ?)

2- Satın alacağım tema sizce iyimi ? 

3-Yükleme kotası varsa Birden fazla mail ru vs üyeliği oluşturup yükleme yapsam sıkıntı çıkar mı ?

4-Reklam nasıl alacağım ?

En temel sorunum host ve domain

Eğer mail geldiğinde filmi kaldırırım diyorsan zaten hukuki olarak pek bi sıkıntı yaşamazsın ta ki ciddi paralar kazanıp devlet babanın senden gelir vergisi isteyene kadar. Gizlilik konusunda ne yaparsın bilmiyorum ama adult sitelerle uğraşan bazı arkadaşlar vardı sitede bunun muhabbeti de dönmüştü bir ara bulursan onlardan birine sor onlar daha iyi bilirler. 

Tema konusu görecelidir ben şahsen görüntü olarak beğenmedim ama birçok kişi beğenebilir zevk meselesi, responsive olmasına ve fazla kaynak tüketmemesine dikkat et derim. 

Zaten birden fazla vk , mailru , googlevideo vs üyelikleri alıp aynı filmi birçok yere yüklemeniz lazım ki biri patlarsa diğerleri kullanılabilsin 

Reklam konusunda malum google teliften dolayı reklam vermiyor film sitelerine. Bunun için diğer film sitelerinde reklamlara bakarak fikir edinebilirsin bence.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek

hosting ve domaini nerden alacağımı belirleyemedim halen öneride bulunacak olan ? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    looades bunu yazdı

hosting ve domaini nerden alacağımı belirleyemedim halen öneride bulunacak olan ? 

Hocam Google Cloud'a bir bak.

365 gün geçerli $300 tanımlıyor hesabına ücretsiz. Hayvan gibi bir makine yapabilirsin orada kendine istediğin işletim sistemiyle.

Ufak terminal bilgin varsa tipik bir hosttaki yazılımları da kurarsın, mis.

Dns de zaten cloud.google şeklinde oluyor. Google vermediği sürece sana da ulaşamazlar.

Domaini alırken de Whois korumalı alırsın. (Godaddy tavsiye)

İlk yıl para vermeden sunucun olur.

Baktın işler yürümüyor, domain parası zararın olur sadece.

Yürürse de reklam ile zaten devam edersin aynı sunucuya. 

Th3Ultra tarafından 13/Haz/17 16:04 tarihinde düzenlenmiştir

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek
    Th3Ultra bunu yazdı
    looades bunu yazdı

Hocam Google Cloud'a bir bak.

365 gün geçerli $300 tanımlıyor hesabına ücretsiz. Hayvan gibi bir makine yapabilirsin orada kendine istediğin işletim sistemiyle.

Ufak terminal bilgin varsa tipik bir hosttaki yazılımları da kurarsın, mis.

Dns de zaten cloud.google şeklinde oluyor. Google vermediği sürece sana da ulaşamazlar.

Domaini alırken de Whois korumalı alırsın. (Godaddy tavsiye)

İlk yıl para vermeden sunucun olur.

Baktın işler yürümüyor, domain parası zararın olur sadece.

Yürürse de reklam ile zaten devam edersin aynı sunucuya. 

hocam teşekkür ederim. mantıklı dediğin gibi olur ama nasıl hosta çevireceğim vs bunlardan çakmak bir video kaynak falan bulabilir miyiz veya yardımcı olabilecek biri çıkar mı ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    looades bunu yazdı
    hocam teşekkür ederim. mantıklı dediğin gibi olur ama nasıl hosta çevireceğim vs bunlardan çakmak bir video kaynak falan bulabilir miyiz veya yardımcı olabilecek biri çıkar mı ?

Hocam hostta çalışan yazılımların isimleri bellidir.

MySQL kurarsın. Yönetmek için onu, phpmyadmin kurarsın.

Apache kurarsın PHP çalıştırabilmek için. 

Bir de Cpanel tipi bir yazılım bulman gerekiyor. Direkt Cpanel istersen de lisans parası ödersin, yine aynı hosttaki gibi devam edersin.

Bunlar için Google Cloud'da oluşturacağın makinenin işletim sistemi önemli.

Centos, Debian, Ubuntu olabilir. Özetle; Linux kullan dememe gerek yok sanırım. :)

Terminale erişmek için, SSH üzerinden Putty ile bağlantı kurabilmen gerekiyor ki, sunucuda root yetkisi ile işlem yapıp paket yükleyebilesin. Karmarşık göründüklerine bakma. Okuyarak 1 - 2 gece sabahlasan doğru düzgün, çözersin.

Terminale bağlandıktan sonra komut vermen icap ediyor. Google'da "Centos mysql install" yazarsın mesela kurduğun işletim sistemine göre, kuracağın yazılıma göre sana depo komutunu getirir Google. 

Bu işlemi yapabilmen için mesela, sudo yum install mysql-server demen gerekiyor terminale. Sonra heçkır filmlerindeki gibi paket inerken ve açılırken bir şeyler akacak :) Hoşuna gidecektir. 

Sonrası iyilik güzellik. :) Araştırarak bulursun hocam, mantık bu.

Kolay gele.

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
Toplam Hit: 2911 Toplam Mesaj: 16
film site film sitesi