Gitar Çalan Müritler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

merhaba hocalar malüm bu sene universiteyi kazandım.antranörlük okudugum ıcın pek ders çalışmama gerek yok genellıkle spor yapıyoruz .ılk senemde yurtta kaldıgım ıcın boş vaktim bol param az :(.yan odada gıtarcı bı arkadas var öğreteyim felan dedi.bende dedimki öğrenmek için ucuz yollu bi gitar arıyım bulayım sorayım sorusturayım.ilk durağım tahribat oldu bu konu hakkında bılgım olmadıgından dolayı.

öncelıkle bi kaç soru sormak ıstıyorum

1-bu işi yapan muritler ben şarkı soylemeyı dusunmuyorum sızce bana uygunmu gitar?

2-karadenizli sayılırım bizim yöremizde tulum ufakta olsa kemençe var ama onları alırsam ogrenebılırmıyım

3-eger gıtar al dıyen varsa ucuz yollu öğrenmek için satan yada herhangi bi sitede gören varsa bılgılendırebılırmı?

şimdiden teşekkurler tahribat ailesi:)

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek

Eğer gitarı eşlik olarak çalıp sözlü müzik yapacaksan, söylemezsen olmaz çünkü amacı söyleyene eşlik yapmak. Ayrıca hep ayı şeyler ve melodi de çıkmıyor bence sana uygun değil, ama klasik gitar çalayim klasik müziği de severim diyorsan o zaman sana göre. Çünkü söylemene gerek yok ve söylemeden yapıldığında da seni tatmin eder.

Klasik gitar çalmak

http://www.youtube.com/watch?v=QDXHmkS7D0E

Bir şarkıya eşlik etmek için çalınan gitar(akustik gitar, pop gitar)

http://www.youtube.com/watch?v=YmnILS_5Qxg

Karar vemene yardımcı olmak için örnek videoları ekledim.

Gitar tavsiyesi ValEncia CG160, ValEncia CG170  

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

sanırım haklısınız hocam teşekkür ederim

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ben çalıyorum biraz ama aynı anda söliemiorum.

Ben ilk başladığımda 25-26 yaşındaydım, çok geç başladım yani. Cranberies, metalica vs gibi grupların başlangıç düzeyi şarkılarını çalıyorum. Hiç öle süper çalmayı beceremedim ama müthiş zevk alıyorum elime gitarı alınca hala ayda bi mutlaka kurcalarım. Keşke daha erken başlasaydım. Yakın zamanda ücretli bir kursa yazılıp ilerletmek de istiyorum.

Klasikte alsan akustikte alsan elektro da alsan hepsini çalarsın.

Tavsiyem elektrogitar al. Çok ucuza kaçma ve bilen biri ile git almaya, Öğrenmesi daha kolaydır eğlencelidir.

Fakat basit bişey sanma sabırla uğraşman lazm. Eğer hevesin varsa her şekilde öğrenirsin. Sendeki zaman bende olacak şerefsizm iyice ogrenir grup kurar album cikarrim birkaç ayda.

Seni gaza getirecek bir parca armagan edim

http://www.youtube.com/watch?v=Bs79I7d1Jfc

HolyOne tarafından 24/Eki/13 01:17 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ben çalıyorum biraz ama aynı anda söliemiorum.

Ben ilk başladığımda 25-26 yaşındaydım, çok geç başladım yani. Cranberies, metalica vs gibi grupların başlangıç düzeyi şarkılarını çalıyorum. Hiç öle süper çalmayı beceremedim ama müthiş zevk alıyorum elime gitarı alınca hala ayda bi mutlaka kurcalarım. Keşke daha erken başlasaydım. Yakın zamanda ücretli bir kursa yazılıp ilerletmek de istiyorum.

Klasikte alsan akustikte alsan elektro da alsan hepsini çalarsın.

Tavsiyem elektrogitar al. Çok ucuza kaçma ve bilen biri ile git almaya, Öğrenmesi daha kolaydır eğlencelidir.

Fakat basit bişey sanma sabırla uğraşman lazm. Eğer hevesin varsa her şekilde öğrenirsin. Sendeki zaman bende olacak şerefsizm iyice ogrenir grup kurar album cikarrim birkaç ayda.

Seni gaza getirecek bir parca armagan edim

http://www.youtube.com/watch?v=Bs79I7d1Jfc

elektro mu çalması klasiğe göre kolay :F klasik 2 akorla işi çözüyor ya.

hocu eğer cidden çalacaksan hevesinde varsa müzik tarzına uyuyorsa elektro al ama yurtta sıkıntı olur amfisi filan.

benim gibi bi dünya para bayılıp atacaksan köşeye klasik al daha iyi. akorları öğrenip sesin iyiyse kısık sesle söylersin hevesini almış olursun.

kendime not: mk ben senin

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Abü klasikte çaldığının aynısını elektroda da çalarsın. Ama klasiğin telleri daha kalın ve yüksek oluyor basması parmakları acıtıyor. Elektroda ise ufak bi dokunuşla kolayca ses çıkarabildiğin için yorulmadan daha çok çalışabiliyorsun.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Abü klasikte çaldığının aynısını elektroda da çalarsın. Ama klasiğin telleri daha kalın ve yüksek oluyor basması parmakları acıtıyor. Elektroda ise ufak bi dokunuşla kolayca ses çıkarabildiğin için yorulmadan daha çok çalışabiliyorsun.

şöyle düşün abi. ben 2 hafta öğrenci evinde tellere basmayı öğrenene kadar parmak uçlarını sikip attım.

arkadaşın elinde klasik gitarı koyuyor kitap tarzı bişiyi önüne her parçada 2 yada 3 akor var işte çalıp söylüyor ve iş yapmış oluyor böylelikle :F

her zaman elektro tercihimdir ki ondan alınan zevk ayrı. ama arkadaşın aradığı bence elektro değil. ne yurtta amfi takabilir ne de amfisiz gitar çaldığını anlayabilir. alır bi klasik diğer arkadaşla takılır işte bahar aylarında bahçeye inerler kyk'da iyi sükse yapar.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Arslan25 bunu yazdı

1-bu işi yapan muritler ben şarkı soylemeyı dusunmuyorum sızce bana uygunmu gitar?

2-karadenizli sayılırım bizim yöremizde tulum ufakta olsa kemençe var ama onları alırsam ogrenebılırmıyım

3-eger gıtar al dıyen varsa ucuz yollu öğrenmek için satan yada herhangi bi sitede gören varsa bılgılendırebılırmı?

şimdiden teşekkurler tahribat ailesi:)

1) evet gitaristler şarkı söyler diye bi' kaide yok.

2) tulumu da kemençeyi de kendi kendine öğrenebilirsin. olmadı ders alırsın.

3) mydukkan.com senelerdir var olan bi' site. oradan fiyatlara bakabilirsin ama gitar alırken yanında gitardan anlayan birilerinin olması senin için iyi olacaktır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

şöyle düşün abi. ben 2 hafta öğrenci evinde tellere basmayı öğrenene kadar parmak uçlarını sikip attım.

arkadaşın elinde klasik gitarı koyuyor kitap tarzı bişiyi önüne her parçada 2 yada 3 akor var işte çalıp söylüyor ve iş yapmış oluyor böylelikle :F

her zaman elektro tercihimdir ki ondan alınan zevk ayrı. ama arkadaşın aradığı bence elektro değil. ne yurtta amfi takabilir ne de amfisiz gitar çaldığını anlayabilir. alır bi klasik diğer arkadaşla takılır işte bahar aylarında bahçeye inerler kyk'da iyi sükse yapar.

hocam dediğin şarkıların hepsi elektro'da da çalınır ama sıkıntı elektro gitarların parkta bahçede çalmaya pek elverişli olmamasından kaynaklanıyor. akustik gitarlar (yani tellerdeki titreşimsel enerjiyi doğrudan havaya aktaran gitarlar) bahsettiğin ortamlara daha uygun.

holy'nin dediği de doğru, elektro çalmak başlangıçta daha kolay gelebilir..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

200-450TL arası klasik gitar tavsiyesi verecek olan var mı o zaman bana ? Bayadır çalmıyorum gitarım mahvoldu.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roe
    Roe's avatar
    Erkek

hocam ben senin yerinde olsam kemençe öğrenirdim az çok gitar çalmayı biliyorum ama benimde senin gibi sesim yok :) bir zaman sonra çalıp söylemek istediğinde sesinin kötülüyle karşı karşıya kalıyorsun :D gitarda çok iyi olurum benim hep solist arkadaşım olur diyorsan gitarda iyidir ama   kemençe veya tulum daha iyi tercih olabilir

Im not sure..
Toplam Hit: 1717 Toplam Mesaj: 17