folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Google Keylogger İle Bizi İzleyebilir Mi ?

Google Keylogger İle Bizi İzleyebilir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Merhaba beyler paranoyak oldum.

Mesela chrome ve earth uygulamaları arka planda çalışıyor.

Adamlar uzay teknolojisine ulaşmış durumda ve bence windowstan daha ileri seviyedeler.

Windowsun bir açığını bulup keylogger tarzı pcde yaptığımız herşeyi izleyebilirler mi ?

Mesela şu an Mafia2 oynuyorum Google'ın chrome'a gömdüğü keyloggeri Google'a veri gönderiyor: "DadasAdam şu anda Mafia2 oyununu oynuyor" şeklinde mümkün mü ?

Niye aklıma takıldı diye sorarsanız Youtube işiyle uğraşıyorum, pcde Google'ın pek sevmeyeceği olaylar gerçekleştiriyorum. Arka arkaya birkaç Youtube hesabım banlanınca kıllanmaya başladım.

Yanlış bildiğim şeyler varsa mesela "windowstan daha ileri seviyedeler", bunu alıntı yapıp hahaha hihihi hohoho şeklinde cevap veren kitleden ricam birşey yazıp canımı sıkmasınlar.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

olabilir tabiki ancak dünyada bu konuda daha paranoyak insanlar var sürekli böyle şeyleri kontrol ederler en ufak bir durumda haberlere manşet olur google şunu çalıyor bunu çalıyor diye ortalık ayağa kalkmadığına göre sıkıntı yok demektir.

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Chrome sayesinde internette yaptığınız her şeyi, android sayesinde de pc dışında yaptığınız her şeyi izliyorlar zaten.

Ehl-i Byte
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

olabilir tabiki ancak dünyada bu konuda daha paranoyak insanlar var sürekli böyle şeyleri kontrol ederler en ufak bir durumda haberlere manşet olur google şunu çalıyor bunu çalıyor diye ortalık ayağa kalkmadığına göre sıkıntı yok demektir.

Mantıklı. Ama bu paranoyaklar uygulama analizinde çok çok ileri seviye de olsa, Google analizle bulunmayacak birşey yapmış olamaz mı ? Bu konularda bilgim yok hocam saçma konuşmuş olabilirim :)

@trampfd

Hocam benim merak ettiğim Chrome veya hiçbir Google uygulaması çalışmazken bu oalyın olup olmama ihtimali.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

up ben de merak ettim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocam mesela Iphone larda konum kapalı olsa bile merkeze sürekli konum bilgisi gönderiyormuş iphonelar.  Olabilir neden olmasın. Kodlarla yapılamayacak hiç bir şey yok şu dünyada

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

izler tabi Arka plşanda devamlı çalışan 2 yazılım var chrome kapalı olsa bile bunlar arka planda ne yapıyor ?? istese yapar yani 

ben mesela server chrome kurdum tüm güncellemeler kapalı birde server öyle kafasına göre dışlardan güncelleme çekemez ha bire event loglara  chrome şunu yapmaya çalıştı engellendi diye log düşüyor mesela tama kötü bir eşy yapmıyor güncelleme filan çekmeye çalışıyor ama 

isteseler yaparlar kısacası ama böyle bir şeyin ispat edilmesini bırak duyuylması bile şirketi mahveder en başta rakip firmaları bunları 7-24 analiz ediyordur herhangi bir şey yapıyorlarmı diye 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

zaten izliyorlar. mesela linuxda chrome denemiştim benden sürekli şifre istedi durdu ne sikime istiyordu anlayamadım sildim. android programları desen aynı şekilde senden hep izin ister herşeyine erişir. zaten artık linuxlar bile temiz değil

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

şimdi o arka planda çalışan uygulama chromenin hızlı başlatmasını ve güncellemesini denetler.

eğer chrome a bir güncelleme gönderip keyloger gömerse evet izler :) ama götü yemez tabi böyle bir şirketin.

ama birçok uygulama kurulurken sistemdeki bazı verileri şirkete göndermesi için bir kutucuk onaylamanı ister.

geneldede küçücük yazdıkları için ileri der geçeriz. yani bilgisayarımızda ve telefonumuzda eksik olmayan google uygulamaları ile zaten öyle böyle verilerimizi topluyorlar. 

şöyle birşey var. tor ağlarını kullanırken antivirüsü devre dışı bıraksan iyi edersin. kahpe çocuğu avast bir şekilde torda arama yaptığın cümleleri kayıt edebiliyor.

nasıl oluyorda tor çerezlerini izliyor bilmiyorum ama iziliyor işte.  

hacı basit bilgilerle bunu keşfetmemiz mümkün değil. ancak uzman bilgili tecrübeli biri incelemeye alacakki neyin neye göre tehlikesi var anlatacak.

eklemek istediğim birşey daha var: ben yıllardan beri google uygulamalarını pek beğenmediğim icin microsoftun hizmetlerini tercih ederim.

eğer windows phone istediğim hizmeti andorid gibi verebilseydi tamamı ile microsoftun hizmetlerine geçiş yapacaktım.

ama kahrolası wp marketi işimi görmüyor. bu yüzden aptalca bir hareket yapıp android üzerinde microsoft uygulamaları kullanmak zorunda kalıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Yapabilirler sonuçta arkaplana servis kuruyor, sistem yetkileriyle çalışıyor.

Fakat yapmayı göze alamazlar çünkü öyle bi girişim bukadar yaygın programlarda kesinlikle farkedilir.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

ne kadar gizli çalışırsa çalışsın bilgi çıkışı modem üzerinden olduğu için böyle bir şey yapsalardı yakalanırlardı.

(Bknz: Wireshark)

Toplam Hit: 4241 Toplam Mesaj: 13