folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Garanti'dan Kart Aldım Hiçbir Yerde Geçmiyor.

Garanti'dan Kart Aldım Hiçbir Yerde Geçmiyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    bigwave bunu yazdı

milesandsmiles prive kart kullanıyorum amex te göndermişler ama taşımıyorum 

350 tl aidat alıyorlar ama yıllık 8-10 uçak bileti alabiliyorum .

yıllık harcaman çok değilse o karttan kurtulmanı tavsiye ederim :)

amex kullanırsan daha çok mil birikiyor. 

He is finding himself.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Adama düzgün cevap vermemişsiniz. 

Amex dekatlon birçok turkcell bayisi vb gibi büyük global markalarındada geçmez.

Geçmeme sebebi tüm dünyadaki kartlardan daha fazla satıcıdan komisyon alıp bir kısmını da müşteriye bonus olarak vermesidir. 

Yani multinet gibi düşünün 100 tl çekiyorsun sana 80 tl yatıyor bu sebeple akli dengesi yerinde olan tüm firmalar pos cihazlarını Amex e kapattırıyor. 

Benim kavga etmediğim müşteri kalmamıştı. 

Garanti bankası bu sebeple genelde amex kartları gönderirken bide aynı kartın aynı limitli visa veya master cartını gönderir. 

Tavsiye edilmez her an sizi rezil edebilir. 

Not garanti posu olup olmaması önemli değil bizim garanti posları da amex e kapalıydı 

PanxeR tarafından 11/May/19 01:21 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Amex dekatlon birçok turkcell bayisi vb gibi büyük global markalarındada geçmez.

Geçmeme sebebi tüm dünyadaki kartlardan daha fazla satıcıdan komisyon alıp bir kısmını da müşteriye bonus olarak vermesidir. 

Yani multinet gibi düşünün 100 tl çekiyorsun sana 80 tl yatıyor bu sebeple akli dengesi yerinde olan tüm firmalar pos cihazlarını Amex e kapattırıyor. 

Garanti bankası bu sebeple genelde amex kartları gönderirken bide aynı kartın aynı limitli visa veya master cartını gönderir. 

Not garanti posu olup olmaması önemli değil bizim garanti posları da amex e kapalıydı 

yok oyle bir dunya eger garanti posuysa amexi kapatma gibi bir durumun yok bankanin kendi verdigi hakki ara satici engelleyemez komisyon oranlari. neyse odur baskan birde amexe ayri visa yada mastercard farkli olucak hali. yok

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    HeyQirs bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

yok oyle bir dunya eger garanti posuysa amexi kapatma gibi bir durumun yok bankanin kendi verdigi hakki ara satici engelleyemez komisyon oranlari. neyse odur baskan birde amexe ayri visa yada mastercard farkli olucak hali. yok

Dediklerimi okumadın heralde hocam. 

Aynı banka senin anlaşman ne olursa olsun amex olduğu zaman fazla komisyon çekiyor ki bu komisyon oranlarını kabul etmeyen benim çalıştığım gibi onlarca firma pos cihazlarından amexi kapattırıyor. 

Dediğim gibi dekatlon dada bizim turkcell tim bayindede garanti posu olmasına rağmen müşteri ikna olmadığında Buyrun diyip postan geçiyordum tutarı oto red veriyordu zaten. 

Şöyle düşün yemek yiyeceksin yiyeceğin yerde ticket geçiyor sodexo geçmiyor gibi. 

Şuan aklıma gelmeyen onlarca firmada amex engellidir kullanıcısını rezil eder istediğiniz yere şikayet edin firma muhasebeleri istediği bankalar işe çalışıp çalışmama konusunda özgürdür. 

Yine bir dönem turkcell in anlaşması gereği denizbank ve vakıfbank kartları ve Kredi kartları 1 sene kadar kapalıydı poslarda. 

Bazı firmalar yüksek komisyonu asla affetmez 

https://eksisozluk.com/american-express--150761?p=7

Ek olarak okumanı tavsiye ederim

'' bilinen evrenin hiçbir yerinde kabul edilmeyen para formu.''

'' türkiye'de yaşayıp bunu almak için yırtınan, sonra da bankayı arayıp "eama bu her yerde geçmiyormuş" diye yakınan insanlar gördüm. allah akıl fikir versin ne diyeyim. özel olarak bunu talep eden insanlara acıyorum.''

PanxeR tarafından 11/May/19 03:39 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

bend ede her sene Nisan ayında ekstreye yansıttıkları Kart Aidatını bu sene sokmayı unutmuşlar :) mı kaldırmışlar mı bilemedim ??? Salaklık edip Banka'yı açıp bir sorayım mı ? 15 senedir aynı kartı kullanıyorum ilk defa böyle bir şey oldu (Garanti bOnus Gold)

Yoksa kart aidatı ücreti kaltık da bir benim haberim yok ???

Al benden de o kadar 2003 te Tansaş ta iken bir kart vermişlerdi bonus premium platinium derken Gold oldu  3 4 yıl filan öyle duruyordu  ne oldu ki kullanmam etmem yıllık 100 120 kesiyorlar dı gelmedi bişeyi.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

bend ede her sene Nisan ayında ekstreye yansıttıkları Kart Aidatını bu sene sokmayı unutmuşlar :) mı kaldırmışlar mı bilemedim ??? Salaklık edip Banka'yı açıp bir sorayım mı ? 15 senedir aynı kartı kullanıyorum ilk defa böyle bir şey oldu (Garanti bOnus Gold)

Al benden de o kadar 2003 te Tansaş ta iken bir kart vermişlerdi bonus premium platinium derken Gold oldu  3 4 yıl filan öyle duruyordu  ne oldu ki kullanmam etmem yıllık 100 120 kesiyorlar dı gelmedi bişeyi.

Ben o kartı çok seviyorum en çok işime yarayan kart...

demek ki kart aidatı gelmeme konusunda yalnız değilmişim,kart aidat ücreti kalkmadığına göre (140 civarı bir şey olmuş) toptan bir arada sokacakalr sanki :)

Acaip derecede agresifim !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

Ben o kartı çok seviyorum en çok işime yarayan kart...

demek ki kart aidatı gelmeme konusunda yalnız değilmişim,kart aidat ücreti kalkmadığına göre (140 civarı bir şey olmuş) toptan bir arada sokacakalr sanki :)

Ben o kart aidatı yüzünden bonus tan soğudum ama senin gibi bende atamadım kartı cüzdan da duruyor öyle 2012 den bu yana maksimum kullanıyorum bonus ta yanında öyle durur bonus 10 yıl önce üperdi işbankasını bankaların içerisinde yapısı bozulmamış görüp kabul ettiğim için kullanıyorum yoksa ziraat te kullanırdım(asla) kart kullanım bedeli neden almadılar bilmiyorum geçen yıl konu ile ilgili garanti ile konuşmamda bir daha benden kart aidatı almaya çalışın 16-17 senelik kartı kapatırım dedim bu sene zamanı geldi geçti ses yok. Beklemedeyim . 🤨 

weskeyy tarafından 14/May/19 09:26 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

eski müşterilerden kaldırmışlar aidatı hocam yırttın :D https://eksisozluk.com/entry/88273066 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

eski müşterilerden kaldırmışlar aidatı hocam yırttın :D https://eksisozluk.com/entry/88273066 

sadece American Exp... içinse bana vurmuyor,Bonus Gold benimki...

Janitschar tarafından 14/May/19 19:57 tarihinde düzenlenmiştir

Acaip derecede agresifim !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı
    Janitschar bunu yazdı

sadece American Exp... içinse bana vurmuyor,Bonus Gold benimki...

Bundan şu an haber aldım enteresansın bonus ama kullanmakta olduğum işbankası kartımda hiç aidat almadı kart alırken benden aidat almayacaksınız demiştim. 🤨 

Toplam Hit: 2553 Toplam Mesaj: 21
amex