folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Görsel Hafıza İle Kitap Okumak

Görsel Hafıza İle Kitap Okumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

edit

Daniel-Koo tarafından 26/Oca/14 00:05 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Müridler şuan hızlı okuma ile ilgili bir kitap okuyorum.

Barbara blaha ve Michael Bennnett diyorki:

" Televizyon şovlarını platform gibi kullanan aşırılar bize dakikada 10.000, 15.000, 20.000 sözcük okuyabileceğimizi söylüyorlar. Dakikada okudukları on binlerce sözcükle övünenler var. Boş ve aptalca bir yalan.

Dakikada 20-30 bin sözcük okuyan biri, kitapları şöyle bir karıştırıyor olabilir, ama asla okuyor olamaz. Çok az istisna dışında 2000 kelimeden fazlasını okuyupta anlamak mümkün değildir. Benim sınıflarımda okuma hızı dakikada 125 ile 900 kelime arasında değişmektedir."

Ayrıca bir sayfa ileride de şunu söylüyor. Bazı kişiler 600-700 kelimeye çıkarken bazıları 1100'e çıkıyor 3 haftalık eğitim sonucunda. Daha sonra ise atlamalı okuma teknikleri ile gazetelerde dakikada 3000-4000 kelimeye çıkılabiliyormuş.

Bu arada dediğim gibi bu kitabı çocukken babam almıştı. Orada bir tablo var gelişiminizi test etmek için bir bakayım dedim.

İlkokulda 280 kelime ile %100 anlama oranı yazmışım ( sorularda kopya çekmiş olabilirim :P ) 3 haftalık çalışmayla okuma hızınızı 3'e 4'e katlayabilirsiniz. Bundan sonrası ise pratiğe bakıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hızlı okumayla ilgili birsürü eğitim seti var ben denedim gördüm bir süre sonra konuşman bozuluyor kelimeler hızlı veya eksik çıkıyor r ler l çıkıyor mesela yönlendirdiler değilde yönleldiler diyorum ama bilerek değil gayri ihtiyarı oluyor

Toplam Hit: 4488 Toplam Mesaj: 24