Filmli Fotoğraf Makineleri - Bilgi Ve Paylaşım -

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

gidip dışarıda tab ettiriyorsan zevkin yarısını kaçırıyorsun demektir.

Bir agrandizör alıp kimyasal felan kendin küçük bir karanlık oda yap. Fotoları kendin çektiğin için istediğin gibi oynarsın bir süre sonra. Bunun zevkide apayrıdır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Bİzde bir tane Zenit var eskiden hep onunla çekerdik gayet netti şimdi kardeşim takılıyor onunla aynı 2.mesajdaki gibi hafif flu (tam böyle mi deniyor bilmiyorum) çıkıyor millet photoshop la yapıyor bizimki bilmediğinden öyle çıkıyor :D rusça bir kullanma klavuzu var ama duruyor işte öyle.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

çektiğim fotoları şu arabaların olduğu fooğraf gibi eskitme işlemini nasıl yaparım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

SweetyVolty Hocam filmleri sirkeci'deki Kristal Foto'da 6 tlye CDye çekiyorlar. Kağıt baskı da bir 6 tl vardır.

janni Odam müsait aslında ama 1 aya kadar Rusya'ya gidiyorum. Rusya'dan dönünce karanlık odayı yapacağım. :)

Tnrsk Eskitme işlemi derken; fotoğraflarda herhangi bir oynama yoktur. Çektim, filmden cdye aktardılar ve ben de paylaştım. Dijital makinelerle çekilmiş fotoğrafları bu hale getirmekten bahsediyorsan; hocam daha analogu yeni öğreniyorum. Bir şey söyleyemem :)

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

çektiğim fotoları şu arabaların olduğu fooğraf gibi eskitme işlemini nasıl yaparım

NaZi_ nin çektiği fotograflarda çok fazla gren var yani makineyle ilgili değil filmle ilgili. büyük ihtimalle film yüksek bir asa(iso)ya sahip bu yüzden gren oluşuyor . dijital bir kamerada bunu elde etmek istiyorsan ya fotoshop kullanacaksın yada yüksek iso da fotografı çekip iyi bir boyutlandırma yapacaksınki hoş dursun . 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

hocam madem merakın var bu filmleri kendın bassana evde al bi agrandizor birde makına zaten artık çokk ucuzladı .. fotoğrafcıyım bu arada .. zevklidir bu işler uğraş yanı .. 15 seneyi geçti bende

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    blmrt bunu yazdı

hocam madem merakın var bu filmleri kendın bassana evde al bi agrandizor birde makına zaten artık çokk ucuzladı .. fotoğrafcıyım bu arada .. zevklidir bu işler uğraş yanı .. 15 seneyi geçti bende

Hocam 1 aya kadar Rusya'ya gideceğim. Geldiğimde karanlık oda vs her işe el atacağım. Ben de zevkli bir şey olduğunu düşünüyorum.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Fotoğraflar güncellenmiştir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

takipteyim filmli satan olursa alıcısı hazır direk :) özellikle minolta dynax5 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    blmrt bunu yazdı

hocam banada guzelinden bi makina onersene ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 3116 Toplam Mesaj: 22