folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Flutter Uygulamalarında C/C++ Kodlarını Çalıştırma

Flutter Uygulamalarında C/C++ Kodlarını Çalıştırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba mürit ve mürideler,

Flutter ile yazılan projelerde C/C++ kodlarını nasıl çalıştıracağınızı anlattığım bir makaleyi sizlerle paylaşıyorum. İlerleyen zamanlarda (Tahminen 1 hafta sonra openCV) OpenCV, Tensorflow hatta instagram uygulamasındaki bir kaç fotoğraf efektleri ekleyerek ufak bir fotoğraf edit uygulaması yazıp makale olarak paylaşacağım. Şu an aktif olarak bir Kredi Kart üzerinde Kredi kartı numarası, ad soyad, CVV/CCV, kullanım tarihi gibi değerleri alan bir proje geliştiriyorum. Proje başarılı bir şekilde çalışıyor. Canlıya aldıktan sonra open source olarak flutter SDK yapacağım. Buradaki kodlar yine C/C++ kodları ile çalışıyor. 

Dart.FFI ile turbo boost açarak kaynak tüketimini arttırıp uygulamalarımızı hızlandıracağız.

Flutter bilen ve unity öğrenmek istemeyen arkadaşlar için de bir 2d oyun kütüphanesi olan https://flame-engine.org/ kütüphanesini kullanarak 2d multiplayer oyun yazacağım. Yine bunun kaynak kodlarını paylaşacağım.

Önümüzdeki bir kaç yıl boyunca yaklaşık 150 adet makale yazma hedefim olacak.

Bunlar içerisinde sadece mobil değil genel olarak; Yazılım Tasarım Desenleri, Temiz kod (clean code), elastic search, CI/CD süreçleri (full-stack) hakkında makaleler de yazmayı düşünüyorum.

Okumak isteyen arkadaşlar için makale linki: https://medium.com/neyasistechnology/flutter-projelerinde-dart-ffi-k%C3%BCt%C3%BCphanesi-kullan%C4%B1larak-c-c-kodu-yazmak-c53d27a5ff97

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Cok very thanks !

I will follow...

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Ismarlama konu isteyebilir miyiz?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Ellerine sağlık takipteyim hocam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Ismarlama konu isteyebilir miyiz?

Biliyorsam elbette... 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Eline emeğine şağlık hocam likendından istek attım başkası sanma :)

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Ellerine sağlık hocam. Takipteyiz 🤘

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocam ellerine sağlık 👌

ride or die..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

tebrikler hocam gayet güzel bi konu. flutter teknolojisine adım atmış olacağız bizde bu bahaneyle :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

İyi dilekleriniz için teşekkürler müritler. Flutter çok iyi bir framework. 

Flutter ilk çıktığında çok ciddi problemleri vardı fakat hepsi yavaş yavaş düzeldi. Şu an mobil geliştiriciler için çok cazip bir framework.

@cemnet sıfırdan proje yazacaksan https://github.com/neyasis-technology/Neyasis_Flutter_Boilerplate buradaki boilerplate incelemeni öneririm.

CI/CD süreçleri için bir kaç script yazdım birde observable pattern ile MVVM tarzı (Flutter da bloc diye geçiyor) state management yapısı oluşturdum. RxDart için bir repository oluşturup tüm asenkron işlemlerimi bu repository sayesinde gerçekleştiriyorum. Yazdığım boilerplate için hem entegrasyon hem otomasyon hemde ui(widget) test yapabiliyorum. Bütün yapılarım ayrı olduğundan hiç zorluk çekmedim bu zamana kadar :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Bende şuan flutter ile uğraşıyorum, bu sebeple makalelerinizi takip ederim.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
Toplam Hit: 3128 Toplam Mesaj: 13
makale