folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Garip Bir Ping Olayı(Aslında Garip Değilmiş :) :) )

Garip Bir Ping Olayı(Aslında Garip Değilmiş :) :) )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

MEB'e ait internet ise giriş yapabilirsin dışarıdan bildiğim kadarıyla yetki vermiyorlar.. ip bloğunu kontrol ediyor oyle izin veriyor diye biliyorum.

hocam bahsettiğim bilgisayarların ikiside aynı ip de ama :) 

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

bi up olsun çözemedim hala :( 

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

A kullanıcı ile giriş yapıp her işlemi yapıyorsun B kullanıcı ile yapamıyorsan  B kullanıcısı için o alanlarda gerekli tanımlar yapılmamıstır. cok düzmantık ama böledir yani 

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı

A kullanıcı ile giriş yapıp her işlemi yapıyorsun B kullanıcı ile yapamıyorsan  B kullanıcısı için o alanlarda gerekli tanımlar yapılmamıstır. cok düzmantık ama böledir yani 

arkadaş dogru söylemiş. e okulda idareci tanımlanmış kullanıcılar hariç belli bölümlere yetki kısıtlıdır.

kullanıcı yeni ise kullanıcı oluşturulurken yetki tanımları yanlış yapılmış olabilir.

Yaşa, Öl...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı

Yok hocam öyle değil, aynı modeme bağlı iki farklı bilgisayardan aynı kullanıcı ile A bilgisayarında işlem yapamıyorum B bilgisayarında yapabiliyorum. Bende A bilgisayarındaki sorunu çözmeye çalışıyorum. Ancak A bilgisayarından da giriş sağlayıp ekranlar arası gezinti yapılıyor ne bileyim bi devamsızlık girişi ekranına giriyorum sınıf listele diyorum sayfaya ulaşılamıyor diye. Öğrenci işlemlerine geliyorum öğrenci numarasını yazıp getir diyorum mesela gelmiyor yine sayfaya ulaşılamıyor diyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Girebildiğin bilgisayarda, Chrome, ie, firefox ile ayri ayri dene. Browser üzerine ozel bir eklenti ile yapilmiş olabilir.. PC'de ki calisan app'lere bak o makinede bir VPN olabilir aslinda meb 'e onun ile baglaniyordur.(dusununce vpn mantikli geldi.)

Yada okulda akilli bir modem var o cihazın local ip veya mac adresini kaydetmişlerdir. o cihazdan gelen talepleri farkli bir kanal üzerinden blidiriyordur veya modem de side to side vpn var oradan gönderiyor o mac adresini.

Okuldaki her pc oradan cikmiyor ki ögrencilerden birisi kendi pc sini networke sokup sistemi hacklemeye calismasin. ogrenci milleti bu konuda cok beter olur. Ben lise den ite kaka mezun olacak iken son sene hocalarin pc'sine kendim RAT yerleştirmiştim soruları değil direk cevap annattarini çalardım.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

bi up olsun hala çözemedim.

rakkoc hocam bu pc ye öğrencilerin erişimi yok :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam biraz saçma olacak gibi ama firefox ile denedin mi?

Titanyumun gücü adına!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Hocam biraz saçma olacak gibi ama firefox ile denedin mi?

denedim hocam, denediğim tarayıcılar; explorer - chrome - opera - firefox

Edit:

Pc ye format atsam sorun kalmayacak diye hissediyorum ama format atmak istemyorum çünkü içinde öğrencilerin bilgisinin tutulduğu program var ve parmakizi geçiş sistemini kontrol eden bi program daha var.

sezginari tarafından 18/Eki/17 14:31 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Arkadaşlar sorunu çözemedim ve format attım pc ye. Formatı kendi odamda attım e okulu denedim hayet güzel girdi işlemleri yapıyor vs. neyse pc ye geri yerine getirdim danışmaya. Yine aynı şekilde giriyor ancak listeleme vs almıyor işlem yapmıyor :( çıldıracam ya

Toplam Hit: 3388 Toplam Mesaj: 25
ping e-okul