folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Getttir Setttir :( Üzdü Beni

Getttir Setttir :( Üzdü Beni

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Belki 2-3 yildir java yazmamıştım. Yazımı ne kadar zor geliyormuş insana. Teknik bir sıkıntı yok sadece get set hala kullaniyorlarmiş javacilar zor geldi bir sürü farkli farkli get set yazmak bir isyaaan diye bağiriyim dedim foruma.

sadece kendimin olduğu bir proje olsa hemen public yapardim variablelarimi ama ekip e uyum sağlamak için yaşlı hisediyorum kendimi.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

https://youtube.com/watch?v=5j3IUTS3IVM

Gettir 

Adamlar javayla gettir settir yaparak bu noktaya geldi :)

DE5TROY3R tarafından 22/Şub/21 23:43 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    DE5TROY3R bunu yazdı

çok iyimiş :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Belki 2-3 yildir java yazmamıştım. Yazımı ne kadar zor geliyormuş insana. Teknik bir sıkıntı yok sadece get set hala kullaniyorlarmiş javacilar zor geldi bir sürü farkli farkli get set yazmak bir isyaaan diye bağiriyim dedim foruma.

sadece kendimin olduğu bir proje olsa hemen public yapardim variablelarimi ama ekip e uyum sağlamak için yaşlı hisediyorum kendimi.

Ekibi de Project Lombok ile tanıştır hacı. Hepiniz rahat edin.

https://youtu.be/WTDLljMQl_Q

Sene olmuş 2021, her Javacı getter/setter yazmıyor merak etmeyin :)

Sen hiç kaval çaldın mı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    JPriest bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

bu gerçekten güzelmiş. bende vscode'a get set yazan eklenti bakacaktim yarin :)

yinede bir

person.Name = "Ali" yazma rahatliği yok. yine person.setName("Ali") yaziyorsun fakat işi yine olaylaştırıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Evet dotnetteki o kolaylık Java'da yok maalesef.

Eğer obje create ederken birden fazla alanı varsa ve alanları tek tek setterlar ile doldurmak zor geliyorsa Builder design pattern'ını da kullanabilirsin. Bu tabii sadece Java için geçerli değil, herhangi bir dilde de benzer kullanımı vardır. Tek kullanım amacı da bu değil ayrıca.

Neyse çok uzatmadan şu videoyu bırakayım. Elle uzun uzun Builder implement etmene de gerek yok, yine Lombok kullanabilirsin.

https://youtu.be/1XcetO8GnDU

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Bunu yazmaya gelmiştim reyiz zaten yazmış. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    JPriest bunu yazdı

Evet dotnetteki o kolaylık Java'da yok maalesef.

Eğer obje create ederken birden fazla alanı varsa ve alanları tek tek setterlar ile doldurmak zor geliyorsa Builder design pattern'ını da kullanabilirsin. Bu tabii sadece Java için geçerli değil, herhangi bir dilde de benzer kullanımı vardır. Tek kullanım amacı da bu değil ayrıca.

Neyse çok uzatmadan şu videoyu bırakayım. Elle uzun uzun Builder implement etmene de gerek yok, yine Lombok kullanabilirsin.

https://youtu.be/1XcetO8GnDU

ben Philip Starritt takip e aldim :)

teşekkürler dostum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Yazma abi :) zorunda degilsin. Yamuluyor muyum? Lombakta alternatif tabi.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Valla bence mutlu ol.  Java yine bildiğin java. Ben VS'da .Net framework 4.7'den -> .Net Core 5 geçtim, microsoft'un yedi sülalesine sövdüm. Yine birçok yapı değişmiş, ot bok bir sürü şey gelmiş.

VS code için java ide, java code generators gibi eklentileri vardı, bir çok kısayolu destekliyor olması lazım. Bir göz at.

cukurova tarafından 23/Şub/21 00:47 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    cukurova bunu yazdı

Valla bence mutlu ol.  Java yine bildiğin java. Ben VS'da .Net framework 4.7'den -> .Net Core 5 geçtim, microsoft'un yedi sülalesine sövdüm. Yine birçok yapı değişmiş, ot bok bir sürü şey gelmiş.

VS code için java ide, java code generators gibi eklentileri vardı, bir çok kısayolu destekliyor olması lazım. Bir göz at.

bizim dotnet projelerini 4.7 de biraktim, 5 olgunlaşsin geçiririz diyordum, 6 geliyormuş. bekliyeceğiz :)

Toplam Hit: 8279 Toplam Mesaj: 25
java get set