folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Getfilm.Me - Film Öneri Robotu

Getfilm.Me - Film Öneri Robotu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

güzel olmuş hocu. eline sağlık.

konuları manuel mi giriyorsun ? belirli kategorilerde seçenek az çünkü kendini tekrar edip duruyor

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

ortalama günde en az 150 film ekleniyor. şuanda aktif film sayısı 1.500. ondan dolayı belirli kategorilerde özellikle kriterler yoğun olduğu zaman önerilen film sayısı az olabiliyor.

2 günde 1.500 film eklendi. bundan sonrası için eklenme sayısı en az 150 ye kadar düşer.

bu arada türkçe domain çok aradım bulamadım. en sonunda böyle birşey bulunca aldım. ingilizce verisoyunu yapmak için veritabanı elverişli. ilerde düşünüyorum hocam zaten.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

karakule hocam bu arada banafilmoner.com u da regledim :) teşekkür ediyorum. Bu domaini de kullanabilirim

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Öncelikle isim konusu sıkıntılı, suggest tarzı bi kelime daha uygun olurdu sanırım.

İkinci olarak ortada pek robotluk bi durum yok gördüğüm kadarıyla. Imdb'nin standart verilerini süzmüşsün. Kategori puan ve yıla göre. Ciddi anlamda öneri vermek istiyosan Dizi-mag'in robotuna bak, o tarzda bi yaklaşım gerek. Adam izlediği filmleri verecek ona göre bunları da beğenebilirsin falan diyip önereceksin.

Ayrıca 150 film ekledim lafına bakarak söylüyorum IMDB puanlarını dinamik olarak güncellemiyosan o da sıkıntı. Bir film imdb de yeni çıktığı zaman top 10 da iken 1 sene sonra 50 ye kadar inebiliyor. Bi cron job ile gece hepsini otomatik güncellet.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

gorsel olarak cok şık duruyor :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Öncelikle isim konusu sıkıntılı, suggest tarzı bi kelime daha uygun olurdu sanırım.

İkinci olarak ortada pek robotluk bi durum yok gördüğüm kadarıyla. Imdb'nin standart verilerini süzmüşsün. Kategori puan ve yıla göre. Ciddi anlamda öneri vermek istiyosan Dizi-mag'in robotuna bak, o tarzda bi yaklaşım gerek. Adam izlediği filmleri verecek ona göre bunları da beğenebilirsin falan diyip önereceksin.

Ayrıca 150 film ekledim lafına bakarak söylüyorum IMDB puanlarını dinamik olarak güncellemiyosan o da sıkıntı. Bir film imdb de yeni çıktığı zaman top 10 da iken 1 sene sonra 50 ye kadar inebiliyor. Bi cron job ile gece hepsini otomatik güncellet.

Hocam senin söylediğin modülü ekliycem. Fakat öncelikli olarak bi üyelik sistemi yazmam lazım. Daha detaylı arama filtresi ekliycem veritabanı biraz dolmaya başlayınca. IMDB puanı şuanda günceldir. Fakat otomatik güncelleme modülü yok. Onu da yazayım. Aklıma gelmemişti iyi hatırlattın hocam :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

Gharzvog

nacizane tavsiyemdir

bir film geldiğinde açıklama altta, fragman üstte yer alsın. bence çok küçük olmakla birlikte kullanışlı ve daha güzel görünecek bir düzeltme olur.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

bence tasarımı kötü olmuş

etrafta gereksiz bir sürü şey var

imdb puanı - türü-yılı-tavsiye butonu bukadar yeter bence

hatta 

türü ve tavsiye butonu birde gelişmiş ayarlar gibi bişey koyarsın

imdb puanı

yılı 

menşei

yönetmen

oyuncu

yapabilirsen div planette türkçe altyazı mevcutmu değilmi gibi birşeyde olur 

vb ayarlarda eklersin

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek
    ultrAsker bunu yazdı

Gharzvog

nacizane tavsiyemdir

bir film geldiğinde açıklama altta, fragman üstte yer alsın. bence çok küçük olmakla birlikte kullanışlı ve daha güzel görünecek bir düzeltme olur.

Yaptım hocam dediğin gibi :) ince ama güzel bi detay bencede.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

bence tasarımı kötü olmuş

etrafta gereksiz bir sürü şey var

imdb puanı - türü-yılı-tavsiye butonu bukadar yeter bence

hatta 

türü ve tavsiye butonu birde gelişmiş ayarlar gibi bişey koyarsın

imdb puanı

yılı 

menşei

yönetmen

oyuncu

yapabilirsen div planette türkçe altyazı mevcutmu değilmi gibi birşeyde olur 

vb ayarlarda eklersin

Hocam açıkcası benim de tasarım hoşuma gitmiyor. Tasarım konusunda ciddi sıkıtnılar var fakat bunu, bu işle ilgilenenler görüyor heralde. çünkü tasarım genel itibari ile beğenildi :) buranın dışında da hoşlarına gidenler oldu.

Diğer olaya gelince dediğin detaylı aramayı daha önce de belirttiğim gibi koyucam ama şuanda değil. Veritabanının biraz daha dolu olması gerekiyor.

Toplam Hit: 4942 Toplam Mesaj: 43