folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gecmise Dair Unutamadiginiz Seyler

Gecmise Dair Unutamadiginiz Seyler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek

Tavuk döner ayranın 1 lira olması... Hatta lahmacunun da 1 lira olması...

Unutamıyorum. Her gün okula giderken döner ayran yerdim istisnasız. Orta gelirli bir ailenin çocuğuydum ve günlük 5 lira harçlığım olurdu. Döner ayranın 1 lira olduğu günlerde kalan 4 liranın büyüklüğünü düşünün.

Şimdi kazandığım parayla hergün simit çayı anca yiyebiliyorum. Döner zaten 20 lira olmuş.

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek

İlkokulda simidin yanında içtiğim gazozun tadı. Toprak üzerinde oynadığımız misketin hazzı. vb. şeyler.

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

@zalimadam desene turkiye hic değişmemiş :)

@yolbulucu o parayı adamlar senin baban tarafından ezildiğini düşünmüş ve para vererek mutlu etmek istemişler.  dikkat edersen babanın yaninda vermemiş parayı. diğerleri de öyle yapmışsa sasirmam. halbuki baban çok iyi yapmış. çok korumacı yetiştirilen çocuklar mal gibi oluyor. yigenlerim mesela kendi çantasını bile annesi taşıyor 13 yaşına geldi. eğer okumazsa dilenir hayati zerre öğrenemedi. tek öğrendiği ailesine nasıl gereksiz birşey aldiririm oldu. 

ben babasıyla çalışan çocuklari hep sevmisimdir. bende olsam para verirdim :) 

çalışıyorum diye değil babam bana bağırıyo diye veriyolardı xd

çocuk çalıştırmak kahpelik, mal gibi de yetiştirmemek lazım tabi ama akranları koşup oynarken bi çocuğu çalıştıran kim varsa abv. çalıştırmak zorundaysan yapma o çocuğu.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 1489 Toplam Mesaj: 14
atesleyin lan yavsaklar.