Garanti Kabul Edermi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

telefona çay döküldü ve şuan acılmıyor garantiye yollasam kullanıcı hatasımı derler yoksa gerımı gonderırler ? ve telefonu kurtarma sansım varmıdır.

salla gitsin ölecez zaten :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tabikide kabul etmez ne bekliyordun ki ? İğne ucu kadar çizikten bile garanti dışı bırakıyorlar bazen. Telefonun içinde belli bölgelerde beyaz turnusol kağıdı etiket olur. O etiketler en ufak sıvı temasında hemen kırmızıya döner. Kaldı ki çay şekerli ise anakartın ağzına etmiştir. Şekersiz çay ise saf su ve tiner ile temizlenirse belki bir ihtimal kurtarılabilir.

Hiç garantiye göndermekle zaman kaybetme anakarttaki korozyon iyice büyümesin. Telefonun içini açıp müdahale etmek gerek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

sen kıyafet satıcısı ol

ben elbise alayım.   giyip doğum günü partisine gideim.  orada üstüme vişne suyu dökeyim .

ertesi gün gelip garanti kapsamında değiştirmek isteyim

kabul edermisin?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

telefon acıldı sadece kamerada ufak bı bulanıklık var tesekkur ederım yınede

salla gitsin ölecez zaten :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

bnm mi8 de ekranda izler oluştu diye gönderdim ona bile cihaz darbe almış dediler yandaki ufak tefek çizikler için. Su dökülmüş telefonu hayatta almazlar. Almamakta da haklılar o ayrı tabi :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

bnm mi8 de ekranda izler oluştu diye gönderdim ona bile cihaz darbe almış dediler yandaki ufak tefek çizikler için. Su dökülmüş telefonu hayatta almazlar. Almamakta da haklılar o ayrı tabi :)

Amoled yanığını çiziklere bağlamakta güzel bahaneymiş. :) Ama bu konuda Samsung'un üstüne tanımam. Whatsapp uygulaması ekranda iz yapmış sahibi garantiye göndermiş. 

Samsung : Bu telefona Whatsapp sonradan yüklenmiş fabrikada yüklü gelen bir uygulama değil o yüzden kullanıcı hatası. 

https://eksisozluk.com/whatsapp-ile-garantiden-cikan-samsung-rezaleti--5860392

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı

Sıvı içeri girdiyse şimdi sorun olmasa bile, zamanla oksitlenme yaparak telefona zarar verecektir. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

yolla belli olmaz, 

zamanında garanti dışı bi telefonum vardı, brick eylediydim. kvk ya yolladım garantiye. "ekonomik tamiri mümkün değildir" diye geri yolladılar.gittim aldım kargodan, eve giderken bi baktım tamir etmiş adamlar :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

Amoled yanığını çiziklere bağlamakta güzel bahaneymiş. :) Ama bu konuda Samsung'un üstüne tanımam. Whatsapp uygulaması ekranda iz yapmış sahibi garantiye göndermiş. 

Samsung : Bu telefona Whatsapp sonradan yüklenmiş fabrikada yüklü gelen bir uygulama değil o yüzden kullanıcı hatası. 

https://eksisozluk.com/whatsapp-ile-garantiden-cikan-samsung-rezaleti--5860392

Buna denk gelmiştim o zaman, bu ayrı bir efsane bizim durum buna yetişemez :)

Yüzsüz yüzsüz 1000 lira istediler. Direk "Cihaz Darbe Almış" yazmışlar servis raporuna da. 
    2 sene önce aynı yere ekran değişimi için yollamıştım, kendim kırmıştım parasıyla yaptırdım zaten garanti vs de talep etmemiştim. Aradılar anlatıyorum durumu cihaz darbe felan almadı diyorum "önümde eski ve yeni fotoğrafları var, darbe izleri gözüküyor" diyo. Darbe izi dediği de ufak tefek yandaki çizikler işte :)   
    Hadi telefonun darbe aldığını varsayalım, alacağı darbe ile ekrandaki yanığın alakasını açıklayabilir misiniz diyorum. Bağlantılar zarar görmüş olabilir, aradaki flexler hasar almış olabilir dedi.
    Sanmıyorum işe yarayacağını ama sırfkayıtlara geçsin diye sordum bunları, telefon düşerek flexlere zarar verdi bu da ekrandaki izlere neden oldu yani di mi diye :) Sonra da THH'ne verdim bekliyorum :)

MaviGozluDev tarafından 01/May/21 17:51 tarihinde düzenlenmiştir

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    blackhorror bunu yazdı

Hacı o telefonun fazla ömrü yok söyliyim. İçini bilen birine açtır güzelce sel. Tinerle temizlesin güzelce yoksa kısa zaman içinde gidici. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

Buna denk gelmiştim o zaman, bu ayrı bir efsane bizim durum buna yetişemez :)

Yüzsüz yüzsüz 1000 lira istediler. Direk "Cihaz Darbe Almış" yazmışlar servis raporuna da. 
    2 sene önce aynı yere ekran değişimi için yollamıştım, kendim kırmıştım parasıyla yaptırdım zaten garanti vs de talep etmemiştim. Aradılar anlatıyorum durumu cihaz darbe felan almadı diyorum "önümde eski ve yeni fotoğrafları var, darbe izleri gözüküyor" diyo. Darbe izi dediği de ufak tefek yandaki çizikler işte :)   
    Hadi telefonun darbe aldığını varsayalım, alacağı darbe ile ekrandaki yanığın alakasını açıklayabilir misiniz diyorum. Bağlantılar zarar görmüş olabilir, aradaki flexler hasar almış olabilir dedi.
    Sanmıyorum işe yarayacağını ama sırfkayıtlara geçsin diye sordum bunları, telefon düşerek flexlere zarar verdi bu da ekrandaki izlere neden oldu yani di mi diye :) Sonra da THH'ne verdim bekliyorum :)

Bilirkişiden görüş isteyeceklerdir muhtemelen ? Ne zaman şikayet ettin ?

Toplam Hit: 1459 Toplam Mesaj: 12
garanti telefon telefon