Genetik/Biyolojik Silah

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Guardian gazetesine göre, ABD Gelişmiş Araştırma Projeleri Ofisi (DARPA) genetik mühendisliğine dayalı silahlar geliştirmeye başladı. Proje üzerinde çalışmak için, ajans 100 milyon ABD doları tahsis etti. Yeni silah, canlıların genomlarını yavruları yeniden üretemeyecek şekilde düzenleyecek.

Şimdilik proje insanlar için tehlikeli olan sıtma ve benzeri hastalıklarla mücadele amacı taşıyor fakat bu durum Birleşmiş Milletler temsilcilerini fazlasıyla rahatsız etmiş durumda.Çünkü bu tür teknolojiler askeri amaçlarla kullanılabilir.

Aslında diğer ülkeleri en çok endişelendiren husus geliştirmelerin ABD ordusunun bilimsel birimi olan DARPA tarafından gerçekleştirilmesi.Araştırmacılara göre bu teknolojilerle bir türün tamamen yok edilmesi mümkün lakin sonuçlarının kestirilmesi imkansız.Çünkü bu yıkım bağlantılı olan diğer canlıları da etkileyebilir.

Raporlara göre ABD ve DARPA 2008-2014 yılları arasında bu alandaki çalışmalara 820 milyon dolar yatırım yaptı.En son çalışmalarla böceklerdeki DNA nın parçalarının değiştirilerek cinsiyetinin değiştirilmesi başarıldı.

Bu alanda yapılan çalışmalar bir çok kesimde tedirginliğe yol açsa da şirket temsilcileri bu çalışmaların biyolojik türlerin varlığına yönelik bir tehdit oluşturmadığını iddia ediyorlar.

Haber linki
    http://biba.kim/amerikan-sirketidarpa-genetik-silah-gelistirmek-icin-100-milyon-dolar-yatirim-yariyor

Yapılan açıklamada iyi niyet ile "proje insanlar için tehlikeli olan sıtma ve benzeri hastalıklarla mücadele amacı taşıyor" deselerde, mevzunun o olmadığını sanırım hepimiz biliyoruz.

Neler olabilir? beyin fırtınası yapsak mı?

Zoo dizisi izlediyseniz biraz fikir verebilir.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam bunu 1950 lerden beri marshall planı ile başlatım hala devem ettirmiyolarmı zaten

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

İnandirici gelmedi bana.

Ha su bir gercek egerki darpa o alana el attiysa o is yapilir abi. Adamlar dunyanin hallederiz abisi.

İnterneti buldular a.q daha ne olsun.

samato tarafından 08/Ara/17 14:23 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

her türlü yaparlar yeterki çalışmaya başlasınlar.

bu arada oktar babuna ibnesi için kanların neden toplandığını da daha iyi anlamış olur insanlar.

hepimize geçmiş olsun .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Tırsmalımıyız..? sanmıyorum..! Kızmalımıyız..? Sanmıyorum..! Zaten belirtiler Atom savaşına az kaldı gösteriyor, kaşınan liderler savaşçılık oynamak istiyor, tüm dünya yokolunca rahatta olan canı sıkılan insanın insana ettikleri duracak..!  

Bu Kuzey koredeki Lavuk zaten Atomla oynamayı seviyor, o oynarken Dünyanın fitilini iyi edecek gibi..!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bir kaç yumurta kırmadan omlet yapamazsın,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Bir kaç yumurta kırmadan omlet yapamazsın,

o kırılacak yumurtalar bizim olmasında.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Dun ben de denk geldim benzer habere

https://gizmodo.com/why-darpa-is-investing-big-in-gene-drives-1821028638

Guardian’in linkini bulan varsa bir postlasin

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Hocam bu DNA yapısını hiçbir şey bozamaz elhamdülillah.

Allahuekber

antivir-US tarafından 08/Ara/17 17:43 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Hocam bu DNA yapısını hiçbir şey bozamaz elhamdülillah.

Allahuekber

ne guldum ya

All I need is a possibility.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bu amerikalıların yatacak yeri yok :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 2788 Toplam Mesaj: 21
dünya biyoloji genetik saldırı silah