folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Fip Kedimiz İçin İlaç Arıyoruz

Fip Kedimiz İçin İlaç Arıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bundan 23 gün önce sokaktan 2 aylık sarman bir kedi sahiplendik. Kendisi baya oyuncu ve iştahlı birşeydi. Ancak 21.gün sabah uyandığımız zaman halsiz şekilde yatarken bulduk. Tavsiye üzerine Beylikdüzü Veteriner Medikalpark a götürdük. Orada fip teşhisi koyuldu. Fip eğer tedavi olmazsa kediler için ölümcül bir hastalık. Ancak ilaçları çok pahalı. 

Bizden tedavisi için 20 bin tl istediler. Bu diğer yerlere göre baya insaflı bir mebla bu arada. İlaçların şişesi 900 lira ve 4 gün yaplıyor. Toplamda 86 gün iğne olması gerekli. Ben ilk 1-2 şişe ilacı almaya çalışıcam ancak toplam 20 bin tl lik ilaç masrafinı karşılayabilecek durumda değilim. 

Yanlış anlaşılmasın kimseden nakit para istemiyoruz. Sadece ilaçlar konusunda yardım istiyorum. Kedi şu anda Beylikdüzü Veteriner Medikalpark ta yatıyor. Oraya ulaşarakta ilaçlar konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Okuyan herkese teşekkür ederim.

https://eksisozluk.com/fip-kedimiz-havuc-icin-yardim-ariyoruz--7358135

karabuyucu tarafından 30/Tem/22 09:30 tarihinde düzenlenmiştir

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aga sal geri sokağa. Tamam kedilerde bir can da 20.000 tl ne demek? Yaşayacağının da garantisi yok. 

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam gamavit, fosprenil ve maksidin diye 3 ilaç var. Piyasada rus üçlüsü diye geçer. Veteriner sizi dolandırmaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyor. O hastalığın ölüm yüzdesi ilaçlar kullanılsa bile istatiksel olarak belli bir şey. 

Bu yazdığım ilaçları bir araştırın. Eğer kullanmak isterseniz satıcısının numarasını size iletirim. Yaklaşık 1 ay boyunca bunları kullansanız veterinerlerin verdiği, konuştuğu anlattığı neredeyse tüm ilaçlardan çok daha yüksek kurtarma oranı yakalarsınız. Neredeyse 5 senedir British Shorthair yetiştiriyorum ve birçok farklı vakada kendi tecrübelerim bunlar. 

Easx tarafından 30/Tem/22 10:33 tarihinde düzenlenmiştir

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

Hocam gamavit, fosprenil ve maksidin diye 3 ilaç var. Piyasada rus üçlüsü diye geçer. Veteriner sizi dolandırmaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyor. O hastalığın ölüm yüzdesi ilaçlar kullanılsa bile istatiksel olarak belli bir şey. 

Bu yazdığım ilaçları bir araştırın. Eğer kullanmak isterseniz satıcısının numarasını size iletirim. Yaklaşık 1 ay boyunca bunları kullansanız veterinerlerin verdiği, konuştuğu anlattığı neredeyse tüm ilaçlardan çok daha yüksek kurtarma oranı yakalarsınız. Neredeyse 5 senedir British Shorthair yetiştiriyorum ve birçok farklı vakada kendi tecrübelerim bunlar. 

Hocam Gs-44 diye bir ilaç söyledikleri. Fip tedavisinde bu kullanılıyormuş. Veterinere özellikle kedi kurtulur mu peki diye sordum. Ilaç almaya başlarsa kurtulur dedi.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

Selamlar Hocam,

Kuru fip mi yaş fip mi? sana bir numara atıyorum oraya fiyat sorar mısın? micron için. ilaç fiyatı 500 tl idi ama baya bir ay geçti üzerinden günceli ne olmuştur bir sorarsın

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı

Selamlar Hocam,

Kuru fip mi yaş fip mi? sana bir numara atıyorum oraya fiyat sorar mısın? micron için. ilaç fiyatı 500 tl idi ama baya bir ay geçti üzerinden günceli ne olmuştur bir sorarsın

Islak fip hocam. Tamamdır hocam sorayım. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Birde Istanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa) - Avcılar Veterinerlik Fakültesine götürsene hocam.

telekom tarafından 30/Tem/22 15:40 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Aga sal geri sokağa. Tamam kedilerde bir can da 20.000 tl ne demek? Yaşayacağının da garantisi yok. 

Bu yüzden kedi beslemiyorum, sikindirik sevimsiz de bir hayvan zaten 21.yy deliliği oldu iyice , dikkat et besleyen tiplerde hep tembel kalpazan tipler. Evde hayvan olsun minimum uğrasayim , sicsin beni yormasın aradabir koynuma girsin mirçmirçmirçmirç Seveyim tarzi tipler.

Zekasiz da bir canlı , ama kedi delisi tipler onun kişiliği böyle diye anlam yükleyip duruyorlar gerizekali ve çevresinde ne döndüğünü anlamaz tavırlarına (:...  Vahşi de AMK yaratıkları evde kuş papağan akvaryumda balık baksan salça oluyor öldürmeye fırsat gözlüyor en terbiyelisi bile aynı Köpek vs hic ilismez mesela kıyas yapmıyorum tabi.

Dayanıksız da hayvan kediler bağışıklıkları hakikaten zayif, kisirlastirsan oluyor obez hemen ama hemen. Ya da diyabet AMK götü kist bağlıyor vs.. Fip olayı Corona türevi olayları vs... Zaten çok ugrastiriyor aşırı git gel yaptırıyor veterinere veterinerler de isin PARA kısmında aslında sevgisini somuruyor hayvan sahibinin. Basit ameliyatları bile pahalı ki kedilerin boyna bir ameliyatları da var camı çerçeveyi açık biraksan dışarı çıkıp bi bakteri virüs kapıp geliyor 15dk da amk ya da ağzında bi kokuşmuş kuş/fare ölüsüyle

LaNCeLoT tarafından 30/Tem/22 16:06 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

Bu yüzden kedi beslemiyorum, sikindirik sevimsiz de bir hayvan zaten 21.yy deliliği oldu iyice , dikkat et besleyen tiplerde hep tembel kalpazan tipler. Evde hayvan olsun minimum uğrasayim , sicsin beni yormasın aradabir koynuma girsin mirçmirçmirçmirç Seveyim tarzi tipler.

Zekasiz da bir canlı , ama kedi delisi tipler onun kişiliği böyle diye anlam yükleyip duruyorlar gerizekali ve çevresinde ne döndüğünü anlamaz tavırlarına (:...  Vahşi de AMK yaratıkları evde kuş papağan akvaryumda balık baksan salça oluyor öldürmeye fırsat gözlüyor en terbiyelisi bile aynı Köpek vs hic ilismez mesela kıyas yapmıyorum tabi.

Dayanıksız da hayvan kediler bağışıklıkları hakikaten zayif, kisirlastirsan oluyor obez hemen ama hemen. Ya da diyabet AMK götü kist bağlıyor vs.. Fip olayı Corona türevi olayları vs... Zaten çok ugrastiriyor aşırı git gel yaptırıyor veterinere veterinerler de isin PARA kısmında aslında sevgisini somuruyor hayvan sahibinin. Basit ameliyatları bile pahalı ki kedilerin boyna bir ameliyatları da var camı çerçeveyi açık biraksan dışarı çıkıp bi bakteri virüs kapıp geliyor 15dk da amk ya da ağzında bi kokuşmuş kuş/fare ölüsüyle

bu yazdıklarınla "senin bahsetmiş olduğun türden" kedilerden bir farkın yok  hayatında başarılar diliyorum 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

bu yazdıklarınla "senin bahsetmiş olduğun türden" kedilerden bir farkın yok  hayatında başarılar diliyorum 

Sağol canım

Kurtlar tasma takmaz....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Dediğin gibi benim de kedi fip oldu. O zaman yurtdışından dolarla ilaç getirdim. Teşhis geç konulmadı, ilaçlara başlandı fakat en sonunda öldü.

Bu konu ile alakalı bilgim yada fikrim yok. Bu benim yaşadğım bir tecrübe.

...
Toplam Hit: 1377 Toplam Mesaj: 16
kedi kedi ilaç fip