folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.com Programları®
linefolder Google Anında Çeviri (Küçük Bir Programcık)

Google Anında Çeviri (Küçük Bir Programcık)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Güzel, küçük bir öneri, clipboard'a kelime kopyalamadan önce clipboarddaki datayı alıp bir yerde bekletip, işlemi yapıp ekranda çeviriyi gösterdikten sonra eski clipboard'ın eski datasını geri yerine koysaymış güzel olurmuş, önceden önemli bir veri kopyalandıysa uçup gitmesin diye.

Ehl-i Byte
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

Güzel, küçük bir öneri, clipboard'a kelime kopyalamadan önce clipboarddaki datayı alıp bir yerde bekletip, işlemi yapıp ekranda çeviriyi gösterdikten sonra eski clipboard'ın eski datasını geri yerine koysaymış güzel olurmuş, önceden önemli bir veri kopyalandıysa uçup gitmesin diye.

Çok haklısın hocam aklıma geldi ama uğraşamayacak kadar tembeldim, doğrusu paylaşmak aklımda yoktu, yoksa dil seçeneği filan da koyardım, kodu da paylaştım belki birisi geliştirmek ister.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Windows XP Pro - Home SP2 32Bit

Windows 8 Pro 32 Bit (sanal makine)

Windows 7 Pro 64 bit

Yukarıdakilerle denedim, efil efil çalıştılar. İşlevinden ziyade kaynak koddaki API çağrılarına vs.. örnek olması bakımından daha değerli, teşekkürler.

anlıyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smok3
    smok3's avatar
    Erkek

ilk bug raporunu ben vereyim bari :) background kelimesini çevirdiğinde şöyle bir karakter çıkıyor:

birde türkçesini textbox içinde verse çeviri yapanlar için daha pratik olabilir .

edit: google translate "Background" u "arka plân" olarak çeviriyormuş.. ilginç :)

smok3 tarafından 12/Ara/12 22:01 tarihinde düzenlenmiştir

never say never...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

on numara olmus hocam. benim cok isime yarayacak

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    Tugberk bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı

Çok haklısın hocam aklıma geldi ama uğraşamayacak kadar tembeldim, doğrusu paylaşmak aklımda yoktu, yoksa dil seçeneği filan da koyardım, kodu da paylaştım belki birisi geliştirmek ister.

Koda bir göz attım da yemedi :D c# olsa saniyesinde yaparım da c için kasmam lazım.

Ayrıca çeviri için json kullanılabilirmiş, şöyle bir mevzu var çok da pratik.

Bir de; langpair olarak "auto|tr" verilse sadece ing/tr değil her dili Türkçe'ye çevirebilirmiş.

(zorla yeni version çıkarttıracaz bu gidişle :D)

Ehl-i Byte
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı
    Tugberk bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı

Koda bir göz attım da yemedi :D c# olsa saniyesinde yaparım da c için kasmam lazım.

Ayrıca çeviri için json kullanılabilirmiş, şöyle bir mevzu var çok da pratik.

Bir de; langpair olarak "auto|tr" verilse sadece ing/tr değil her dili Türkçe'ye çevirebilirmiş.

(zorla yeni version çıkarttıracaz bu gidişle :D)

yeah aynen. clipboard olayini yaparsan ve auto seklinde yaparsan cok iyi olur =)

=)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Teşekkürler arkadaşlar feedbackler için, güçlü ekleyecek tahribat programlarına, orada sürekli en güncel hali olur, bu dediklerinizi de (auto olayını hemen yapayım) halletticem en kısa zamanda yine bu konuyu da güncelerim, saygılar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Güzel düşünmüşsün hacı +repini verdim :)).

The king is bleeding.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Çok güzel program oldu eklicez siteye

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 12245 Toplam Mesaj: 66