General Mobile GM 9 Pro Duyuruldu!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

General Mobile GM 9 Pro Oreo ile satışa sunulacak olmasına rağmen, cihaza 2018 dördüncü çeyreğinde Android Pie dağıtılacak. Bugün (11 Eylül 2018) satışa General Mobile GM 9 Pro fiyatı ise 2,899 TL olarak belirlenmiş durumda.

Türkiye’nin en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri olan General Mobile, yeni modelinde de Google ile olan işbirliğini koruyor. Üst seviye özellikleriyle dikkat çeken General Mobile GM 9 Pro, Android One projesi dahilinde olduğu için aynı zamanda en hızlı şekilde güncellemeleri de alacak. Öncelikle bunu belirtmiş olalım.

Tasarım tarafında şık hatlarıyla dikkat çeken GM 9 Pro, 159 x 75,8 x 7,9 mm ölçülere sahip. Ekran tarafındaysa GM 8’e oranla büyük geliştirmeler olduğunu görüyoruz. GM 9 Pro bu kez 6,1 inçlik HD+ AMOLED ekran ile geliyor. 2160 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olacak bu ekranı ise Corning Gorilla Glass koruyacak. Ayrıca telefonun parmak izi sensörü arka tarafa yerleştirilmiş durumda. Doby Atmos teknolojisinden yararlanan GM 9 Pro, çift hoparlör desteği sunuyor.

GM 9 Pro teknik özelliklerine geçtiğimizde, işlemci tarafında Snapdragon 660 platformunu kullanılan telefonda 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Bu dahili hafızayı microSD kart yardımıyla 256 GB’ye kadar çıkarabiliyorsunuz.

Gelelim bir diğer merak edilen nokta olan kamera özelliklerine. GM 9 Pro kamera özellikleri bakımından bizlere ilk kez çift sensörlü ana kamera sunuyor. 12 + 8 Megapiksel ana kamera f/1,8 diyafram açıklığına sahipken, ön kamera f/2,0 diyafram açıklığına sahip 8 Megapiksellik sensör kullanıyor. Telefonun kamera özellikleri arasında Portre Selfie, Otomatik HDR, Gece Modu yer alıyor. GM 9 Pro kamerasının DxOMark testlerinden 90 puan almayı başardığını da ekleyelim.

Telefonun batarya tarafındaysa bizleri 3,800 mAh’lık bir pil karşılayacak. Bu batarya kapasitesi ile 20 saate kadar kesintisiz bir şekilde video izleyebileceksiniz.

Android 8.1 Oreo ile piyasaya çıkacak olan GM 9 Pro 4.5G, Cat7 300/150 Mbps, VoLTE, ViLTE, VoWifi ağ seçeneklerine ve Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth v4.2, UBS Type-C, A-GPS, GLONASS, dahili FM Radyo alıcısı bağlantı özelliklerine sahip.

General Mobile GM 9 Pro teknik özellikleri

Boyutlar: 159 x 75,8 x 7,9 mm

Ağırlık: 175 gram

Ağ: 4.5G, Cat7 300/150 Mbps, VoLTE, ViLTE, VoWifi

Ekran: 6,1 inç HD+ AMOLED, Corning Gorilla Glass 5

İşlemci ve CPU: Qualcomm MSM8940 Snapdragon 660

İşletim Sistemi: Android 8.1 (Oreo)

Kamera: Arka /12 + 8 Megapiksel f/1,8 AF Dual Tone Flaşlı – Ön / 8 Megapiksel FF flaşlı

Parmak izi okuyucu

Bağlantı: Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth v4.2, Type-C 3,1

Hafıza: 4 GB RAM + 64 GB Dahili Hafıza (256 GB’a kadar Micro SD desteği)

Pil: 3,800 mAh

Sensör: Gyro, Accelerometer, Proximity, eCompass, Light

GPS: A-GPS,GLONASS

FM Radyo: Dahili FM Radyo alıcısı

General Mobile GM 9 Pro fiyatı: 2,899 TL (11 Eylül 2018’de satışa sunuldu)

https://shiftdelete.net/general-mobile-gm-9-pro-ozellikleri-ve-fiyati

engin01288 tarafından 11/Eyl/18 13:17 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

telefon konularını mkyb açsın ya adam konu sonunda tanıtımdan sonra kendi yorumu katıp yol gösteriyor herkese :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

telefon konularını mkyb açsın ya adam konu sonunda tanıtımdan sonra kendi yorumu katıp yol gösteriyor herkese :D

Ben de mkyb'nin açmadığını görünce şaşırdım. :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Katılıyorum :-) Mesela bu telefon diğer Gm modelleri düşünüldüğünde fazla pahalı sanki... Gerçi piyasanın anası ağlıyor ama...

Twitter: @CanKirca
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yerli markaların şu ara trend olmasından faydalanıp bu rakamla çıkarmışlar ama tutmaz. GM 5 Plus’taki güncelleme rezaletini kimse unutmadı. 

Buna 2.900 verene kadar 2.100 liraya yine Android One’lı Snapdragon 835 işlemcili Nokia 8 alırım hem param cebimde kalır hemde garanti sağlam olur. Nokia 8’in ekranı LCD olmasına rağmen gördüğüm en başarılı renk ve parlaklık sunan telefonlardan biri. 

Vestel, GM ve Reeder. Adamlara zamanla gelişirler dedik ama 3’üde alın layıkınız bu çöp telefonlar der gibi telefonlar çıkartıyor.

Reeder Samsun’da fabrika kurdu diyorlardı videolara baktım bildiğin montaj atölyesi kurmuş adamlar.

https://youtube.com/watch?v=zyokoUwduio

mkyb tarafından 11/Eyl/18 14:34 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Önceki mesajımı editleyemiyorum yeni mesaj olarak yazayım. 

Telefonun arkası parlak plastik. Cam değil. O kadar para istiyorsunuz bari Gorilla Glass cam yapın. O plastik arka kapak 2-3 ay sonra harita gibi olur. Zamanında Sony kullanmıştım omunda arkası cam gibi parlak plastikti. Osursan çiziliyordu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Bir çok gm cihazı kullanmış ve halen kullanan biri olarak söylüyorum ki general mobile ı fiyatı uygun olduğu için alıyordum, ufak tefek sıkıntılarına bu yüzden katlanıyorum. 2900 TL verecek olsam bu kesinlikle gm olmaz. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@mkyb hocam mobil sektörde cidden oturup bir köşede sadece şu bilgilerle deli dehşet para kazanırsın. Bu ne la parayı söylüyon istediğini söylüyon sana hangi telefonu alman gerektiğini söylüyor.

Gogul amca bile bunu yapamıyor. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Dosyalarıma girmek için Play storeden gidipte program indirmek gerekiyormuş,(hatırlamadığım bir kaç şey içinde program gerekiyordu) ben önceki gm'lerde bunu gördüm, gerçekten kullanılması gereken son telefonlar bu gm'ler. tabiki sevenler de seviyor o ayrı. 

the man who gets tired after eating a ban
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Evet 5 G bile yok şu anki firmalar Çin lilerin gerisinde donanım olarak yazılımdan önde cihaz üreten bildiğim Sony var oda global pazarlamayı beceremedi bir. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@MhmdAlmz 

Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Telefon tavsiye ederken genelde tavsiye edeceğim kişiden ne için kullanacağını sorarak cihaz tavsiye ediyorum. Kimisi istiyor kamerası iyi olsun, kimisi istiyor bataryası iyi olsun vs. Durduk yere fazla para vermesin kimse. Ağaçtan toplamıyoruz sonuçta.

@tahref156 

Dosya yöneticisi olmaması telefonların saf Android ile gelmesi. Android'in kendinde yok yani dosya yöneticisi. 

@weskeyy 

5G'li telefon yok zaten şuan piyasada. En erken 2019'un sonuna doğru falan anca çıkar. Kaldı ki 5G için gerekli teknolojiyi Qualcomm'un üretmesi gerek. Diğer firmarlarda ondan alıyor zaten işlemciyi genelde. 5G'nin son kullanıcı açısından bir farkı olmayacak. 

Toplam Hit: 2834 Toplam Mesaj: 23
pro gm9