Gaziantep [Tanıtım Konusu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Gerçekten çok güzel sehirmiş.İnsanlarının mert oldugunu çok duydum ve öyle bilirim.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı:
    -----------------------------

En zengini Gaziantep ikinci sırada Elazığ var

Çeşit açısından Türkiye’nin en zengin mutfağına sahip il Gaziantep olarak belirlendi. Gaziantep mutfağı tam 291 çeşit yemek, tatlı ve içecekten oluşuyor. Malhıtalı (mercimekli) köfte, yoğurtlu ufak köfte, yağlı köfte, iç katması (kısır), tene katması, haveydi köftesi, omaç, sini köftesi, cağırtlak kebabı, beyran, şiveydiz, acur oturtması, kakırdak böreği, loğlaz piyazı, Gaziantep’in ünlü yemeklerinden bazıları olarak sıralanıyor. İkinci sırada Elazığ geliyor. Elazığ mutfağı tam 154 çeşit yemek, tatlı ve içecekten oluşuyor. Fasulye çorbası, lobik çorbası, anamaşı, kelecoş, taraklık, kındık köfte, küncülü köfte, simit pilav Elazığ’ın ünlü yemekleri arasında.

napyın hocam yaa canım çekti şu yemeklere baq

bu arada resimlerde süpermiş harbiden

ebedi devlet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kazarak Gaziantep Üniversitesini kazanmış,2003 yılında kayıt yaptırıp,2005 yılında okuldan atılmış bir öğrencisi olduğum Gaziantep Üniversitesi gerçekden çok zor ve iyi bir eğitim veren üniversite.Gaziantep'e gelirsek;Anlatacak o kadar çok şey var ki.Tek unutamadığım şey ise Gaziantepli sevgilimden sebepsiz ayrılışım oldu.Neymiş efendim Gaziantepliler kızlarını uzağa vermezlermiş.Pehhhhhh.Eğer doğruysa ben,değilse bu saatten sonra da olsa o kız yandı demektir:)Herşey bir yana hayat İzmir'e nazaran gayet ucuz.Örneğin 6-7 kişi 20 Ytlye çatlayana kadar dürüm yerdik.Gezilecek çok yeri var.Gaziantep'e yolunuz düşerse;Antep Kalesini,Antep Müzesini,Kozmik Portalak Suyunu,Burç Sinemasını görmeden gitmeyin:)))))

Esenkalın

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

abi sonuna kadar yanındayım, Antep forever!

ayrıca resimlerin çoğu avrupa şehirlerini aratmıyor gerçekten.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek

Hemşerim konuyu çok güzel hazırlamışsın ama seninde dediğin gibi bunlar memleketimizin güzelliğinin 1000'de 1 i:)  

Resimlerde kendimi aradım da bulamadım:C  Priest zaten seneye geleecek benim misafirim olacak:C Berkayla beraber

ağırlıycam onları:) Neyse ben bizimkilere yuvarlama yaptırayım canım çekti:C Tekrardan tebrik ediyorum...

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    yemek fotolarını koyan arkadaşı kınıyorum hocam naptın sen yav... :D

l enfer c est les autres Sartre ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

DÜNYANIN İLK VE TEK GAZİ ŞEHRİ

GAZİ ÜNVANINI kürtlükle ve / veya terörizmle değil MÜSLÜMAN - TÜRK KİMLİĞİ İLE KAZANMIŞ BİR ŞEHİR

6 ADET ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

1,5 MİLYON MERKEZ NÜFUSU

BELÇİKAYA 1000'LERCE FABRİKA KAPATTIRAN HALI SANAYİ

KURŞUN GEÇİRMEYEN KUMAŞ ÜRETEN MAKİNANIN DOĞDUĞU ŞEHİR ( HURDACI MENNAN USTA, JAPON VE ÇİN FUARLARINA GİRMESİ YASAK )

SADECE MİLLİ GÜN BAYRAMLARDA DEĞİLDE, HER ZAMAN TÜRK BAYRAĞINI DÜKKANINA VE EVİNE KORKMADAN ASAN ŞEHİR

ŞEHRİN TÜM YÜKSEK KESİMLERİNDE 45 MT'LİK DEV DİREKLERDE ASILI DEV TÜRK BAYRAKLARI

PKK'LI BÖLÜCÜ KÜRTLERİN SESİNİ ÇIKARAMADIĞI TEK GÜNEYDOĞU ŞEHRİ VS.VS.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    entep güzelmiş...

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

scuderia bunu yazdı:
    yemek fotolarını koyan arkadaşı kınıyorum hocam naptın sen yav... :D
    hojam o gördüğün resimler üç beş tane. 291 çeşit yemek ile Türkiye birincisi bi mutfağa sahipiz (H) ama genede 61 kiloyum o ayrı bi konu :D

@nakamura2= seni resimlerde değil kalbimizde arıyoruz :D

@yasevyaterket= hocam ek bilgiler için sağol, ben işin sanayii boyutuna değinmemiştim. oysaki gaziantep  Türkiyede Halı ve Ayakkabı deyince başta gelir. ;)

///______________
Toplam Hit: 10646 Toplam Mesaj: 20