folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Geforce NOW : Cloud Ekran Kartları İle Oyun Oynayın ( OSX )

Geforce NOW : Cloud Ekran Kartları İle Oyun Oynayın ( OSX )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bir süredir beta sürümündelermiş, yüklemeyi tamamladım birazdan test edeceğim.

Bana biraz palavere gibi geldi lakin optimize edebildiyseler şükela, ekran kartlarını cloud sistemlerine kurmuşlar, bilgisayarınızı hiç yormadan grafikleri uzakta renderlayıp gönderiyor.

Ping sıkıntısı olmazsa çok güzel olacak gibi.

Minimum 25mbit bağlantı ve ethernet istemişler, ve şuan 5-6 tane amerika 2 tane avrupada sunucuları var, o bölgelerde olmayı tavsiye etmişler.

Avrupadayım ama 15mbit bağlantıdayım şuan. Bakalım wifi üzerinden nasıl bir sonuç verecek.

Windows seçeneği de var mı bilmiyorum lakin mac için beta sürümü boyunca ücretsiz.

Betadan çıkınca kaç papel isteyecekler anonim.

Şimdiii bir de beyin fırtınası sorusu ekleyelim, bu kartları çaktırmadan oyun için kullanıyormuş gibi yapıp mining için kullanamaz mıyız? :B

https://www.youtube.com/watch?v=LJXkVx0YgS8

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/geforce-now/

https://eksisozluk.com/geforce-now--5018387

Hızlı başlangıç klavuzu : https://www.nvidia.com/content/dam/en-zz/Solutions/geforce/geforce-now/mac/geforce-now-quick-start-guide.pdf

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Müziği zor dinliyorum bunu kaldırması olanaksız :) teşekkürler hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

gayet normal birşey.. her çıkan oyunu full grafik oynayabileceksin. hard programları kolaylıkla kullanacaksın. donanıma para vermeyeceksin garanti kapsamı dışına düştü vb hallerle haşır neşir olmayacaksın. adamlar kart üretmeyip insan gücünden tasarruf edecekler. daha az maliyetle daha fazla para kazanmış olacaklar.

daha basite indirecek olursak internet üzerinden oyun gibi birşey yapmıştı mining yapabiliyorduk madenmania mıydı neydi..

onun daha profesyonel hali gibi düşünebilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Abi 1080pal video'yu rahat bir şekilde streamliyoruz, görüntü aktarmada sıkıkntı olacağını sanmıyorum. Ama delay ne olacak? 

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

bunun muadili bir start up vardı Türk bağış topluyordu reklamda görmüştüm, benim hoşuma gitti sistem özellikle mevsimlik oyuncular için ideal,

bir şeyden adım gibi eminim Türkiyedeki internet sağlayıcıları bu iş iyice yaygınlaştıktan sonra - iş işten geçtikten sonra çıkıp bizde yaptık en iyisini yaptık diye ortalarda dolaşıcaklar sonra onuda batırıcaklar...

ayrıca steam den ciddi bir servis bekliyorum bu iş için...

akmarky tarafından 14/Kas/17 22:41 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

2008-2009 yılarında bunun haberini duymuştum. 

hangi firma yapmak istiyordu unuttum ama çalışmalara başladık demişti. O zaman ne hoşuma gitmişti. Şimdi gerçek olmuş :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

hugo'da tolga abiye küfreden çocuk gibi olmayın sonra

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

hugo'da tolga abiye küfreden çocuk gibi olmayın sonra

N'olmuş o çocuğa?

**Sistemi denedim. Uzak masaüstüyle bağlanıp oyun oynuyorsunuz gibi düşünün. Akıcılık gayet güzeldi lakin 15mbit bağlantı streaming için yetmiyordu, youtube otomatik modu gibi bazen görüntü kalitesi düşüp bazen yükseltti. Ping 5ms ( CSGO ) idi lakin benimle Nvidia arasındaki ping değil Nvidia ile CSGO arasındaki ping. Bana da muhtemelen 40-50msden fazla değildi. 

Yani bağlantı hızım bi 50mbit olsa o an çılgınlar gibi oynanırdı en yüksek kalitede.

Bilgisayarı yormuyor, fanlar coşmuyor, ısınma yok, gürültü yok, ne bilem video izliyormuş gibi oyun oynatıyor işte misler gibi :)

sevdim ben. ama 10dk deneyip çıktım malum 1080ti da oynayıp 480p görüntü pek iç açıcı olmadı :D

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocalar şuan evden uzak olduğum için acaba biri test yapabilirmi fps oyunları ve diğer oyunlar ortalama saatte kaç mb yiyor onu öğrenmek istiyorum tabiki hız yükseldikçe harcadığı kota artacaktır ama neden soruyorum bunu evde adsl üzerinden 16mbps i geçemem ama 4g de 50mbps üstünü görürüm ben bazen ping daha düşük olsun istediğimde battlefield gibi kalabalık oyunlara 4g den bağlanıyorum ping adsl de 90 lardan 4g de 10_20 lere düşüyor 1saattle 64kişilik bir mapta bf4 150 - 200mb arası yiyor

mesela ekran kartımın kaldırmadığı yüksek grafikli bir oyunu hız ve ping sorunu olmadan mobil internetten oynasam ne kadar internet harcayacak bunu öğrenmek istiyorum 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocalar şuan evden uzak olduğum için acaba biri test yapabilirmi fps oyunları ve diğer oyunlar ortalama saatte kaç mb yiyor onu öğrenmek istiyorum tabiki hız yükseldikçe harcadığı kota artacaktır ama neden soruyorum bunu evde adsl üzerinden 16mbps i geçemem ama 4g de 50mbps üstünü görürüm ben bazen ping daha düşük olsun istediğimde battlefield gibi kalabalık oyunlara 4g den bağlanıyorum ping adsl de 90 lardan 4g de 10_20 lere düşüyor 1saattle 64kişilik bir mapta bf4 150 - 200mb arası yiyor

mesela ekran kartımın kaldırmadığı yüksek grafikli bir oyunu hız ve ping sorunu olmadan mobil internetten oynasam ne kadar internet harcayacak bunu öğrenmek istiyorum 

hacım 200 mb yiyor dediğin oyunda görüntü tamamen bilgisayarında işleniyor, oyun yalnızca metin bazlı iletişim kuruyordur diye düşünüyorum ( teknik bilgim yok )

lakin o yüksek kalitede uzaktan görüntü alarak oynayacağın oyun devamlı bir 720 / 1080p görüntü akışı veriyor gibi düşünerek, bir film kadar harcayacaktır muhtemelen.

Tabi 200mblık veri akışı nvidia tarafında olacak tamamen, 200mb'ı düşebilirsin toplam hesaptan.

Yine nerden baksan 1-2 gb'tan daha az yiyeceğini sanmıyorum.

gece 2 sabah 8 arası mı nedir, akk sayılmıyordu, sanırım mobil verilerde de o var (vınn türevi) eğer öyleyse gece deneyebilirsin

yine de min 25mbit tavsiye edilen 50mbit olarak düşünürsek 3-4mb/saniyeden daha aşağı olmayacaktır 🤔

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

LiquidSky ile cloud gaming kullanıyorum. Mantık benzer muhtemelen.

Ara sıra oyun oynayan genç profesyoneller için gayet yeterli.

Tam zamanlı, ağır oyuncular için pahalı.

Realtime multiplayer için kullanılmaz, TR'den biraz zor. Şöyle ki, Datacenter Frankfurtta. Oraya ping'im 70ms civarında. DC'den oyuna da pingin 15-20 olsa 90ms ile CS:GO oynanmaz örneğin. Ancak 70ms ile single player çok rahat oynanır.

Geforce now için MAC veya Nvidia Shield gerekirken,

Liquid Sky Windows ve Android'i destekliyor.

MaviEkran tarafından 15/Kas/17 08:00 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
Toplam Hit: 2804 Toplam Mesaj: 16
nvidia geforce now cloud gaming bulut oyun