folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Google Zehirli Gaz Salıyor :)

Google Zehirli Gaz Salıyor :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meftuni
    Meftuni's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Yapılan bir araştırma, dünyanın önde gelen arama motorlarından Google'ın başını ağrıtacak cinsten.

Google’de iki kez arama yaparken, elektrikli ısıtıcıda bir fincan çay için su kaynatırken ortaya çıkan kadar karbondioksit salınıyor.

Harvard Üniversitesi'nden fizikçi Alex Wissner-Gross’un hesabına göre, Google’de iki kez arama yaparken, elektrikli ısıtıcıda bir fincan çay için su kaynatırken ortaya çıkan kadar karbondioksit salınıyor. Google’daki tek bir aramanın çevreye maliyetiyse 7 gram karbondioksit oluyor.

Gartner firmasının bir raporuna göre, küresel bilişim endüstrisi, atmosfere dünyanın tüm havayolları kadar zarar veriyor. Havayolları, toplam karbondioksit emisyonunun yüzde 2’si kadar sera gazına neden oluyor. Wissner-Gross’un hesabına göre basit bir internet sayfasını bile görüntülemek atmosfere saniyede 0.02 gram karbondioksit salıyor.

Google ise bu konuda bir bilgi vermiyor. Dünyada günde 200 milyon arama yapılırken, bilgisayarlarla internetin neden olduğu sera gazı emisyonları ve enerji tüketimi büyük endişe kaynağı oluyor.

Hayat : Silgi kullanmadan yazılan yazıdır! (TBT Meftuni)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Enteresan Harbimi. :) Şaka Gibi...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    saçma saçma işlerle uğraşıyorlar...

o zaman nefes de almayalım havaya karbondioksit salıyoruz...

hem niye google ın başı ağrısın ? nette başka hiç mi bişey yok sadece google mı var

http://kocaer.me
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

Ben anlamadim ya. bu gazi nereden cikartiyor google ? ciddi bir haber mi yoksa ...... ?

Sazan olmak istemiyorum :S

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    adamlar yapacak birsey bulamayip yok google gaz saliyor falan filan sacma seylerle ugrasiyorlar:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek
    elektrikli ısıtıcısına sabit ip alsın ağ ayarlarını düzeltmediği için oluyor o durum :))

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    bu saatten sonra google fln kullanılmaz sizde benim gibi googleı fln engelleyin bi şekilde artık araştırmaları da kütüphanelerden yaparsınız.

işte öyle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tLG
    tLG's avatar
    Erkek

o6u2 bunu yazdı:
    -----------------------------
    saçma saçma işlerle uğraşıyorlar...

o zaman nefes de almayalım havaya karbondioksit salıyoruz...

hem niye google ın başı ağrısın ? nette başka hiç mi bişey yok sadece google mı var

-----------------------------

evet bence de saçma. nie google'a yükleniyolar ki, site olarak sanki bitek google'mı kullanıyoruz?

google'ı çok kullanmayalım diyelim. hiç mi internete girmeyecez... salak salak haberler..

"haa tamam google suçlu" a.q yok böle bişi...

"Geri geri çıkarken, biiip biiip sesi çıkaran araçların seslerini zil sesi yapmayı sevenlerin buluşma noktası" diye bi grup açsam katılır mısın lan feysbuk"ta?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek
    ozaman ben dünyanın içine sıçmışım :)

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    sorma gecen  gazetede okudum bılım adamları ıyıcene sapıtıı :|

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    muslumangoogle.com da salıyo mu acaba araştırmak lazım..

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
Toplam Hit: 2770 Toplam Mesaj: 12