folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Gizli Dosyaları Görememek,Gösterememek :|

Gizli Dosyaları Görememek,Gösterememek :|

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

hacılar dün başıma geldi, araçlar klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster diyorum, uygula,tamam dedikten sonra hiçbi değişiklik olmuyor.

tekrar giriyorum seçeneklere,"gizli dosyaları gösterme" şeklinde ayarlanmış olduğunu görüyorum..

yani ne kadar düzeltirsem düzelteyim göstermiyor gizli dosyaları..

düzelsin diye format attım, düzeldi, bir süre sonra tekrar yaptı.. tekrar attım, tekrar tekrar.. 6-7 kez format attım, tüm hdd yi sıfırladım, ama yedeğini almam gereken şeyler olduğundan mecbur yedeğini aldım bazı dosyaların, onları yükledikten sonra tekrar aynı sorun başgösterdi..

olayın regeditle oynayan yavşak bir virüs olduğu kanısına vardım :| tabi bunu anlamak için 6-7 kez formata gerek yoktu ama, bizimkisi de fantezi işte..

herneyse, daha önce böyle bir olayla karşılaşan oldu mu? bu virüsü hangi pro ile temizleyebilirim?

yardımcı olursanız çok güzel olacak :|

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

hoca yedeğini aldıgın dosyalardan virüs bulaşıyor olabilir.Tek tek test etmen gerekecek

hem niye format atıyorsunki sistem geri yükleme yap :) 

Long Live Turkey..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Legislator
    Legislator's avatar
    Erkek
    Bende de tamamen klasör seçenekleri kalkmış bulunuyor :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    Haji bir cesit virustendir, canimi yemistim ben de acabilmek icin.. klasor seceneklerinde show hidden files diyosun bir etki yaratmiyo... Format atinca duzelmisti... sanirim windowsun hasar gormus... bence format at...

Shaban Interactive Pro.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Dj_Lethal bunu yazdı:
    -----------------------------
    Haji bir cesit virustendir, canimi yemistim ben de acabilmek icin.. klasor seceneklerinde show hidden files diyosun bir etki yaratmiyo... Format atinca duzelmisti... sanirim windowsun hasar gormus... bence format at...

Adam 6-7 kere attım diyo zaten :S 

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

abi şimcik şöle sıralayalım :D

adım 1 : yedek dosyalarını bi usb bellege atıyorsun. içi tamamen bos olsun, sadece senin yedeklerin olsun mumkunse.

adım 2 : suan elindeki mevcut sisteme (viruslu olan, farketmez) kaspersky kuruyorsun ve sadece o usb hdd yi taratıyorsun

adım 3 : nolur nolmaz ad aware de kurup yine usb hdd yi tarıyoruz, taramalar bittikten sora direkt hdd yi cıkartıyoruz.

adım 4 : sistemimize bi guzel tekrardan formatı yediriyoruz. yalnız partition fln kalmasın format yemeyen, hepsini temizle abi bi guzel

sora da yedeklerini geri koyarsın. bu işlemleri yaparken, antivirüs ve antispy ın guncellemeleri hariç internet baglantını kesersen iyi olur.

kolay gele

ha unutmadan: sakın scan den once programları guncellemeyi unutma abi :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    CodeMaster bunu yazdı:

abi şimcik şöle sıralayalım :D

adım 1 : yedek dosyalarını bi usb bellege atıyorsun. içi tamamen bos olsun, sadece senin yedeklerin olsun mumkunse.

adım 2 : suan elindeki mevcut sisteme (viruslu olan, farketmez) kaspersky kuruyorsun ve sadece o usb hdd yi taratıyorsun

adım 3 : nolur nolmaz ad aware de kurup yine hdd yi tarıyoruz, taramalar bittikten sora direkt hdd yi cıkartıyoruz.

adım 4 : sistemimize bi guzel tekrardan formatı yediriyoruz. yalnız partition fln kalmasın format yemeyen, hepsini temizle abi bi guzel

sora da yedeklerini geri koyarsın. bu işlemleri yaparken, antivirüs ve antispy ın guncellemeleri hariç internet baglantını kesersen iyi olur.

kolay gele

ha unutmadan: sakın scan den once programları guncellemeyi unutma abi :D 

adım 5 : seni seviyorum :D

abi çok saol ya, 2 günümü yedi namıssız, valla çok çok saol :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    adım 5 : seni seviyorum :D

abi çok saol ya, 2 günümü yedi namıssız, valla çok çok saol :D

yardımcı olabildiysem (hele ki sana) ne mutlu abi :D msn de gorunmuyon gene :| ordan yazcaktım olmadı, nese buraya kısmetmiş :D hadi kolay gele 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hector22
    hector22's avatar
    Erkek
    virüs girmiştir banadaaynısı oldu bul dan dosya adını yazıp bulabilirsin.

Sıkılgan biriyim ama sıkıcı değilim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    hocam o olay benımde basıma gldı ama benımkı sadece c ye format atmakla duzelmedı butun sısteme format atmak zorunda kaldım gızlı dosyalarınız uzerınden xp den ıslem yapmanıza ızın vermıyor ulasmayada ms dos tan ulasıp gorunur yapın dosyaları sonra yedegını alın
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    eet active debugger virüsünün marifeti silinince öle oluyor tüm disklere bulaşıyor onun için önce   dracula virüs temizleyiciyi indirip diskleri temizleyin sonra c ye format atın.
Toplam Hit: 5020 Toplam Mesaj: 15