folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gönüllü Kan Bağışı İçin 1 Milyon İyi İnsan Aranıyor

Gönüllü Kan Bağışı İçin 1 Milyon İyi İnsan Aranıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Türk Kızılayı, Türkiye'nin ihtiyacı olan kanı gönüllü bağışçılardan karşılamak için “Gönüllü Kan Bağışçısı Davranış Değişikliği Kampanyası” başlattı. Türk Kızılayı’nın yeni kan bağışı kampanyası manifesto niteliğindeki “Kanımızın Yetmemesi Kanımıza Dokunuyor” sloganıyla başlayıp, “1.000.000 İyi İnsan Aranıyor” kampanyasıyla Aralık ayına kadar devam edecek. Amaç toplanan kan bağış miktarını 600 binden 1 milyon üniteye çıkarmak.

Türk Kızılayı, yıllık 1.5 milyon ünite kan ihtiyacına karşılık 2007’de 600 bin ünite gönüllü kan bağışı yapılan Türkiye’de, kaynağı sadece insan olan ve yapay olarak üretilemeyen kan ihtiyacını karşılayabilmek için kampanya başlattı. Gönüllü kan bağışını artırmayı hedefleyen kampanya, Conrad Oteli’nde düzenlenen lansman ile tanıtıldı.

10.jpgTürk Bayraklı, çarpıcı reklâm filminin gösterimi ile başlayan kampanya toplantısına Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Orhan Gümrükçüoğlu, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve kan bağışı konusunda Türk Kızılayı’na destek veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Küçükali; “Ülkemizde Kan Bağışı Yeterli Düzeyde Değil”

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali Türkiye’de gönüllü kan bağışının yetersizliğine dikkat çekerek, "Ülkemizde kan bağışı yeterli düzeyde değil. Hasta yatak kapasitesine göre yıllık 1.5 milyon ünite kana ihtiyaç var. Gönüllü kan verme eylemi, önemli bir modern toplum olma ölçütü. Gelişmiş ülkelerde her yıl Türkiye’nin 2,5 - 3 katı kan bağışlanıyor. Ülkemizin kan bağışı konusunda modern toplumlar seviyesine gelebilmesi için öncelikle karşılıksız, gönüllü bağışların artması gerekiyor. Bir başka unsur ise düzenli ve güvenli donörlük sistemi oluşturmak. Bu da bilinçlendirme ile mümkün olacak. Türk Kızılayı olarak biz bu konuda üzerimize düşeni yapmaya tüm kararlılığımızla devam ediyoruz" dedi.
    Küçükali, Türkiye’de 52 ilde 54 Kan merkezi ve donasyon merkezi şeklinde teşkilatlandıklarını belirterek, “Amacımız biran önce 12 bölgesel kan merkezini hayata geçirmek ve bütün iller ile büyük ilçelerde teşkilatlanmaktır” diye konuştu. Pilot olarak seçilen 7 ilde 21 devlet hastanesi ile on-line iletişim sağlandığını da anlatan Tekin Küçükali, ulusal kan bankacılığı otomasyon sisteminin tam olarak sağlanması ve gönüllü bağışçı sayısının artırılmasıyla ilk etapta 1 milyon ünite hedefine ulaşılacağını dile getirdi. Küçükali gönüllü sayısının eksikliğinde “Nasıl olsa bağışlayan bulunur” tavrının yanı sıra hijyen, yorgunluk, zamansızlık gibi bilgisizlikten gelen çekincelerin de etkili olduğunu ifade etti.

01.jpgGüçrükçüoğlu; “Kızılay 140 Yıldır Her An Yanımızda”

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Orhan Gümrükçüoğlu da, "İnsanlarımızdan kan bağışı konusunda daha duyarlı olmasını istiyoruz" dedi. Gümrükçüoğlu, Kızılay'ın 140 yıldır hizmet için çalıştığını hatırlatarak, "Çocukluğumuzdan beri depremlerde, selde, hastalıkta, sağlıkta Kızılay'ı hep yanımızda gördük. Türkiye'de hastaların eczane eczane dolaşıp ilaç aramalarını engelledik. Acil kan ihtiyacı olanların da kan reçeteleriyle kan aramalarının önüne geçmeyi hedefliyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümrükçüoğlu, “1 Milyon İyi İnsan Aranıyor” kampanyasına katılarak kan bağışında bulundu. 

Kanımızın Yetmemesi Kanımıza Dokunuyor

Türk Kızılayı, kampanya ile ilk olarak rengini şehitlerin kanından alan Türk Bayrağı’ndaki kırmızı rengin azaldığını gösteren ve böylece kan bağışının yetersizliğine vurgu yapan “Kanımızın Yetmemesi Kanımıza Dokunuyor” sloganıyla 18-65 yaş arası tüm Türkiye’yi gönüllü kan bağışı yapmaya çağırıyor. Kampanyanın devamında “1.000.000 İyi İnsan Aranıyor” sloganıyla toplanan kan miktarını 600 bin üniteden ilk etapta yıllık 1 milyon üniteye çıkarmayı amaçlıyor.  Kan bağışı kampanyası yılsonuna kadar devam edecek.

gayet güzel bir uygulama valla yaşı ve kan verme standartları fln uyan birleri varsa kan vermesinde yarar var ben seneye vercem :|

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Bende karşı degilim fakat söylemeden geçemiycegim bu forumda bu konu açılmıştı.Bi arkadaş dediki ben kan veriyorum adam tatil yapıyor üstelik kan aldıgımda para veriyorum o zaman vermemim ne anlamı var çok biliyorlarsa satıyım bende :) bu yorum   aklıma gelirde

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek
    sadece gözümle  gördüğüm hastaya kan veririm...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    fivestar bunu yazdı:
    -----------------------------

Bende karşı degilim fakat söylemeden geçemiycegim bu forumda bu konu açılmıştı.Bi arkadaş dediki ben kan veriyorum adam tatil yapıyor üstelik kan aldıgımda para veriyorum o zaman vermemim ne anlamı var çok biliyorlarsa satıyım bende :) bu yorum   aklıma gelirde

hoca bilmıyorum valla işin içini ben veremıyorum belki verenler olurda bir fırsat kolluyordur die açtım konuyu :)

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

fastottoman bunu yazdı:

aynen.bide nadir bi kansa satılmasıda kolay olur hele hiç vermem.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    kızılay dan kan almak için alacağınız kanın parasını birde kendi kanınızı bağışlamanız gerekiyor diye biliyorum.

Adsense Gelirli Siteler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı:

fastottoman bunu yazdı:

aferim ikinizide.yakınınızdan biri için ameliyatdayken o 34 ünite kan lazım olduğunda koşuştururken ünite adetini 100 ytl olduğunu öğrenince neden nsanlar vermiyorlar diyeceksiniz ya işte o zaman anlarsınız terbiyesiz herifler

https://t.me/pump_upp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı:
    iLLuMiNaTi bunu yazdı:

fastottoman bunu yazdı:

aferim ikinizide.yakınınızdan biri için ameliyatdayken o 34 ünite kan lazım olduğunda koşuştururken ünite adetini 100 ytl olduğunu öğrenince neden nsanlar vermiyorlar diyeceksiniz ya işte o zaman anlarsınız terbiyesiz herifler
    Sorunda orda zaten keşke bu kadar para istemeselerde hepimiz versek

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Conquer
    Conquer's avatar
    Erkek
    türkiyede degilim ama gelince ilk firsatda kan bagislayacam...

Hiçbir gerçek,bir şizofrenin yalanıyla başa çıkamaz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    verdiğin kan kadar, lazım olduğunda kan alabiliyorsun ücret ödemeden. belki yanlış biliyor olabilirim .. ama öyle olması gerek.

///______________
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaRdUcK
    BaRdUcK's avatar
    Erkek
    İyilik yapıp kan veriyorsun sonra sana para ile geri satıyorlar en son 130 ytl idi bildiğim. Sigortan sana ödüyor ama 3 ay sonra cebinde paran yoksa kesinlikle vermiyorlar. Kan karşılığı kan da yok o yüzden vereceksem hastahanelere veririm en azından bir işe yarar parasız kullanırlar.

imza mimza yok !
Toplam Hit: 1711 Toplam Mesaj: 14