folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Gençlere 50 Bin TL Karşılıksız Para

Gençlere 50 Bin TL Karşılıksız Para

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

boş vaatler bunlar inanma

sadece kendi adamlarına verirler o da belki

hem akp teşkilatına üye olman lazım önce

bunları sağlamış olsan bile vermezler

bizim ilçe başkanı bile alamadıktan sonra...

yeni mezunlara iş kurmaları için yardım die bişi vardı bi ara. gittik alamadık.sadece kendi adamlarına veriolar.yani umutlanma

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

girişimcilik sertifikası alman lazım işkurdan onada alımlar az basvuru cok oraya bile torpille alıyorlar, o belgeyi almadan hibe vermezler proje sunacaksın kabul ediledebilir edilmeyedelibir ordada torpil vardır edildikten sonrada aldıklarını fatura ediyorsun onları saydırıyorsun direk nakit vermiyorlar 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

"Bizim" gençleredir o gençlere olsa durmazdı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Siz bu önyargıyla , zaten bizevermezler deyip başvurmazsanız , Ak Partililerde başvurursa , Koseb in kurslarına katılıp gerekli evrakları da düzenlerler se sadece onlar alır.

Siz de , biz zaten demiştik , hep kendi yandaşlar aldı diye kendi kendinize dövünürsünüz,

Atı alan üsküdarı geçmiş olur.

Çok zor değil Kosgebe başvurup basit sertifikayı almak.Kafanızı çalıştırın , başvurun.

student tarafından 20/Ara/15 13:09 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bazı arkadaşların zerre bilgisi yok atıp tutuyorlar :)

ben daha önce kosgeb in farklı bir programına başvurdum, ancak kuruldaki adamın biri yüzünden alamadım ama adam da kendine göre haklı tabi, kurulda bizim bölüm başkanı da vardı üniversiteden, ayrıca kosgeb başkanını da tanıyordum ama alamadım, aslında istedikleri düzenlemeyi yapıp alabilirdim, bunun akp'li olmak ile alakası yok. Ama o dönemde bir arkadaşım dedi, bir şirket ücret karşılığı senin projeni geçirebilir diye, artık neresidir nasıl yapıyorlar bilmiyorum.

Kosgeb'in girişimcilik olayına gelince, o kursa ben de katılmıştım 2 yaz evvel boş vaktim olduğunda, yine öyle akp li olmayla v.s. alakası yok :) aksine kosgeb için girişimcilik dersi veren adam bildiğin akp karşıtıydı :) Ve hocanın söylediğine göre şuana kadar kursa gelen herkes aldı bu parayı, sadece 2 kişiye vermemişler onlar da usulsüzlük yapmışlar. 2. el malı bir yakınlarından alıp 1. el gibi göstermişler..

Hocanın söylediğine göre ilk başlarda kosgeb direk parayı veriyormuş, ama "ahlaklı ve dürüst" insanlarımız parayı alıp iş yapmayınca ve bir sürü tezgahlar çevirince haliyle bazı önlemler alınmış.

Öncelikle kdv hariç olarak ödeme yapar

siz ürünü alırsınız, faturasını verirsiniz, 2 hafta içinde(eğer çok büyük yer değilse) size ödeme yaparlar kdv hariç fiyatı üzerinden %60, eğer kadınsanız ya da bazı bölgelerde yaşıyorsanız bu oran %70 e çıkar.

Kurs bitttikten sonra öğrendiğiniz bilgileri uygulayarak bir proje dosyası oluşturmanız lazım, burada projenizi adam akıllı anlatmanız, maliyetleri hesaplamanız gerekiyor. Çünkü kurulun karşısına geçtiğinizde "bu adam bu işi yapabilecek kapasitede" izlenimini vermek zorundasınız..

Sen alamadıysan o da senin eksikliğin.. Alan yığınla insan var, fikir sahibi olmadan zikir sahibi olan çok gereksiz insan var.. Zahmet edip de TOBB ya da kalkınma ajanslarının verdiği kosgeb eğitimlerine katılıp, katılımcı profilini görün.. Sen kıçını kaldırmayıp oturursan sana kim ne verecek? Ondan sonra yok torpilmiş yok bilmem neymiş gibi bir sürü şeyin arkasına saklan.. Başarısız insanların zaten yaptığı tek şey bahane üretmektir.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

hacılar adamlar size proje yapın para vereceğiz diyorlar, aklınıza gelen projeler nargile kafe ve kuruyemişçi mi cidden? parayı vermedikleri zamanda kendi adamlarına veriyorlar dersiniz

birazcık vizyon başka bişi değil

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

hacılar adamlar size proje yapın para vereceğiz diyorlar, aklınıza gelen projeler nargile kafe ve kuruyemişçi mi cidden? parayı vermedikleri zamanda kendi adamlarına veriyorlar dersiniz

kesinlikle katılıyorum, devlet her önüne para verir mi? elbette belli şartları yerine getirmen gerek. İyi o zaman, yolsuz kaldım devlet baba at bi 50bin yolumuzu bulalım.. Laf olsun diye konuşan çok kişi var memlekette.. 

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

Ülke hammaliye engellerle dolu zaten ne vizyonundan bahsediyorsun sen ?

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

boş vaatler bunlar inanma

sadece kendi adamlarına verirler o da belki

hem akp teşkilatına üye olman lazım önce

bunları sağlamış olsan bile vermezler

bizim ilçe başkanı bile alamadıktan sonra...

bos vaat değilde afedersin senin yaptığın kuru gürültü bence. alanı var alamayanı var boyle seyleri otomatiğe bağlamıs gibi akp de akp diye bağlamak bence  beyinsizlik ötesi bişey. sizin ilçe başkanı belli ki gerekli şartları karşılamamıs alamamıs yani. o alamadı diye sen de almayacaksın diye bi kural kaide yok. insanları hurafelerle yanlış yönlendirmeyelim lütfen!!!!

Evrim içi mürit..laugh is live..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

şartlar ve nasıl verileceği acıklandımı eskisi kosgeb üzerindendi yeni hibe nerden nasıl verileceği açıklandı mı ?

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
Toplam Hit: 3347 Toplam Mesaj: 26
hibe