Gitara Başlamaktan Tırsanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

ukuleleye başlayın. bu kadar tatlı bir alet yok :) dün ilk kez elime bir ukulele geçti ve aldım. baya bi kolay geldi bana. gerçi 3 senedir gitar çalıyorum ama bu alette 4 tel olduğundan bi hayli kolay olduğunu düşünüyorum. 1 tele basıyorsunuz yine güzel bir akor veriyor.

geçen konu açmıştım elektro gitar satıyorum diye de, anladım ki bir çok mürid başlamak istiyor ama gözü yemiyor. bence evde tek başına çok rahat öğrenilebilecek bir alet. ha, belki akord ederken zorlanırsınız gerisi basit.

müzik güzel bişey la. başlayın :|

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Ukulele iyidir iyi :) ilk çalınacak şarkı somewhere over the rainbow dur :D Taimane Gardner, İsrael Kamakawiwo'ole isimlerine bi bakın.

Mümkünse boyasız olanlardan alın, boyalıların sesi biraz oyuncak gibi.

:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

hocam 8 senedir bağlama çalıyorum gitara başlıycam ama bi türlü fırsatım olmadı ukulele değilde gitara başlasam çalabilirmiyim

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bende kemana merak saldım da, 1 yıldır keman aldım öylece evde duruyor. Hatun düşürmek için en iyi yol bu arada kemandır müridler.

bana keman öğretecek olan var mı ya da vavsiye edebileceğiniz birileri var mı  acaba ? 

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

divan'dan başkası yalan 50 tekne oyma dut'un yerini hangi enstrüman alabilirki ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

divan'dan başkası yalan 50 tekne oyma dut'un yerini hangi enstrüman alabilirki ?

50 tekne :D kolunun altına nasıl giriyor o . benim 42 tekne zorlanıyorum valla :D

edit : http://www.youtube.com/watch?v=_gJJ3aDif5A süpermiş

livane tarafından 27/May/14 19:15 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    By_Gizemli bunu yazdı

Bende kemana merak saldım da, 1 yıldır keman aldım öylece evde duruyor. Hatun düşürmek için en iyi yol bu arada kemandır müridler.

bana keman öğretecek olan var mı ya da vavsiye edebileceğiniz birileri var mı  acaba ? 

Hoca bi calgiyla falan kiz dusuren varmdr  acaba cik merak ederim  hani sahil kenarinda gitarla akdeniz aksamlari hesabi :) 

yani ben cok sanmiyom sende cok umutlanma derim :) 

Nev-i Şahsına Münhasır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ProSky bunu yazdı

hocam 8 senedir bağlama çalıyorum gitara başlıycam ama bi türlü fırsatım olmadı ukulele değilde gitara başlasam çalabilirmiyim

erken sayılabilecek bir yasta baglamaya baslayıp, 5 senelik bir calısmadan sonra virtüöz olma yolunda ilerlerken zirvede bırakan birisi olarak söylüyorum ki; amına bile koyarsın.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı
    By_Gizemli bunu yazdı

Hoca bi calgiyla falan kiz dusuren varmdr  acaba cik merak ederim  hani sahil kenarinda gitarla akdeniz aksamlari hesabi :) 

Lemmy Kilmister'ın bir sözü vardı, 

Kimse bana gitar çalmaya kız tavlamak için başlamadığını söylemesin diye :D

Aklıma geldi. 

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    antivirus bunu yazdı
    By_Gizemli bunu yazdı

Lemmy Kilmister'ın bir sözü vardı, 

Kimse bana gitar çalmaya kız tavlamak için başlamadığını söylemesin diye :D

Aklıma geldi. 

tek gitarla kız felan ayarlanmıyor. denedim olmuyor :D anca hani grubun olacak sahne alacan biyerde. veya 20 akor bildikten sonra sesin de olacak gitar çalarken söyleyebilecen.
    mesela bende de bir keman var heves ettim aldım ama yemiyor. hani ud çalmışlığım var elime alıp, bağlama da öyle. ama keman gibi küçük bir klavyesi tuşesi olan bir alet perdesiz olunca zor oluyor onu anladım. yay sallamasını saymıyorum bile.
    dejavunun dediği gibi gitara kızları düşünmeden başlayan yok.

@prosky:
    anasını bile s*kersin.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Gitar çalmak perdesiz enstrumanlara göre basittir yani açık bir şekilde söyliyim belli akorlar var onları basıcaksın bu kadar basit müzik kulağın olursa işler daha kolay olur, bu kadar basit olmanın yanı sıra gitar çalmakla, gitar çalmak arasında tabi ki fark vardır bu da kendini geliştirme yeteneğine göre aşağıdaki 2 videoda açıkca demek istediğimi anlayabilirsiniz. 

Bu da gitar çalmak : http://www.youtube.com/watch?v=bLlZHDr9gsg

Bu da gitar çalmak : http://www.youtube.com/watch?v=5RhtbQ8f2Kw

Toplam Hit: 1791 Toplam Mesaj: 15
gitar gitar dersleri