General Mobile 5 Plus Vs Samsung J7

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Fiyat-Performans açısından General Mobile 5 Plus ve Samsung j7 Prime yi karşılaştırcak olursak hangisini tavsiye edersiniz?
    Aynı özellikleri taşıyan farklı bir telefon tavsiyeniz olursa ona da bakabilirim.

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

j7 başkan tek geçerim . malzeme ve dyanıklılık yönünden j7 ddiger yönlerdende geçer.

general mobile alan bir daha almıyor :D. 

Dur be kadınnnn....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öbür konuyada yazdım Samsung C5 Pro al geç. J7 Prime'ın hafızası 16 GB. Bu saatten sonra 32 GB'tan aşağı telefon alınmaz. GM 5 Plus'ın ise yazılım desteği bitiyor ve hala Android 8'i alacak güya. Sony telefonlarına dağıttı bile.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Öbür konuyada yazdım Samsung C5 Pro al geç. J7 Prime'ın hafızası 16 GB. Bu saatten sonra 32 GB'tan aşağı telefon alınmaz. GM 5 Plus'ın ise yazılım desteği bitiyor ve hala Android 8'i alacak güya. Sony telefonlarına dağıttı bile.

Eyvallah Ustam tavsiyen için teşekkür ederim. Şimdi C5 Pro ile J7 Prime yi karşılaştırdım.
    Her türlü C5 Pro iyi tek eksisi bataryası 2600mAh bunun bir günü çıkarıp çıkaramayacağı..
    J7 Prime de 3300mAh gerçi..

TR-SCOPJE tarafından 29/Eki/17 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Aynı konuya benzer bir konuyu ben açacaktım. Babama GM 6 almayı düşünüyorduk fakat benim içime sinmedi hiç bir zaman general mobile.

C5 Pro baktım gayet güzel görünüyor tek sıkıntı 2600 mAh batarya olması normal kullanım için 2 gün idare eder mi?

Facebook, haber siteleri ve arada fotoğraf çekme amaçlı kullanılıyor.

Bir de baktım teknosa ve gold'da tükenmiş, vatan computer'da da göremedim, nerede temin edilebilir?

İmza...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şarjı 1 günü çıkarırda 2. gün zor. Donanımhaber konusundan bilgi alabilirsiniz : https://forum.donanimhaber.com/samsung-galaxy-c5-pro-anakonu--129274145

C9 Pro aldık muhteşem alet parasına göre. Ekranı 6 inç 1080p Amoled ateş ediyor. Ama kamera tırt maalesef. Kamera önemli diyenler amiral gemisi cihazlara yönelsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Şarjı 1 günü çıkarırda 2. gün zor. Donanımhaber konusundan bilgi alabilirsiniz : https://forum.donanimhaber.com/samsung-galaxy-c5-pro-anakonu--129274145

C9 Pro aldık muhteşem alet parasına göre. Ekranı 6 inç 1080p Amoled ateş ediyor. Ama kamera tırt maalesef. Kamera önemli diyenler amiral gemisi cihazlara yönelsin.

C serisini bende arkadaşa öneriyorum.  ekran ve donanımı gerçekten iyi.

aslında samsung tüm J serisini piyasadan çekip C serisini yurtdışı fiyatları ile satsa şu ülkede satışları 2 ye katar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

gm ye yanaşma pişman olursun. mühendislik firması değil ithalat firması bu yüzden cihazlarda kronik sorunlar tasarımsal sorunlar oluyor. ayrıca android one projesine dahil olması seni yanıltmasın güncellemeleri hemen almıyor firma yalan söylüyor hemen alıyor diyen varsa beri gelsin sadece diğer markalardan bi tık önce gönderiyor google. kronik sorunlardan en çok ekran sararması oluyor. gm5plusta ekran kenar boşlukları o kadar büyük ki bazen ekrana baktığını unutup o karanlık boşluklara dalıp gidiyorsun. ekranın kenarındaki çıtalar da alındığı hafta kırılacak kadar dandik kalitesiz. şarj soketinin tasarımsal hataları var. çabuk eğilik kırılıyor çıta kırılınca ora da çöküyor. ha bi de cihaz boyna reset atıyor kafasına göre. yakınlık sensöründe veya sensörün konumunda sıkıntı var arama yaparken ekran açılıyor sürekli.buna çözüm bulamadılar. şarjı iyi gidiyor mu diye sorma ben ömrümde bu kadar çabuk şarjı biten başka bi telefon kullanmadım. 

j7 kat kat iyidir. j7 prime da iyi gibi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Dün GM5 Plus ile J7 Prime arasında kalmıştım.
    Yaptığınız yorumlar ve yaptığım araştırmalar neticesinde Samsung C5 ve Xaomi Redmi Note 4 arasında kaldım.
    Gördüğüm kadarıyla C5 serisinin Kamerası çok iyi lakin batarya 2600mAh yani bir günü güç bela çıkartır. 1200TL Civarı
    Xaomi Redmi Note 4 ün Dahili hafızası, İşlemci hızı ve Bataryası 4100mAh yönünden biraz daha iyi olduğunu gördüm. 1200TL Civarı
    Aranızda Xaomi Redmi Note 4 kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz ?
    İthalatçı garantili almamla KVK garantili almam arasında çok fark olur mu?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Dün GM5 Plus ile J7 Prime arasında kalmıştım.
    Yaptığınız yorumlar ve yaptığım araştırmalar neticesinde Samsung C5 ve Xaomi Redmi Note 4 arasında kaldım.
    Gördüğüm kadarıyla C5 serisinin Kamerası çok iyi lakin batarya 2600mAh yani bir günü güç bela çıkartır. 1200TL Civarı
    Xaomi Redmi Note 4 ün Dahili hafızası, İşlemci hızı ve Bataryası 4100mAh yönünden biraz daha iyi olduğunu gördüm. 1200TL Civarı
    Aranızda Xaomi Redmi Note 4 kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz ?
    İthalatçı garantili almamla KVK garantili almam arasında çok fark olur mu?

Xiaomi icin konusuyorum al pisman olmassin. Kamerasi bi s8 değil ama mokemmel bi telefon sarj deli malzeme guzel parmak okuyucu 10/7 eger ayni parmagi 2 kere tanitirsan 10/10. Ekran kalitesi cozunurluk vs vs cok iyi bi cihaz donma takilma yok ancak ram i cok kullaniyor biseyler henuz bakmadim neden ona bi cozum bulmak lazim. Diger bir konu ise yedek parca yedek parca icin cin yollari gozlemen gerekebilir.

delimiyim ben?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Huawei p9lite 2017... 1199TL

Huawei gr5 2017..  1499 TL

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
Toplam Hit: 2296 Toplam Mesaj: 16
samsung telefon telefon general mobile