folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Findeks Premium Paketi Almak İsteyenler İçin Bilgilendirme

Findeks Premium Paketi Almak İsteyenler İçin Bilgilendirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

hayırlı işler..

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

yıllardır maaş hesabının olduğu banka kredi kartı dahi vermiyor gerisini sen düşün, kredi kartın olmayınca notun yükselmiyor notun yükselmediği için kredi kartı alamıyorsun böyle bir bug da kalıyorsun önceden sıkıntı var ise,

ben şöyle yaptım bankacı beni kücük bir ihtiyaç / tanışma kredisine yönlendirdi onu aldım düzenli ödüyorum ve en son geçen ay sorguladığımda 600 küsur puan yükselme olmuştu notumda. kolay gelsin umarım halledebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

up

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Bi yerden duymuştum örnek elinde 100 lira paran var bunu var olan tüm kartlarına banka hergün yatır çek 100 yatır 50 50 çek 30 30 yatır 10 20 çek bu şekilde her banka kartına günlük bir miktar para yatır çek bu şekilde ay sonunda yaptığın işlem sayısı ve bankaya yatırıp çektiğin para miktarı fazla olduğu için kredi notun yükseliyormuş birde hesaplarda en az 10 lira gibi bir para bırakın asla 3 7 0 gibi paralar bırakmayın 10 lirada olsa param var çekebilirim ama çekmiyorum der cesine işe yarıyor Muş not yükselişinde

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Kusura bakmayın arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama biraz önce kredi notuma bakayım dedim findeksten 1,5 yıl önceki kredi notum 1809 iken şimdiki aldığım notum 1389 yani Türkiye ortalamasının altında görünüyor, bu 1,5 yıllık süreçte tüm kredilerimi kapattım, herhangi bir gecikme ödemesi, kredi kartı asgari ödemesi dahi yok, hepsini tam olarak ödemiş durumdayım, hatta tam tersine bankalara yatırım hesapları açtım, bu şekilde kredi notunun düşme sebebi ne olabilir? (ondan farkedeceğini sanmıyorum ama memur olarak çalışıyorum) bu şekilde durduk yere kredi notunun düşmesi acayip geldi.

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı

Kusura bakmayın arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama biraz önce kredi notuma bakayım dedim findeksten 1,5 yıl önceki kredi notum 1809 iken şimdiki aldığım notum 1389 yani Türkiye ortalamasının altında görünüyor, bu 1,5 yıllık süreçte tüm kredilerimi kapattım, herhangi bir gecikme ödemesi, kredi kartı asgari ödemesi dahi yok, hepsini tam olarak ödemiş durumdayım, hatta tam tersine bankalara yatırım hesapları açtım, bu şekilde kredi notunun düşme sebebi ne olabilir? (ondan farkedeceğini sanmıyorum ama memur olarak çalışıyorum) bu şekilde durduk yere kredi notunun düşmesi acayip geldi.

Hocam mantık şu sen bir kredi/kredi kartı kullanacaksın ki sistem senin güvenilir olup olmadığını anlasın notunu yükseltmek istiyorsan bir kredi kartından her ay  100-200 alış veriş yap zamanında da öde her ay böyle kullan kartını yükselir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    masteryoda bunu yazdı
    twilight_flame bunu yazdı

Hocam mantık şu sen bir kredi/kredi kartı kullanacaksın ki sistem senin güvenilir olup olmadığını anlasın notunu yükseltmek istiyorsan bir kredi kartından her ay  100-200 alış veriş yap zamanında da öde her ay böyle kullan kartını yükselir.

Hocam sıkıntı orada zaten, tamam şuan kredi kullanmıyorum ancak her ay  en az 1000 TL kredi kartı harcamam ve ödemem oluyor, hatta geçen ay telefon aldım, nakit para ile uğraşmamak için telefonu karta çektirdim, tek seferde 6000 TL'lik harcamam var diğer giderler ile birlikte; ancak kredi notum feci derecede düşmüş olarak görünüyor, bu kredi notu ne kadar önemli bilmiyorum ama bu şekilde düşmesi acayibime gitti. 

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Artık faturalar da risk analizine ekleniyor (elektrik, su, doğalgaz, telefon) 

Ayrıca öğrenci iken aldığın kyk kredisine borcun filan varsa onları kontrol et bi. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

http://www.experian.com.tr/kredi-hizmetleri/bireysel-kredi-notu.html

hocam asıl algoritma bu firmanın belki kendi sitesinde birşeyler bulabilirsin yada bu konuda makale blog yazan v.s vardır.
    http://www.experian.com/blogs/ask-experian/credit-education/score-basics/what-is-a-good-credit-score/

60 ın üzerinde parametre var kresi skorunu etkileyen faraza toplam kredi kartlarının limit toplamı 6000 tl senin 3000 tl üzerinde borcun olmasıda etkiliyor son 5 yılı baz aldığı için benim dün kredi notum 300 iken yarın bütün borçlarımı ödeyince 1000 olmuyor zaman geçmesi gerekiyor.

Toplam Hit: 2663 Toplam Mesaj: 20
kredi kredi kartı not findeks