Galaxy S3 Yeniden Başlatma Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_644
    emre_644's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Galaxy S3 bir telefon aldım ama telefonda bir sorun mu var yoksa ben mi gereğinden fazla telefonu kurcalıyorum bilemedim.   Onun için burada konu açmaya karar verdim. Telefonda internette dolaşırken tak birden donuyo ve 1 sn sonra kendi yeniden başlatıyor.bu böyle günde bazen 5 kere olduguda oluyor sonra Temple Run gibi oyunlar oynarkende donuyo ve tekrar yeniden başlatıyo. Telefonu aldığım yere geri götürdüm onlarda yazılımda bir problem olabilir diyerekten telefonu garantiye gönderdiler telefon garantiden geldikten sonra da hiç bir şey degişmedi. Telefoncunun bana dediğide garantide çihazı testte sokmuşlar ama hiç bi sorunu olmadığı yönündeydi birde bana sen telefonu gereğinden fazla zorladığın için böyle olur bu durum normaldir dedi.

Bu sorun normalmi sizce kullanan arkadaşlar varsa beni bu yönde bilgilendirizseniz çok teşekkür ederim şuanki yazılımı 4.1.2 stock ROM Yüklü üzerinde.

Hangisi daha kötü, Cehennem mi, Hiçlik mi?...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Telefonla çok oynuyon telefon kapanıyor diye bişey mi var.15 sene öncesi telefon teknolojisindemiyiz de telefonu sadece konuşmak için kullancan.Tabi ki oynayacan.Hakkını ara olmaz öyle şey.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Ayni sorunu yaşadım. Telefonumdaki datbelerden dusmelerden kaynaklı zannettim.  Sonra restart durunlari cekilemeyecek kadar artınca servise götürdüm.  Sorunu çözdüklerini ama tekrar ayni  sorunu yasiyabilecrgimi darbeden dolayi lcd nin bozuk olduğunu ve değişimin ücreti olduğunu söylediler. Servisten sonra mikrofonu n çalışmadığını farkettim.  Üstelik ayni sorun hala zaman zaman basgisteriyor özellikle işlemciyi çok kastigimda

kendinize ayığ olunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_644
    emre_644's avatar
    Erkek

Telefonu  AnTuTu Benchmark programında 3D graphic'i test ederken yeniden başlatıyor.

StabilityTest v2.7  programında  CPU+GPU Stability Test inde de max 1:30 dk dayanıyor ve reset atıyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

sende sorun var git garantiye ver , yeri geliyor 2-3 saat oyun oynuyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Direk Samsung ile iletişim kur yardımcı olurlar. Belli ki servis uğraşmak istemiyor sorunla, bir daha ki yllayışında da kesin kullanıcıdan kaynaklı der para isterler tamir için.

Sen samsung'a ilet sorunun ve servise yolaldım aynen geri gönderdiler filan diye de ekle.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Necati
    Necati's avatar
    Erkek

senin yerinde olsam , garantiye yollamadan önce , firmware de hata omadigindan emin olmaya calisirdim.

Bunun icin odin le degisik ama orginal firmware yüklerdim mesela

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=DBT&os=1&type=1#firmware

firmware yüklemeye karar verirsen ? öncesi ve sonrasi fullwipe atmani öneririm

bircok kez sahit oldum hatali sisteme firmware yüklemeden önce ve sonra fullwipe yapildikdan sonra hatasiz calisdigna

ayrica sammobile linkinde birde Galaxy S III T modeli var yanlis firmware yüklersen brick olur haberin ola

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Whisky
    Whisky's avatar
    Erkek

temple run ile kitlenecek telefon değil s3 ben bilgisayarda oynayamadığım oyunları galaxy s3 de oynadım 2 gb'lık oyunlar fln dediklerim. Güncelleme gibi bir işlem ile düzelebilir hiç android kullanmadığım için bilmiyorum ama arkadaşın telefonda her çeşit oyun vardı ve kasma bile yapmıyordu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emre_644
    emre_644's avatar
    Erkek
    Necati bunu yazdı

senin yerinde olsam , garantiye yollamadan önce , firmware de hata omadigindan emin olmaya calisirdim.

Bunun icin odin le degisik ama orginal firmware yüklerdim mesela

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=DBT&os=1&type=1#firmware

firmware yüklemeye karar verirsen ? öncesi ve sonrasi fullwipe atmani öneririm

bircok kez sahit oldum hatali sisteme firmware yüklemeden önce ve sonra fullwipe yapildikdan sonra hatasiz calisdigna

ayrica sammobile linkinde birde Galaxy S III T modeli var yanlis firmware yüklersen brick olur haberin ola

Daha önce servise verdiğimde yazılımı kendileri yeniden yüklediklerini söylediler bide bende kies ten 4.1.2 güncellemesinide kurdum durum aynı degisen bir sey yok 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Necati
    Necati's avatar
    Erkek

hangi firmware yüklü

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

@emre_644

40 yılda ucuza telefon aldın şansını s2m

Toplam Hit: 4876 Toplam Mesaj: 20