General Mobile GM 8 Sızdı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    RotKerim bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

GM 5 Plus ve GM 6'daki güncelleme rezaletlerinden sonra bekleneni bulamayacaklar gibi bu sefer. Ucuza telefon arayan kullanıcı Xiaomi'ye kaydı. Güya Android One cihazlar ama hala Android 8'i alacak. Bu telefonları satarken Google tarafından 2 yıl boyunca ilk güncellemeleri siz alacaksınız dediler ama oda yalan çıktı. E Xiaomi en dandik cihazına bile 2-3 yıl güncelleme desteği veriyor zaten ? 

Dikkatimi çeken bir husus ise direk 7 çıkmadan 8'e atlamışlar. iPhone 8'den veya Samsung Note 8'den neyimiz eksik demişler sanırım. :)

valla ben gm4g de güncelleme ile ilgili bi sıkıntı yaşamadım gerçekten 2 yıl boyunca aldım güncellemeleri ve piyasada ilk aldık gerçekten. hatta 5+ bile 4gden daha sonra aldı

güncelleme rezaleti dediği olay şu android one telefonlarının herkesden önce alması gerekir ve beklenir fakat gm android one serisi 8 i alana kadar bir sürü fabrika çıkışlı android 8 li telefon çıktı bu da o telefonların üretilme mantığına aykırı. google ile en güncel mottosu var başka firma daha güncelini veriyor. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Cihaz tanıtıldı. 720p ekran ve Snapdragon 435 işlemci. Bu devirde 6xx'dan aşağı işlemcili telefon alınmaz. Birde USB-C gitmiş yerine tekrar micro usb gelmiş. Şaka gibi. Bu arada eski model 5 Plus hala Android 8'ş almadı. Güncellemeleri geç veriyor denen Samsung bile Android 8'i dağıtmaya başladı. Güncellemelerin gecikmesine sebep güncellemeleri artık Google'ın dağıtmaması. Güncellemeyi General Mobile'a iletiyor Google onlar telefona uygun hale getiriyor. İlk Android one olan General Mobile 4G'de güncellemeler direk Google'dan geliyordu ve her güncelemeyi çat diye aldı.

Bir diğer saçmalık ise 3 GB ram ve 32 GB olan model 1.000 lirayken 4 GB ram ve 64 GB olanı 1.100 lira. 100 lira öyle çok büyük bir fark değil ki ? Kaldı ki bu telefonun 4 GB ramli olanının maksimum ederi 800 lira. Çinden ithalatçı garantili gelen ve yine Android One olan Xiaomi Mi A1 bile 1.100 lira. Üstelik Android 8'ide aldı. Ben Xiaomi istemem derseniz Huawei Türkiye garantili P9 Lite 2017 var aynı paraya.

http://www.vatanbilgisayar.com/huawei-p9-lite-2017-akilli-telefon-beyaz.html

General Mobile kendini ilk Discovery'nin çıktığı 2013 yılında sanıyor herhalde. 1.000 lira altına cihaz alınacaksa zaten Xiaomi harici alternatifi yok. Kaldı ki saf Android'i artık gereksiz buluyorum Android kasan zamanlarında güzel bir olaydı ama artık gereksiz. Zaten Google büyük üreticilerin kulağını çekti Android'in saf halini fazla bozmayın dedi. Android 7'den itibaren menü tasarımlarına bakarsanız tüm cihazlar bir birine benziyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

GM ‘den bir bok olmayacagini bu islerden az cok anlayan birisi rahatlikla bilebilir. Once piyasaya ve rakiplerine bakiyorum, sonra bu adamlarin urettigi cihazlara bakiyorum.. resmen farkli bir gezegende ve utopyada yasiyo bu adamlar amk. Halen musterisine SMS paketi satmaya calisan turkcell gibi bu adamlar.

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

4 ay önce Xiaomi redmi pro aldım yurt dışından.

...

İşletim sistemi de ilk aldığım günkü gibi hiç cihaza güncelleme gelmedi.

Telefon konusu çok şans işi gibi birşey sanırım. 

@mkyb nin önerisine uyarak yılbaşından önce Redmi Note 4 aldım.. Snapdragon işlemcili..

Telefon üzerinde Andoid 6 yüklü geliyor.

Networke bağlandığı ilk anda telefon Andoid 7 ye güncellendi.

@mkyb ye önerileri için ayrıca çok çok teşekkür ederim.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@SerYolcu 

Rica ederim. Güle güle kullan.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

gm5 plus kkullanıyordum ama gps bozucu olduğu için değiştirdim şimdi xiaomi redmi note 4x kullanıyorum inanılmaz memnunum tavsiye ederim 

spybreak tarafından 11/Şub/18 20:45 tarihinde düzenlenmiştir

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bakanlık tarafından belirlenen mevzuata göre en az dört ana parçası burda birleştirilen ürünler türk malı sayılır ve türk malı damgası taşımaları zorunludur. Bu durum telefon içinde geçerlidir örnektede görülmektedir hali hazırda zaten…

O zaman nerde bu ibare sizde sayın General Mobile ? 

Türk Malı damgalı örnek bir cihaz :

Toplam Hit: 4083 Toplam Mesaj: 18
general mobile gm 8