folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Filtre Kahve Önerisi

Filtre Kahve Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

bende filtre kahveye alıştım yumuşak içimli filtre kahve önerileriniz nedir? 

Ucuz yolldan makina mı ile yapmak lazım hep dışarda içiyorum pahalıya geliyor.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Julius Meinl,

Karaköy karabatak'a git Ahmet Terzi var onu bul :D Ona de ki bana en ağırından filtre kahve yap . Aşık olacaksın abi :D

ben olmadım :/

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Son 5 yıldır filtre kahve hastasıyım. Ama nerede içersem içeyim, starbucks kahvelerinin yerini tutmuyor hiç bir şey. Gerek mekanı olsun, gerek kahve tadı, hayattaki tek zevkim diyebilirim..

Kahvenin tadını bir çok şey etkileyebiliyor ama en önemlisi, o kahvenin ne zaman çekildiği diyebilirim.

Misal french pressiniz var, gidip x bi yerde kahve alıp ona göre çektiriyorsunuz. O çektirdiğiniz zaman yaptığınız ile atıyorum 1 hafta sonra yaptığınız kahvenin tadı aynı olmuyor.  En iyisi kahveyi çekeceğiniz bir aletiniz daha olmalı.

Kahve işi bir tutkudur, günde 7-8 kupa içmezsem rahat edemem. 

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

f9d5e1b5dd.jpg (960×828)

be89bf27f7.jpg (960×720)

9e0055aa7f.jpg (960×539)

bunlar facede paylaştığım kahve görselleri daha paylaşmadıklarımda var çikolota sosuyla yaptıklarım bir ara onlarıda atarım :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Amk yillarca nescafe ucu bir arada icen nesiliz, son donemde her yerde bu sikik kahveciler turedi. Hepimiz kahve gurmesi olduk amk. Gecen bir arkadas isyan etti, ne lan bu dedi. Benim gibi Jacob - Monarch , Nescafe - Gold gibi sulandir ic kahvelere yoneldi. Ben de ara sira arkadaslar gidince starfuck , kahve ebesinin ami gibi yerlere gidip kahve iciyorum ama isi o kadar buyutmeye hic gerek yok amk. Nescafe gold , Jacob falan yeter de artar bile . 

Bide buna nescafe mycafe aldinmiydi dandindan icilmiyor cok iyi oluyor cokta guzel oluyor.

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

Amk yillarca nescafe ucu bir arada icen nesiliz, son donemde her yerde bu sikik kahveciler turedi. Hepimiz kahve gurmesi olduk amk. Gecen bir arkadas isyan etti, ne lan bu dedi. Benim gibi Jacob - Monarch , Nescafe - Gold gibi sulandir ic kahvelere yoneldi. Ben de ara sira arkadaslar gidince starfuck , kahve ebesinin ami gibi yerlere gidip kahve iciyorum ama isi o kadar buyutmeye hic gerek yok amk. Nescafe gold , Jacob falan yeter de artar bile . 

Aynı ben. 

Evet nedir bu furya? Kahve ekspertizleri görüyorum her tarafta (TBT dışı). Konular gırla. Herkes ben fark etmeden nasılda entelleşmiş? Kahvenin aerodinamiğine inmiş? Ben ki bir iki çaydan sonra hiçbir şey içmeyen, yıkamaktan üşenen biri neden sırf kahve için bir sürü alet edavat alacağım? Yok hayır, damak tadına önem veririm ama neticede kahve kahvedir. Üstelik en fazla birkaç bardak için makina ve kilo kilo kahve almanın mantığını kendi tüketimim için düşünerek, lüzumsuz buluyorum.

Ayrıca bu kadar uğraşan kişilere şunu da soruyorum, hazır yapıp sunan bildiğiniz en iyi yerler ve kahveleri nelerdir? Arada gidip içeyim. 

Şöyle bir şey duymuştum kahve kalitesiyle ilgili.

Temelde üçe ayrılır

1. Demleme kahve

2. Filtre kahve

3. Suda eriyen kahve

1. Demlemeye bize en yakın örnek türk kahvesi. Telve dibinde kalıyor ve kahveyi yutmuyorsun ancak tadını dibine kadar alıyorsun

2. Filtre kahveyi bilmeyen kalmadı kağıt, demlik vs de kahvenin içinden su geçiyor. sen yine kahve içinden geçen suyu içiyorsun ve kahve çekirdekleri yine kalıyor.

3. Suda eriyen kahvede alın size nescafe. Goldu moldu hepsinde çekirdeği gömüyorsun mideye. Tad desen almak için herkes hayvan gibi şeker atar süt tozu katar ki yumuşasın zira tat yok açı bişi var zati bir de kaynar suyun içine atınca iş iyice boka dönüyor. Bunlarda midenin ağzına sıçıyor. tadı tekrar söylüyorum bok gibi, mide bulantısı ayrı, eşşek gibi şekeri ayrı, zati yumuşasın diye döktüğün süt tozu ayrı ağlı bir bok.

Özetle nescafe içen adam filtre kahveyi doğru tercihi bulduktan sonra bir daha geri zor döner. Bizde bir tane makine var kağıt filtreli jacops filtre kahve ile yapıyoruz. Gelip sevmeyen görmedim. Su kahve ayarını tutturdun mu filtre kağıdı da uymuşsa olaya süper. 2 senedir 1 kere nescafe içmedim filtre bulamazsam türk kahvesi içerim o da yoksa çay içerim hele 3 ü 1arada ama anlam %70 şeker %20 süt tozu(bunu bırakın gidin sadece kahveli olanı alın oradan hesap edin sadece kahve olanı 2 gram mı ne bu 3 lü 25 gram gibi bişiydi heral) boş bardağa döküyorsun şeker ve süt tozundan bembeyaz bir görüntü. 

Neyse türk kahvesi candır, filtre canan. Nescafe de düşman!!!

Anıl
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Son 5 yıldır filtre kahve hastasıyım. Ama nerede içersem içeyim, starbucks kahvelerinin yerini tutmuyor hiç bir şey. Gerek mekanı olsun, gerek kahve tadı, hayattaki tek zevkim diyebilirim..

Kahvenin tadını bir çok şey etkileyebiliyor ama en önemlisi, o kahvenin ne zaman çekildiği diyebilirim.

Misal french pressiniz var, gidip x bi yerde kahve alıp ona göre çektiriyorsunuz. O çektirdiğiniz zaman yaptığınız ile atıyorum 1 hafta sonra yaptığınız kahvenin tadı aynı olmuyor.  En iyisi kahveyi çekeceğiniz bir aletiniz daha olmalı.

tazelikten işte hocam yada şöyle yapacaksın atıyorum haftada 100gr mı tüketiyorsun ?

100gr 100gr 1kg lık paket yaptıracaksın hep taze kalacak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    EmiRReiS bunu yazdı

tazelikten işte hocam yada şöyle yapacaksın atıyorum haftada 100gr mı tüketiyorsun ?

100gr 100gr 1kg lık paket yaptıracaksın hep taze kalacak.

Aynen hocam, yada 100 lira verip bir öğütücü alacaksın : )

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ya amk bende filtre kahve seviyorum, iciyorum ama bir sulandirilan sadece sekersiz jacobs ile arasinda daglar kadar fark yok. Starfucks ta icilen kahvelerin "kavrulma tarihleri" hakkinda bilgisi olan var mi ? Adamlar paket olarak sattiklari kahve cekirdegi paketinin uzerine bile kavrulma tarihi, kahvrulma detaylarini yazmaz. Cunku o kahve coptur gurmelere gore , adamlar kavrulma tarihi yagi otu bokuna gore filtre kahve iciyor falan ama biz onumuze gelen copu iciyoruz amk ve bu copler arasinda da ekonomik olan en iyisi :)  Evet katildigim bir nokta nescafe gold falan mide yanmasi yaparken, jacobs monarchta falan bu tip sikintilar yasamiyorsun. Hatta ben filtre kahve manyagi arkadaslara cogu zaman filtre kahve diye de icirdim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bu gaaveden bir tek ben tat alamadım eşşek bolu gibi geliyor amg.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 6016 Toplam Mesaj: 34
filtre kahve starbucks