folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Fotografçı Kendi Yazısını Resmin Üstünden Kaldırabilir Mi?

Fotografçı Kendi Yazısını Resmin Üstünden Kaldırabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:
    -----------------------------

Kralı gelse kaldırtamaz, bütünü ile Fotoğrafçının insiyatifine kalmış bir durum. Tüketici hakları derneğide bir işlem yapamaz, zaten fotoğrafçının yasal hakkıdır logo olayı. Kaldıki  fotoğrafların telif haklarıda bütünü ile  fotoğrafçıya aittir. Başka bir yerde çoğaltılığ  değiştirilmesi v.s. yasa ile koruma altına alınmıştır. Peşine düşer yada düşmez  kendisine kalmış...

Nasıl  kaldırılacağı konusuna  gelince , Photoshop en ideali.

Valla Benim kendi resimlerim olacak.Osmanlı tokadını yedikten sonra bak nasıl yalvarıyor yapma abi taşaklarını öpeyim kaldırıyorum hemen diye..

Sırf böyle fotografcılık sektöründe değil bir çok sektörde artislik yapıpda sonradan abi sen bizi yanlış anadın nasıl isteren öyle olsun diyen kaç kişiye rastladım tahmin bile edemezsin..

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Bende fotoğrafçılık yaptım senin dediğin cinslerden çok karşılaştım ama  yinede  bizim dediğimiz  oldu... Dediğim gibi  fotoğrafçının insiyatifine kalmış  bir durum  bütün hakları  yasa ile koruma  altına alınmıştır :P ...

Mevzu derin | Papikolas Planet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:

Bende fotoğrafçılık yaptım senin dediğin cinslerden çok karşılaştım ama  yinede  bizim dediğimiz  oldu... Dediğim gibi  fotoğrafçının insiyatifine kalmış  bir durum  bütün hakları  yasa ile koruma  altına alınmıştır :P ...

kendi düğün fotograflarında 50 sene "zamazingo fotografcılık 0212 999 99 99" diye eşşek kadar bir logo görmek istermisin :)

Benim arkadaşa tavsiyem yine gitsin nazik bir şekilde rica etsin durumu anlatsın tatlı dille.Kaldırmıyorsa versin sopayı bak nasıl hemen kaldırıyor sonra :D

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

swordfish bunu yazdı:

karakutu bunu yazdı:

kendi düğün fotograflarında 50 sene "zamazingo fotografcılık 0212 999 99 99" diye eşşek kadar bir logo görmek istermisin :)

Benim arkadaşa tavsiyem yine gitsin nazik bir şekilde rica etsin durumu anlatsın tatlı dille.Kaldırmıyorsa versin sopayı bak nasıl hemen kaldırıyor sonra :D

illaki logonunda  ölçüsü var rahatsız edici ise  nazik dille  anlatılır.

Mevzu derin | Papikolas Planet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Şimdi ürün resmi çekse hakkıdır adamn logo koymak.Ama bu ticari birşey değilki tamamen özel birşey.Bence istek gelirse kaldırması gerekli..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

önceden anlaşmak en ideali hocalar,  kaldırmayan biriyse başka fotografçıya gidip ona çektirin ya resimler çekildi iş işten geçti diyorsanız tatlı dilden de anlamıyorsa pc ye taratip kendiniz silin. eğer çok ulu orta değilse bende silme konusunda yardımcı olabilirim.

bu arada askerlik tecil ettireceğim zaman mecburiyetten 2 yere foto çektirdim sora gidip aldım o fotoları 

logo koymayan herif okadar kötü çekmişki ve resim çok soluk dedim lanet olsun telefonla çeksem daha iyiymiş.

diğeri logo koymuş ama resim o kadar güzel çıkmışki logo mogo her türlü hakkı var adamın x)

swordfish bunu yazdı:

Şimdi ürün resmi çekse hakkıdır adamn logo koymak.Ama bu ticari birşey değilki tamamen özel birşey.Bence istek gelirse kaldırması gerekli..

başta konuşacaktı onu çektikten sora degil

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Noneyim bunu yazdı:

tosun bunu yazdı:

Logo derken ? Resmin herhangi bir köşesinde photographer hasan tarzı yazılarmı var yoksa bildiğimiz logomu var? Örnek gösterebilirmisin ?

Noneyim

lütfen bakarmısınız 

http://www.facebook.com/album.php?aid=47336&id=162772553747072 

Vay be düğün fotoğrafçılığı ne kadar ilerlemiş , nerden nereye .

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    photoshop cs5 -> content-aware fill

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

NoktaliVirgul bunu yazdı:
    photoshop cs5 -> content-aware fill

Bu kadar basit 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar