Google Cloud Kullananlar Lütfen Bakabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Çözüm vardı cmd uzerinden de komutu hatırlayamadım

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

gençler , rdp yi kesince windows ekranı kilitliyor, adamın app te kilit ekranı varken arkaplanda çalışmıyor.

pm den de yazdığım gibi anydesk kurup çözebilirsin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

%windir%\System32\tscon.exe RDP-Tcp#0 /dest:console

Rdp oturum sayına göre yada 0 dan 10 a kadar uzat komutu batta

Çözüm budur. Client de çalıstır serverda değil

Mx0TBT tarafından 05/Kas/19 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam server işletim sistemlerinde session saklanır, clientte saklanmaz. Server da da farkli configler ile saklama süresini vs yi düzenlersin.

Birde yazilimlarin oturumu açmadan calismasi olayi vardir. Servis olarak calistirirsin. 

google drive'i ben sunucularıumda servis olarak calistirip belirttiğim bir klasoru düzenli google ile sync ettiriyorum. her gece de db dosyalarımın yedeği oraya gidiyor.

https://www.deskscaler.com/running-google-drive-as-a-windows-service/   burada windows üzerinde nasil google drive 'i servis olarak ayarlayacağını vs anlatiyor.
    Bir de trick vereyim. windows da 3-4 farklı kullanıcı oluşturup her birinde farkli google drive accountu acabilirsin :) bazi dosyalar iş için bazileri şahsi.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 3434 Toplam Mesaj: 15
google google cloud