Forum İçin ; Fikrim Geldi !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Birkaç önerim olacak.

Hadi başlayalım : 

* Daha önce bir konuda bahsetmiştim.Ama konunun fazla detayında olduğu için pek ilgi çekmedi sanırım.Anasayfada görünecek konuları üyeler seçebilsin.Yani herkese farklı kategoriler gözükebilsin.Bir de standardı olsun , şuanki durumu.Ve bu standarda ayarlayan üyelerde böyle gözükmeye devam eder.Ayrıca giriş yapmayanlarada ayarlanmış standar gözükür.Geçiş dönemi için ise , yine şuanki durum olur herkeste isteyen değiştirir dilediği gibi.

Aslında igoogle gibi olsun isterdim de pek de güzel olmaz bence öyle. Tabi , haberler aktif konular menüler vs. kendimize göre yerlerini değiştirebilirsek süper olur :) web 2.0 kanımca..

**Bir ban sebebi :

Tahribat.Com"a flood yapmaya calışan, forumda sıkıntıya yol acan, belirli kuralların tamamını ihlal ederek forumun ebesini şeyapan onurgs93 nickli dangalağa kefil olmuş... Kefil olduğunuz şahısların tamamı sizin sorumluluğunuzdadır...

Kefil olduğumuz kişiler bizim sorumluluğumuzda.Öyleyse , başıma geldi.Kandırıldım son derece uygun bir şekilde ve sonra adam flood yaptı.Banlanmama sebep oldu.Bunu önceden anlayabilirsek eğer , kişi çömez ise sebebini yazar ve şikayet ederiz.Mod/adminler vs. yada görevli 3-5 kişi inceler uygun derse banlarlar.Böylece ucuz atlatmış oluruz.

***Açtığımız konuların modu biz olalım.İlk mesaj dahil/hariç konuya mesaj atan kişilerin mesajlarını düzenleyebilelim , silebilelim ya da o kullanıcının o konuya mesaj yazmasını engelleyebilelim.Böylece yönetim kadrosunun işi de hafiflemiş olur , ve hep diğer forumlardan farklı olmamızı istediğimimiz forumumuz biraz daha ilginç,cazip olur :)

Bazen hatalı konu açılmaları olmakta , boş mesaj gitmekte veya yarım..Bunu direk silebiliriz.Benim başıma geldi , bir siteyi tanıtıyordum referrerli ve referrersiz link verdim.Meğer c/pde takılı kalmış ve ikiside referanslı gitmiş.Konuyada yazdım ama editleyemediğim için underzero bi öpücük konduruverdi =)

Şuan aklıma gelenler böyle.Devamı gelirse yazarım , 2. mesajı alayım :) Desteklerinizi esirgemeyin eyy müridler :D

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    2. mesaj..

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek
    NoName bunu yazdı:
    -----------------------------

***Açtığımız konuların modu biz olalım.İlk mesaj dahil/hariç konuya mesaj atan kişilerin mesajlarını düzenleyebilelim , silebilelim ya da o kullanıcının o konuya mesaj yazmasını engelleyebilelim.Böylece yönetim kadrosunun işi de hafiflemiş olur , ve hep diğer forumlardan farklı olmamızı istediğimimiz forumumuz biraz daha ilginç,cazip olur :)

Bazen hatalı konu açılmaları olmakta , boş mesaj gitmekte veya yarım..Bunu direk silebiliriz.Benim başıma geldi , bir siteyi tanıtıyordum referrerli ve referrersiz link verdim.Meğer c/pde takılı kalmış ve ikiside referanslı gitmiş.Konuyada yazdım ama editleyemediğim için underzero bi öpücük konduruverdi =)

Şuan aklıma gelenler böyle.Devamı gelirse yazarım , 2. mesajı alayım :) Desteklerinizi esirgemeyin eyy müridler :D

bence bu kötübir teklif burda herkez aynı görüşte değil zıt görüşte olanlarda var adam zıt görüş belirtcek sende onun mesejını silceksin. Olmaz bence yürümez.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek
    Dierleri hakkında yorum yapmıycam fakat konunun modu olursan kendi görüşünün karşıtındaki msjları silebilirsin o sistem yürümez:D

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

öyle yapılan kişinin elinden yetki alınır , olur biter..Önemli olan işin ucundaki "caydırıcı" ceza :)

en azından bu üçünün içinde bir tane vardır , uygulamaya uygun..?

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

herkez kendi konusunun admini olsun,

sonrada volatile gibi şizofren dangalaklar cıksın, actığı 380 konuyu tek tek editlesin, yazdığı yüzlerce mesajı silsin oldumu???

Daha önce acılmış ve tartışılmış konuları tekrar tekrar öneri olarak sunmayın hocam...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu yöntem bir deyişle tbt müridlerini birbirine katmak gibi.

bence çok saçma farklı olabilir ama saçma :)

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

daha çok otokontrolle alakalı aslında.VOltilatileyi bilmiyorum olayı.

son 2 öneriyi çıkarırsak geriye ilki kalıyor.Bunun dezavantajları nelerdir?

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    1-3 baştan falso

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NoName bunu yazdı:

öyle yapılan kişinin elinden yetki alınır , olur biter..Önemli olan işin ucundaki "caydırıcı" ceza :)

en azından bu üçünün içinde bir tane vardır , uygulamaya uygun..?

hocam yazında belirmişsin adminlere hem kolaylık olur :)

bunun hiçbiyerinde kolaylık göremiyorum

şimdide cezayla yetkiylemi uğraşıcaklar :)

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

fikrim geldi deyince bişey sandım :| herkes kendi konusunun admini olurmu la :S o zaman nasıl tartışma ortamı sağlanabilir ki ? 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 3586 Toplam Mesaj: 21