folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Google"De Bişi Kendi Adımı Yazıyorum Geçmişte Yaptıklarım Çıkıyor Onları Nasıl Silebiliriz

Google"De Bişi Kendi Adımı Yazıyorum Geçmişte Yaptıklarım Çıkıyor Onları Nasıl Silebiliriz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    Mesela Şöle Kendi Adımı yazıyorum facebook filan yada başka sitelerde yaptıklarım çıkıyor ama ben bütün herşeyimi sildim kapattım netlog facebook hi5 yada kendi resmim görünüyor bunları nasıl silebiliriz?

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Hocam büyük ihtimalle ön bellek görüntüleridir

Google'nin güncelleme yapmasını bekliyceksin diye düşünüyorum.

Daha bilgili müridlerin cevaplarınıda bekle az hele

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    2007 kayıtları bile görünüyor hiç birinin görünmesini istemiyorum

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek
    geçmişten kaçılmaz hoca :/

all this pain is an illusion...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

archair23 bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam o kadar uzun boylu değil,

Bahsettiğin siteler dandik bir site değilki, dünya çapında faaliyet gösteren ve milyonlarca üyesi bulunan dev siteler,

Kaldıki bu tarz siteler arşiv özellikli çalışırlar, yani uzun lafın kısası, gerek face ve gerekse hi5'de yaptığın tüm konuşmalar, yazışmaların görünür, silinmesi mümkün değildir,

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xeren
    xeren's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

archair23 bunu yazdı:

Hocam o kadar uzun boylu değil,

Bahsettiğin siteler dandik bir site değilki, dünya çapında faaliyet gösteren ve milyonlarca üyesi bulunan dev siteler,

Kaldıki bu tarz siteler arşiv özellikli çalışırlar, yani uzun lafın kısası, gerek face ve gerekse hi5'de yaptığın tüm konuşmalar, yazışmaların görünür, silinmesi mümkün değildir,

hi5'i 3 sene önce kapadım şuan google'da gözükmüyorum!

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clio
    clio's avatar
    Erkek
    hangi tarayıcı kullanıyosun aga? explorer 6 mı 7 mi ? Not : Ramazandayız fazla abanmayınxD
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

eğer o sitelerden kaldırılmış/kapatılmış ancak google da hala var gibi gözüken kayıtlar ya da hakkında hakaret vb şeyler varsa

https://www.google.com/webmasters/tools/removals?action=show&hl=tr&rlf=all

bu araç ile kaldırılma isteği verebilirsin.. 

---

Ne kaldırmak istiyorsunuz?

Hassas bilgileri Google'dan kaldırmanız mı gerekiyor? Arama sonuçlarımızda geçersiz bir bağlantı mı buldunuz? SafeSearch filtremizi geliştirmemize yardımcı olmak mı istiyorsunuz? İsteğinize ilgili işleme devam etmek için aşağıda bir seçenek seçin.

Google arama sonuçlarında görünen bilgi veya resim.

404 (bulunamadı) veya 410 (gitti) hatası veren Google arama sonuçlarındaki eski veya "ölü" bağlantı.

SafeSearch filtremizin uygulandığı sonuçlarda uygun olmayan web sayfası veya resim. SafeSearch nedir?

:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

pesimistzombie bunu yazdı:

eğer o sitelerden kaldırılmış/kapatılmış ancak google da hala var gibi gözüken kayıtlar ya da hakkında hakaret vb şeyler varsa

https://www.google.com/webmasters/tools/removals?action=show&hl=tr&rlf=all

bu araç ile kaldırılma isteği verebilirsin.. 

---

Ne kaldırmak istiyorsunuz?

Hassas bilgileri Google'dan kaldırmanız mı gerekiyor? Arama sonuçlarımızda geçersiz bir bağlantı mı buldunuz? SafeSearch filtremizi geliştirmemize yardımcı olmak mı istiyorsunuz? İsteğinize ilgili işleme devam etmek için aşağıda bir seçenek seçin.

Google arama sonuçlarında görünen bilgi veya resim.

404 (bulunamadı) veya 410 (gitti) hatası veren Google arama sonuçlarındaki eski veya "ölü" bağlantı.

SafeSearch filtremizin uygulandığı sonuçlarda uygun olmayan web sayfası veya resim. SafeSearch nedir?

Hocam faydalı bir paylaşım tşk.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    pesimistzombie arkdaş dedğini yapıcam bakalım olcakmı akşam yazıcam tekrar

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

1 günde hemen kaldırmıyorlar önce inceliyorlar tüm verileri doğru doldurman lazım yoksa reddedildi şeklinde geri döner bildirimin. 2 3 gün içinde kaldırılmış oluyor doğru veriler girersen hatta bi siteyi kaldırmak için o kadar uğraştımki 6 7 denemeden sonra kabul edilmişti kayıtları hala duruyor :D

edit: biraz bilgilendirme yapayım. şimdi o araca girdiğinde yeni kaldırma isteği butonuna tıkladığında karşına gelen sayfada 3 seçenek var bu 3 seçenekten 2si seni alakadar istiyor

1 - Google arama sonuçlarında görünen bilgi veya resim.

2- 404 (bulunamadı) veya 410 (gitti) hatası veren Google arama sonuçlarındaki eski veya "ölü" bağlantı.

googleda senden izinsiz bi sitede resmin paylaşılabilir. Ya da kimlik bilgilerin özel ailevi bilgilerin ya da sana hakaret amaçlı bir sürü küfürlü sayfa bulunabilir. bunun için 1. seçeneği seçeceksin fakat, o siteden sayfa kaldırılmış ancak hala google da görünüyorsa 2. seçeneği seçmen doğru olacaktır aksi halde sayfa bulunamadı diye reddedilirsin. Var olan sayfalar için 1. seçenek, kaldırılmış sayfalar (404 veren) için 2. seçeneği seçeneksin.

1. seçeneği seçtiğinde yine karşına 2 seçenek gelir bunlar;

- Site sahibi, beni ilgilendiren bilgileri veya resmi artık içermeyecek şekilde bu sayfayı değiştirdi. Daha fazla bilgi

- Site sahibi, bu sayfayı/resmi kaldırdı veya robots.txt veya meta etiket kullanarak dizine eklenmesini engelledi. Daha fazla bilgi

eğer bir sitede daha önce eklenmiş resim özel bilgi vs var ancak sen bunu kapadın veya sildirdiysen bu seçeneklerden yararlanacaksın.

mesela facebook sayfanı dondurdun artık dışardan erişilemiyor ama bellekte hala var gibi gözüküyor. o zaman 1. seçeneği seçeceksin.

siteden bilgilerin kaldırıldı ancak site 404 hatası vermek yerine bu sayfaya ulaşılamıyor gibi hata verdi o zaman 2. seçeneği seçeceksin.

bu seçenekteki diğer seçenekler;

Sosyal güvenlik veya vatandaşlık numaram
    Banka hesabı veya kredi kartı numaram
    Elle atılmış imzamın resmi
    Tam adınız veya işletmenizin adı, Google'ın arama sonuçlarına spam gönderen yetişkinlere yönelik bir sitede görünüyor.

bu gibi durumlar varsa google daha hassas davranıyor bunları da duruma göre seçebilirsin. eğer bi siteden verilerini kaldırtamazsan bu seçeneklere baş vurman gerekiyor.. 

:|
Toplam Hit: 2493 Toplam Mesaj: 14